Garažai: įprastas ar skardinis?

Galbūt ir jūsų aplinkoje yra tokių garažų, kaip nuotraukoje, tad galvojate, kaip apskritai gali kilti panašus klausimas? Iš tiesų, seną rūdyti pradėjusį sovietinį garažą pirkti įsiūlytum retam namų savininkui, tačiau ką pasakytumėte apie naują žvilgantį skardinį garažą? Tai ne mitas - tokie garažai siūlomi ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose aukšto pragyvenimo lygio šalyse. Kuo toks garažas skiriasi nuo įprastinio garažo ir kokie jo trūkumai palyginus su pastaruoju.

Nors į kai kuriuos garažų masyvus nesinori ne tik žiūrėti, tačiau ir apie juos kalbėti, skardiniai garažai net ir Vakarų šalyse neturi tokios neigiamos auros. Jie pardavinėjami ir JAV, ir Europos sąjungos šalyse. Žinoma, minėtose šalyse gausiai statomi ir įprasti garažai, tad kokie skirtumai tarp šių dviejų rūšių egzistuoja?

Skardinis garažas.

Privalumai.

Pirmoji pagalba. Tai geras sprendimas jei jūsų transporto priemonių ūkis netikėtai pagausėjo. Galbūt, niekada gyvenime nevairavę, nusprendėte įsigyti automobilį, o galbūt sulaukėte dar geresnių laikų ir perkate pramoginį laivelį ir priekabą, kuriuos norisi laikyti po stogu. Statyti naują garažo priestatą ar plėsti esamą yra daug vargo, o štai skardinis garažas gali tapti vienu iš greitų problemos sprendimo būdų.

Kaina. Skardinio garažo įrengimo kaina yra mažesnė, jei lyginsime su tradiciniu garažu.

Mobilumas. Jį galima pastatyti greičiau nei paprastą garažą, galima lengvai išrinkti ir pervežti – tad netgi persikeldami į kitus namus, galėsite jį ten nusivežti ar tiesiog vasarai pasistatyti sode.

Trūkumai.

Išvaizda. Žinoma, kiekvieno skonis skirtingas. Nors pasaulinėje rinkoje yra daug įvairių pasirinkimų, dauguma Lietuvos rinkai siūlomi garažai išskirtine išvaizda nepasižymi, nors vis tiek atrodo ženkliai geriau nei žymieji garažų masyvų “surūdijėliai” . Kad ir kaip bežiūrėtum, kiekvienas šeimininkas gali pagal savo supratimą įkomponuoti tradicinį garažą į aplinką, naudodamas tas pačias medžiagas ar dekoruodamas ta pačia spalva. Metalinės spalvos garažas, nors ir atrodo tvarkingai, iš bendro vaizdo dažnai iškrenta. Tiesa, kai kurie tiekėjai siūlo spalva padengtus garažus.

Sienų šiluminė varža. Taip, tai rodiklis, kuris aktualiausias gyvenamiesiems namams – o jūs juk garaže negyvensite. Tačiau garažo siena iš plytų ar iš blokelių yra kur kas šiltesnė nei metalinis karkasas, o tai lemia komfortą šaltesnėmis rudens ar pavasario dienomis, kai norėsite pasikrapštyti prie automobilio ar kažką sumeistrauti prie garaže esančio darbastalio.

Tradicinis garažas.

Privalumai.

Didesnis lankstumas. Daugiau galimybių. Kitaip tariant – jį galite pasistatyti ir susiprojektuoti patys. Galite įsirengti kiek norite (tiksliau – kiek telpa) lentynų pagal savo norus susiprojektuoti duobę po garažu, kurioje galėsite laikyti ką norite. Daug daugiau dekoravimo galimybių - ir visa tai galite pasidaryti patys.

Žinoma, tai ką matote metalinių garažų tiekėjų pasiūloje taip pat gali neatspindėti situacijos, kadangi kai kurie siūlo specialius garažus pagal užsakymą. Tačiau statydami savo, galite visą procesą reguliuoti patys ir keisti sprendimus, jeigu dėl ko nors apsigalvojote.

Ar matėte kaip garažą įsirengė vienas vilnietis? Kaip apleistas garažas buvo prikeltas antram gyvenimui

Patogesnis ir šiltesnis. Tradicinis garažas yra tarsi papildoma namų erdvė – aišku, ten ne taip šilta, tačiau dažnu atveju galima nesunkiai priblokuoti jį prie namo, tad labai sklandžiai pereisite tarp dviejų patalpų. Net jei statotės garažą kaip atskirą pastatą, mūrinis garažas yra fiziškai šiltesnis netgi be papildomos apdailos.

Trūkumai.

Brangesnis variantas. Tai brangiau, ypač tada, jeigu garažas pavirs ne tokių reikalingų įrankių sandėliu. Ne visi šiuolaikinių namų statytojai brangindami savo pinigus statosi garažą.

Nebūtina? Nemaža dalis garažų, kurių pagrindinė paskirtis būna automobilio, motociklo ar kitos motorinės transporto priemonės laikymas, tampa įvairių daiktų sandėliu.

Architektų nuomonė: Ar verta įsirengti garažą?

Mažam daiktų kiekiui gali užtekti labai nedidelės pašiūrės (kuria gali tapti tas pats skardinis garažas), o vietoj garažo galima įsirengti stoginę. Stoginė iš esmės yra stogo konstrukcija ant polių: taip automobilis apsaugomas nuo kritulių, tačiau sprendimas kainuoja pigiau, be to, garažo plotas nesiskaičiuoja į bendrą namo plotą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis