Du židinio valymo būdai, kuriuos vertėtų žinoti bet kuriuo sezonu

Židinio plytų valymas yra ganėtinai nesudėtingas, tačiau pastangų reikalaujantis procesas. Yra du būdai, kaip nuo plytų pašalinti dūmus bei suodžius: šlapiasis ir sausasis. Geriausiems rezultatams gauti rekomenduojamas šlapiasis metodas, tačiau jei jūsų grindys ar plotas aplink židinį yra jautrus vandeniui, tuomet sausas metodas yra tinkamesnis. Kad ir kurį metodą pasirinktumėte teks neblogai paplušėti. Iš pradžių patartina išbandyti valiklį ant nepastebimos plytų dalies, kad žinotumėte, kaip jis veikia tam tikras plytų rūšis.

Šlapiasis metodas

Pirmas žingsnis
židinio pašalinkite visus pelenus bei liekanas, kruopščiai viską išsiurbkite dulkių siurbliu, jei reikia, nuo plytų pašalinkite byrantį skiedinį. Darbo vietoje pasiklokite audinių. 

Antras žingsnis
Į purškimo butelį sumaišykite vandenį bei šlakelį indų ploviklio ir purkškite tiesiai ant plytų. Naudodami vielinį šlifavimo šepetį viską kruopščiai ištrinkite, skysčio perteklių bei nešvarumus nuvalykite kempine. 

Sausasis metodas

Pirmas žingsnis
Kaip ir prieš tai minėtame metode, pradėkite iš židinio pašalindami liekanas bei pelenus ir paruošdami darbo vietą. 

Antras žingsnis
Muilą bei druską sumaišykite su vandeniu, kad gautųsi tiršta masė. Užtepkite gautą masę ant plytų ir palaukite maždaug 10 minučių, tuomet viską stropiai ištrinkite vieliniu šlifavimo šepečiu.
Jei šios priemonės nepadeda išvalyti dėmių ar tiesiog norite atnaujinti židinio išvaizdą, patartina jį perdažyti. Šis procesas nereikalauja daug darbo, tačiau įsitikinkite, ar jūs tikrai to norite, nes dažus nuo plytų sienos pašalinti yra be galo sunku.

Perdažymas

Pirmas žingsnis
Pirmiausia nuo sienos nugramdykite senus dažus bei švelniai apšlifuokite plytas. Tuomet nuvalykite sieną naudodami vieną iš aukščiau minėtų metodų. Prieš tęsiant įsitikinkite, kad plytos yra visiškai sausos.

Antras žingsnis
Kaip ir anksčiau, paruoškite darbo vietą ant žemės patiesdami laikraščių ar audinių. Sieną ištepkite latekso gruntu. Didesniems plotams dažyti patariama naudoti volelį.

Trečias žingsnis
Išdžiūvus gruntui ant viršaus tepkite akrilo latekso dažus. Rekomenduojama užtepti bent du sluoksnius dažų. Nors ir iš pirmo žvilgsnio dažai gali pasirodyti sausi jau po kelių valandų, tačiau rekomenduojama palaukti nors keletą dienų prieš pradedant naudoti židinį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis