Rožių paruošimas žiemai: kaip nesuklysti jas dengiant?

Rožių dengimas – svarbus rudeninis darbas gėlyne, kurio negalima nei paankstinti, nei suvėlinti. Paprastai, atsižvelgiant į mūsų šalies klimato sąlygas, šiuo darbu pradedama užsiimti jau spalio pabaigoje, tačiau šiais metais ne vienas gėlininkas šį darbą perkėlė į lapkričio pabaigą.

Nuo ko prasideda rožių ruošimas žiemai?


Kalbant apie rožių ruošimą žiemai mūsų šalyje, viskas prasideda jau nuo augalo veislės pasirinkimo. Norint, kad šie augalai sėkmingai peržiemotų, reikia rinktis šalčiui atsparias veisles. Kitas svarbus momentas – sodinimas. Tinkamai pasodintos rožės žiemos šalčius įveikia daug paprasčiau. Sodinant svarbiausia, kad skiepijimo vieta būtų 4-5 cm žemėje.


Ruošiantis žiemai, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į pačią rožių priežiūrą. Jau liepos mėnesio antroje pusėje rekomenduojama jų nebetręšti, kad ūgliai pilnai spėtų subręsti. Kalbant apie rožių genėjimą, specialistų nuomonės išsiskiria. Vieni teigia, kad rožes genėti reikia rudens antroje pusėje, o kiti – kad ankstyvą pavasarį. Visgi šių augalų smarkiai genėti prieš žiemą nederėtų. Taip pat vieningai yra sutariama – jokiu būdu rožių genėti nederėtų vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje.


Rožės
Rožės
Shutterstock


Kada geriausias metas dengti rožes?


Rožių dengimo laikas yra be galo svarbus momentas. Didelė klaida būtų rožes uždengti per anksti. Svarbu išlaukti, kol bus šalta tiek dieną, tiek naktį. Kadangi rožės atlaiko iki minus 10 laipsnių oro temperatūrą, pirmieji šalčiai yra tik ženklas, kad jau galima pradėti ruošti jas žiemai, tačiau tai nereiškia, kad jos jau turėjo būti uždengtos. Geriausia rožes dengti palaipsniui. Pirmiausia žemės reikėtų priberti prie pat kamieno, taip jas apsaugant nuo ankstyvųjų šalnų, o baigti dengti įsivyravus pastoviems šalčiams.


Kaip teisingai dengti rožes?


Dengiant rožes žiemai, viena didžiausių klaidų – netinkamas dengimo medžiagų pasirinkimas. Kadangi dengiant augalus yra stengiamasi juos apsaugoti nuo ekstremalių temperatūros svyravimų, verta žinoti, kad kuo giliau žemėje, tuo šilčiau.


Taigi rožių dengimui galima naudoti žemę arba nurūgštintas durpes. Iš jų reikėtų suformuoti 20-25 cm kauburėlį, kuris gerai dengtų silpniausią augalo vietą – skiepą. Augalus galima dengti ir sniegu, nes jo pataluose yra išlaikoma daugmaž stabili temperatūra.


Rožės
Rožės
Shutterstock


Ieškant patikimesnio būdo temperatūros vientisumui palaikyti, rožėms galima statyti 50-60 cm aukščio karkasą, kurį reikia uždengti pasirinkta medžiaga (tik su polietileno plėvele derėtų elgtis atsargiau). Svarbiausia tokio dengimo dalis – vėdinimo užtikrinimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis