TOP 5 rugpjūčio mėnesį žydinčios gėlės

(1)

Atėjęs rugpjūtis pranašauja, kad vasara po truputi artėja į pabaigą. Tačiau gėlių žydėjimo metas jūsų sode dar tik įpusėjo. Šios penkios mūsų parinktos gėlės nuostabiais žiedais puošia gėlynus būtent paskutinį vasaros mėnesį.

Šilokas. Visiems šilokams yra būdingi stori, vandenį kaupiantys lapai bei žiedai, kurie turi po 5 žiedlapius. Šilokai žydi keliomis spalvomis, dažniausiai galima rasti geltonai, rausvai ir baltai žydinčius šio augalo variantus. Kadangi jie puikiai suauga į tankų kilimą, šilokus galima auginti ne tik gėlyne, bet ir pritaikyti alpinariumuose, atraminėms sienelėms bei žaliesiems stogams.


Shutterstock nuotr.


Šilokams labiausiai tinka saulėtos vietos, nors dauguma jų pakelia ir nedidelį pavėsį. Jiems visiškai netinka sunkios, šlapios dirvos. Paprastai šios rūšies augalai auga lengvose, sausose ir apysausėse dirvose. Apskritai tai yra nereiklūs augalai, tik aukštaūgės rūšys labiau mėgsta drėgnesnę ir derlingesnę dirvą.


Liatris. Liatris – puošnus daugiametis augalas. Jis išsiskiria savo ilgais, ryškiai rožiniais su violetiniu atspalviu žiedynais, kurie skleidžiasi iš viršaus į apačią. Šis augalas yra itin mėgstamas drugelių. Kaip ir anksčiau minėtas šilokas, liatris tinka ne tik gėlynams, bet ir alpinariumams.


Shutterstock nuotr.


Liatrai yra nereiklūs augalai, tad juos auginti gali ir pradedantys gėlininkai. Jie gerai auga sausoje, lengvoje, derlingoje dirvoje. Gali pakelti sausras. Liatrui netinka sunki ir šlapia dirva.


Ežiuolė. Tai nuostabi dekoratyvinė gėlė, kuri yra ne tik graži, bet ir išsiskiria savo vaistinėmis savybėmis. Ežiuolę galima rinktis iš skirtingų jos žiedų formų ir spalvų. Gėlininkų ji yra mėgstama dėl gausaus ir ilgo žydėjimo. Ežiuolės nėra labai reiklios dirvos atžvilgiu. Geriausiai jos auga gerai apšviestose vietose.


Shutterstock nuotr.


Tūbė. Tūbė yra dvimetė gėlė, kuri auga sausoje, smėlingoje žemėje. Lietuvoje auginamos kelios šio augalo rūšys: juodoji, violetinė, mažažiedė, didžiažiedė, šakotoji ir gauruotoji. Natūraliai šie augalai auga akmenuotose vietose, pamiškėse, skardžiuose, šlaituose, tad jie yra visai nereiklūs. Svarbiausia šiam augalui – geras drenažas.


Lelijinė beladona. Lelijinė beladona turi begalę vardų, kartais šios gėlės netgi žaismingai yra vadinamos „nuogomis damomis“ (ang. „nakid ladies“). Šios gėlės išsiskiria savo subtiliai rausvais žiedais, kurie žydi vėlyvą vasarą.


Shutterstock nuotr.


Lelijinė beladona netoleruoja nei didelio šalčio, nei pernelyg šilto ir drėgno klimato, nes jam yra reikalingas sausas ramybės periodas tarp lapų numetimo ir žiedų pasirodymo. Kadangi tai yra kiek sunkiau auginami augalai, jie yra skirti labiau pažengusiems gėlininkams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis