Švieslangiai – griauname mitą apie trapumą

Tad jei esate praktiški žmonės, ketinantys įsikurti namuose, kuriuose norite turėti kuo daugiau šviesos ir pajusti gamtos artumą, įsirenkite vartus... į dangų. Ypač tai patartina tiems, kurių būstas viršutiniame aukšte vadinamojoje dėžutėje glaudžiai greta sustatytų namų kvartale (tik, žinoma, jei tai jau baigtas įrengti statinys, nepamirškite savo veiksmų suderinti su atsakingomis institucijomis). Tuomet jūsų kasdienis gyvenimas netaps mizanscena smalsioms kaimynų iš gretimo namo akims.

O gal norite vieną namų kampelį paversti nuolat žaliuojančiu žiemos sodu? Atėjo metas pramušti stoge skylę ir – tebūnie šviesa! Taigi, kaip jau supratote, šįkart kalbėsime apie stoglangius.

Pasirinkimo laisvė

Jeigu jūsų namo stogas lygus, siūloma rinktis arkinius arba piramidinius švieslangius. Arkinių konstrukcija paprasta, leidžianti šviesai pasiekti patalpą iš visų pusių. Ši konstrukcija yra pati ekonomiškiausia. Tokie švieslangiai naudojami esant PVC, bitumine danga ir sluoksniuotomis plokštėmis dengtiems stogams. Jie dažniausiai montuojami išilgai kraigo, simetriškai abipus šlaitų.

Piramidiniai švieslangiai paprastai gaminami su standartiniu 30 arba 45 laipsnių nuolydžiu, tačiau pagal užsakymą gali būti pagaminti ir kitokio nuolydžio langai. Šie švieslangiai dažniausiai naudojami ten, kur ant stogo yra didesnis termoizoliacinis sluoksnis (25 ir 32 mm). Pasirinkimą gali nulemti ir architektūrinės pastato ypatybės.

Švieslangiai atidaromi rankiniu, pneumatiniu arba elektriniu būdu. Lygūs plokštieji švieslangiai labiau tinka pramoniniams pastatams nuožulniais stogais, tačiau gali būti montuojami ir didesniame name su metaline stogo danga ar naudojami šiuolaikiškai kaimo turizmo sodybai.

Mitas apie trapumą sugriautas

Norėtumėte įsirengti švieslangių, bet nedrąsu, kad stogas gali prarasti saugumą užtikrinančio namo elemento statusą? Juk ne šiaip sau yra posakis „turėti stogą virš galvos“. Tad ar nepraranda pirminės paskirties stogas, kuriame įrengti tokie iš pirmo žvilgsnio nepatikimi atrodantys langai?

Abejonių kankinamiems būstų šeimininkams švieslangių gamybos specialistai paaiškina, kad pagrindinė medžiaga, iš kurios gaminami švieslangiai, – daugiasienis polikarbonatas – tai aukštos kokybės stiklinimo medžiaga, tinkama net ir pramoniniams pastatams. Ji labai stipri – beveik nesudaužoma, tad nereikės bijoti po vėtros ant stogo užkritusios nulaužtos medžio šakos ar kitokių gamtos išdaigų. Be to, ši plastiko rūšis pasižymi ir puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, geru šviesos pralaidumu. Ši medžiaga atspari ultravioletiniams spinduliams, todėl ilgainiui nekeičia spalvos.

STATYK nuotr.

Dažniausiai naudojamas 6, 10, 16 arba 20 mm storio daugiasienis polikarbonatas montuojamas su specialiais aliuminio profiliais. Guminės tarpinės visiškai užtikrina švieslangio hidroizoliaciją, tad baimintis dėl staiga prasiveršiančių lietaus vandens krioklių nėra ko.

Jei norisi siestos

Nors karštos, saulėtos vasaros dienos – jau praeitis, reikėtų prisiminti, kad ne visada nevaldoma šviesa yra neginčijamas gėris. Nors ir nedaug, bet tokių dienų būna saulės pertekliumi nesiskundžiančiame mūsų krašte. Tad pasirinkus stogo langus nereikėtų pamiršti ir įkyrios saulės „tramdomųjų marškinių“ – langų uždangų.

Veiksmingiausiai į vidų besiskverbiančių saulės spindulių ir jų skleidžiamos šviesos kiekį valdysite tamsinamosiomis užuolaidėlėmis ir išorinėmis žaliuzėmis. Akinamą šviesą galima sušvelninti išorinėmis arba pakeliamosiomis žaliuzėmis, o jei norite reguliuoti ir šilumą, tam geriausiai tinka markizės ir išorinės žaliuzės. Didžiausias išorinių markizių privalumas – jos puikiai sulaiko vidudienio karštį jam dar nepalietus stiklo. Permatomas tinklelis neužstos pro langą atsiveriančio vaizdo ir netrukdys bet kada juo mėgautis. Juk argi ne tam įsirengėte tokius langus? Verta atverti kelią į namus ne tik saulės šviesai ir nesibaigiantiems debesų karavanams, bet ir kasnakt džiaugtis poilsiu „tūkstančio žvaigždučių viešbutyje“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis