Kaip klijuoti tapetus aplink duris, langus ir jungiklius

Tapetų klijavimas yra gana paprastas darbas, kurį galite pasidaryti patys, o gerai atliktas jis maloniai džiugins akį. Tačiau daugelis vengia šio darbo todėl, nes nežino kaip reikėtų tapetus klijuoti aplink langus, duris ir jungiklius. Štai keli lengvi būdai, kaip padaryti, kad tapetai probleminėse vietose atrodytų tvarkingai.

Tapetų klijavimas aplink jungiklius

1 žingsnis: tapeto įpjovimas
Tikėtina, jog tapetus teks klijuoti aplink šviesos jungiklius. Paprasčiausiai nuleiskite tapeto juostą žemyn, visiškai paslėpdami šviesos jungiklį. Tada apčiuopkite jungiklį po tapetu. Suraskite jungiklio centrą ir nuo jo švelniai išpjaukite X formą taip, kad jos įstriži pjūviai eitų link jungiklio kampų. Tada atlenkite keturis susidariusius trikampius ir nukirpkite juos.

SVARBU: Darykite tai atsargiai, kad neįpjautumėte paties jungiklio, ir nepjaukite per toli link kampų, nes popierius gali imti plyšti.

2 žingsnis: kraštų sutvarkymas

Angos tapetuose aplink jungiklį kraštai turėtų būti apie 10 mm siauresni už patį jungiklį. Dabar darbą galite pabaigti dviem būdais:

- 1 būdas: pakiškite tapetus po jungikliu
Norint pakišti tapetus po jungikliu, pirmiausia reikia atjungti elektrą. Tada šiek tiek atlaisvinkite jungiklį, kad jis nebūtų prisispaudęs prie sienos. Po to turite dar šiek tiek įstrižai įpjauti tapetus, kad galėtumėte juos pakišti po jungikliu. Tada turite nukirpti dar šiek tiek popieriaus nuo kraštų, nes po jungikliu nereikėtų kišti per daug tapetų. Tada su teptuku išlyginkite aplink jungiklį esančius tapetus, stumdami juos po jungikliu. Belieka tik prisukti jungiklį. Vaizdas jus nudžiugins.

- 2 būdas: apipjaukite aplink jungiklį esančius tapetus
Jei nenorite atsukinėti jungiklio, galite tiesiog apipjauti aplink jį esančius tapetus. Tam reikės dar šiek tiek įstrižai įpjauti tapetus (tiksliai iki jungiklio kampų). Tada turite priklijuoti tapetus prie sienos taip, kad jie susiliestų su jungiklio kraštais. Po to rankdarbių peiliu atsargiai apipjaukite tapetus aplink jungiklį ir nulupkite nereikalingas atraižas.

PATARIMAS: Jums padės dažytojo mentelė. Bepjaudami tapetus, ją laikykite tarp jungiklio kraštų ir peilio - taip pjūvis idealiai atitiks jungiklio kraštą.

Durys ir langai be angokraščių

Su didesnėmis kliūtimis darbuotis yra sudėtingiau, todėl pagalbininkas jums tikrai pravers. Klijuojant tapetus, bent viena jų juosta atsidurs ties durimis arba langu, tad jums reikės iškirpti žemyn galva kabančios L raidės formos tapetų juostą. Įsivaizduokime, kad kliūtis yra durys.
Pirmiausia, nukirpkite reikiamo ilgio tapetų juostą ir priklijuokite ją virš durų taip, kad ji kabotų virš jų. Štai čia ir pravers pagalbininkas.

Vienas žmogus turi būti užlipęs ant kopėčių ir teptuku arba mentele lyginti tapetus link durų apvado kampo. Kol jis laiko tapetus viršuje, padėjėjas nupjauna nereikalingus tapetus, palikdamas jų 5-7 cm daugiau. Tai sumažins tapetų svorį, be to, taip su jais bus paprasčiau tvarkytis.
Tada ant kopėčių esantis žmogus gali įstrižai įpjauti tapetus nuo viršutinio durų apvado kampo, kad virš durų esančius tapetus būtų galima išlyginti.

Po to priklijuokite tapetus palei durų staktą taip, kad jie susijungtų su prieš tai priklijuota tapetų juosta. Tada galėsite apipjauti tapetus, kad jie tiksliai priglustų prie durų apvado. Tam jums pravers mentelė ir rankdarbių peilis. Belieka nupjauti viršuje ir apačioje likusius nereikalingus galus.
Kai prieisite iki kitos durų pusės, reikės daryti viską taip pat, tačiau į vieną dalyką reikės atkreipti ypatingą dėmesį. Kai klijuosite ploną tapeto juostą palei durų apvadą, turite įsitikinti, kad ją klijuojate tiesiai, nes pagal ją klijuosite tapetus toliau. Todėl pasinaudokite gulsčiuku ir išlyginkite tapetus prieš apipjaustydami juos.

Durys ir langai su angokraščiais

Dar vienas dalykas, atgrasantis nuo tapetų klijavimo, yra angokraščiai – kai durys ir langai atsiduria sienos nišoje. Tokiu atveju tapetų klijavimas yra šiek tiek kitoks, tačiau gerą rezultatą pasiekti bus ne ką sudėtingiau, nei prieš tai aptartoje situacijoje. 

Įsivaizduokime, kad klijuojate tapetus aplink nišoje esantį langą. Įprastai klijuokite tapetus iki lango. Tada tapetų gabalą, kuris pasiekia nišą, priklijuokite virš lango, kad jis nusileistų iki apačios, kur jį galėtumėte priklijuoti prie prieš tai klijuoto tapetų gabalo. Dabar pieštuku nusibrėžkite horizontalias lango viršutinio angokraščio ir palangės kraštines ant tapetų blogosios pusės. Tada nukirpkite tapetus pagal šias linijas.

Šios atkarpos turėtų užtekti nišoje esantiems angokraščiams. Jei neužtektų, jums teks susirasti naują tinkamo ilgio tapeto juostą. Jei palangė yra atsikišusi nuo sienos, teks atsargiai apipjauti tapetus aplink ją su rankdarbių peiliu.

Toliau klijuokite tapetus palei langą – virš ir po angokraščiais. Klijuodami tapetų juostas virš nišos, užlenkite tapetus į vidų ir klijuokite iki pat lango, ties kuriuo tapetus nupjaukite.

Klijuokite toliau, kol prieisite iki kitos angokraščio pusės. Čia reikės atlikti tą pačią procedūrą, kaip ir su pirmąja tapetų juosta, klijuota virš angokraščio. Nepamirškite įsitikinti, kad tapetus klijuojate tiksliai vertikaliai.

Pastebėsite, kad jums liko du neišklijuoti tarpai abiejuose viršutinio angokraščio kampuose. Teks išpjauti du čia tinkančius tapetų gabalus. Derinkite jų raštą su viršuje esančios juostos, o ne su iš kampo prisijungiančios juostos raštu, nes kampus dažnai slepia užuolaidos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis