Piktžolės, samanos ar dumbliai tarp trinkelių - ko imtis?

Gražiai ir tvarkingai savo kieme sudėjote plyteles ar trinkeles, tačiau po kiek laiko tarp jų pradėjo augti piktžolės. Nieko nuostabaus - tarpe plytelių augančios piktžolės yra dažnas ar netgi beveik neišvengiamas reiškinys. Tačiau joms naikinti egzistuoja keletas būdų – belieka tik įvertinti, kuris priimtiniausias jums ir imtis darbo.

Paprastas ravėjimas. Žinoma, tai akivaizdžiausias metodas. Tai itin lengvai išmokstamas, ekologiškas ir ekonomiškas procesas. Jei norite, galite nusipirkti ir specialų peilį ravėjimui. Tai nėra įprastas peilis, gudrių marketingo specialistų pavadintas „ravėjimo“ - jis iš tiesų turi kitokią geležtę. Kita vertus, mechaniniam piktžolių šalinimui tiks ir bet kuris sodo peilis. Krapštyti tarp plytelių gal ir ne tas pats, kas kapstytis sode, tačiau netruksite įgusti. Šio metodo minusas yra tai, kad kiekvieną piktžolę reikia išrauti individualiai. Tai gali erzinti, jei trinkelėmis ar plytelėmis išklotas plotas yra labai didelis. Piktžoles tarpeliuose patariama naikinti reguliariai, nes, kaip žinia, mažas žoles išrauti yra daug lengviau nei dideles.

Herbicidai. Cheminiai preparatai ateina į galvą iš karto po ravėjimo. Įvairiems nepageidaujamiems augalams naikinti naudojami produktai vadinami herbicidais. Jie padeda efektyviai atsikratyti nemėgstamų piktžolių, efektyvumas tikrai didelis, egzistuoja nemažas pasirinkimas.

Vis dėlto, jų minusas yra tai, kad jie gali būti pavojingi tiek žmogui, tiek aplinkai. Visuomet reikėtų atidžiai perskaityti instrukcijas, kadangi daugelis preparatų gali turėti apribojimų po naudojimo. Pavyzdžiui, praktiškai visus rekomenduojama naudoti sausu oru, kadangi lietus gali nuplauti herbicidą. Taip pat tokiu atveju svarbi ir tam tikra, konkrečiam preparatui tinkama temperatūra. Visi oficialiai pardavinėjami herbicidai Europos Sąjungos pripažinti kaip tinkami naudoti, todėl jei viską darysite pagal taisykles, jums pavojus nekils.

Naminė chemija. Jei nenorite naudoti intensyvios chemijos, galite paprasčiausiai pasigaminti mišinių iš namuose randamų medžiagų. Yra žinoma, kad piktžoles, atsiradusias tarp plytelių, naikina druska bei actas. Butelyje su purkštuku ištirpinkite bent pusę stiklinės druskos, išplakite ir purškite į tarpus ant piktžolių. Kitas variantas – naudokite sausą druską. Tiesiog pabarstykite jos ant augalų,vėliau ją nuplaukite vandens žarna. Piktžolės ilgainiui nuvys. Panašus metodas galimas ir su actu – reikėtų sumaišyti jo tirpalą santykiu 1:1 ir apipurkšti juo piktžoles.

Tiesa, ne visi rekomenduoja šį metodą, kadangi minėtos medžiagos gali pamažu ardyti plytelių bei trinkelių paviršių. Be to, pastebėta, kad šis metodas yra veiksmingas ne visais atvejais.

Plovimas aukšto slėgio srove. Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles bei nuvalo plyteles– telieka jas vėliau sušluoti. Vis dėlto, šiam darbui atlikti reikia turėti specialų plovimo įrenginį. Jie nėra pigūs, tačiau kartui kitam per metus galime jį išsinuomoti ir tuo pačiu nusiplauti ne tik grindinį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad grindinys turėtų būti paklotas labai kokybiškai, kadangi kitu atveju stipri srovė gali ne tik išplauti plytelių tarpuose esančias medžiagas, tačiau blogiausiu atveju išjudinti ir jas pačias.

Plovimą aukšto slėgio srove reikėtų naudoti tuo atveju, jeigu danga labai purvina ir rečiau nei kas metus. Po šios procedūros gali tekti iš naujo užpildyti tarpus. Kita vertus, toks būdas įprastu atveju yra laikomas pakankamai saugiu ir efektyviu.

Prevencija. Apsaugoti trinkelių tarpus nuo piktžolių gana sudėtinga – beveik visos jos yra labai daigios. Tiesa, keletas paprastų patarimų egzistuoja. Visų pirma, pastebėta, kad intensyviau naudojami takeliai augina mažiau piktžolių. Tai nėra patarimas daugiau jais vaikščioti, tiesiog įsirengiant takelį reikėtų pagalvoti, ar tikrai jo šioje vietoje reikia, galbūt sprendimas rečiau naudojamam takeliui galėtų būti atskiros šaligatvio plytelės ar trinkelės. Egzistuoja ir technologinių prevencinių preparatų. Vienas jų – gamintojų siūlomas, specialus užpildas, naudojamas dangos tarpams užpildyti. Kadangi piktžolės niekur kitur, kaip tik tarpuose neauga, būsite atsikratę problemos, tiesa, už tai teks pamokėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis