Lietuviškos įmonės sėkmė: garbinga vieta tarp efektyviausių lempų gamintojų

„ACME Europe“ - viena geriausiai pasaulyje vertinamų industrinio dizaino kūrėjų iš Lietuvos. Taip pat tai vienintelė įmonė Baltijos šalyse, trejus metus iš eilės laiminti “iF product design award“ konkursą. Iš viso šį apdovanojimą yra gavę net keturi įmonės dizainerių sukurti produktai: kompiuterio pelė „PEANUT“, ausinės „MOON“ ir krepšys-kuprinė „PEAK“, ekranų valiklis „DROP“, priklausantys produktų linijai „Urban harmony“.

„Visi mūsų tarptautiniai 3 metų dizaino įvertinimai yra didžiuliai. Kiek žinau, nėra Baltijos šalyse atitikmens, kad įmonė turėtų tiek tokio lygio dizaino apdovanojimų“,- džiaugėsi „ACME Europe“ ryšių su visuomene specialistė Jurgita Juškienė.

Įmonė sėkmingai auga ne tik industrinio dizaino srityje. Prieš 5 metus pradėjusi gaminti LED lempas, šiemet „ACME Europe“ gali didžiuotis tuo, kad šie jos gaminiai patenka į efektyviausių elektros prietaisų TOP-10 Lietuvos rinkoje ir stovi šalia pasaulinių lyderių.
TOP-10 projekto tikslas - pateikti informaciją apie geriausius produktus, esančius Lietuvos rinkoje. Produktai grupuojami į subkategorijas, rūšiuojami pagal energijos efektyvumo kriterijus, o informaciją renka ir pateikia profesionalūs energetikos ekspertai.

Rinkoje yra įvairių rūšių elektros lempų – patobulintų kaitrinių, kompaktinių liuminescencinių, LED (šviesos diodų), tačiau ne visos jos energiją naudoja efektyviai. Patobulintose kaitrinėse lempose taikoma halogenų technologija, todėl jos sunaudoja net iki 45% mažiau elektros energijos lyginant su senosiomis kaitrinėmis lempomis, tačiau nėra tokios taupios kaip fluorescencinės bei LED. Pačios taupiausios lempos - LED.

„Prieš 6 metus mūsų gaminamų produktų asortimentą papildė lempos. Pradžioje pradėjome gaminti halogenines, vėliau – ir LED lempas. Idėja gaminti energiją taupančias lempas kilo pasikeitus Europos Sąjungos direktyvoms, numatančioms iki 2016 m. uždrausti prekybą neekonomiškomis kaitrinėmis lempomis. LED buvo vertinama kaip labai sparčiai besivystanti technologija ir mes numatėme, kad tai bus perspektyvi ateitis. Tas pasitvirtino. Ir taip iš nedidelės kategorijos LED lempos tapo mūsų tiksline kategorija“,- pasakoja „ACME Europe“ ryšių su visuomene specialistė Jurgita Juškienė.

Šiuo metu į kiekvieną TOP-10 projekto lempų kategoriją patenka 3-4 „ACME Europe“ gaminamos lempos. Prie pačių efektyviausių priskiriamos filamentinės lempos.

„Filamentinės lempos yra naujausios ir įdomiausios, be to, pačios efektyviausios. Jos atrodo visai kaip tradicinės kaitrinės, tačiau yra patobulintos naudojant LED technologijas. Dėl to, jog praktiškai visas jų korpusas yra stiklinis, jų šviesos sklidimo kampas yra ypač platus, o efektyvumas aukštas“,- sako „ACME Europe“ kokybės analitikas Justas Tamošiūnas.

Šio tipo lempos dėl šviestukų formos, primenančios standartinį kaitrinės lempos siūlelį, ypač yra tinkamos naudoti tradiciniuose ir retro tipo šviestuvuose. Be to, filamentinės lempos sukuria malonią vintažinę nuotaiką ir puikiai tinka atmosferiniam apšvietimui.

ACME siūlo net trijų formų filamentines lempas: „Filament Candle“, cokolis E14, 400 lm, 4 W; „Filament Mini Globe“, cokolis E14, 400 lm, 4 W; „Filament Ashape A60“, cokolis E27, 800 lm, 8 W.

„Smagu, kad „Acme Europe“ lempos stovi tarp pasaulinių lyderių, kaip Osram, kad niekuo nenusileidžia, o kai kurias ir lenkia. Stengiamės technologiškai tą pasiekti. O technologijos labai sparčiai keičiasi. Ir dabar dar kai kur dega mūsų pirmosios LED lempos. Pasižiūrėjus jos jau kelia šypseną – per kelerius metus labai stipriai viskas pasikeitė ir 3-4 metų senumo lempos atrodo kaip tikrai senos. Net įdomu paliesti ir pažiūrėti, nes dabar nieko panašaus jau nerasi“,- sako „ACME Europe“ kokybės analitikas Justas Tamošiūnas.

LED lempos yra vienareikšmiškai pranašiausia apšvietimo rūšis, šiuo metu esanti rinkoje. Jų ilgas tarnavimo laikas, jos suvartoja mažai elektros energijos, įsižiebia iš karto, yra ekologiškos. Be to, yra galimybė rinktis iš daugybės skirtingų techninių parametrų LED lempų.

Užsakymo nr.: PT_69846236

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis