Keletas metalo dažymo patarimų

Iš geležies gaminami stiprūs, ilgalaikiai, įvairių formų įrankiai. Iš geležies gaminamos ir didžiulės pastatų konstrukcijos, ir patys ploniausi laideliai.
Nudažytas metalas yra tinkamas naudoti įvairiose situacijose, taip pat yra ilgaamžiškesnis. Tiems, kurie dažys geležines detales patys, pravartu žinoti, kaip, kur ir kada reikia dažyti metalą, kaip pasirinkti tinkamus įrankius, tinkamus dažus.

Pasiruošimas dažymui

Nors metalą nudažyti nėra sudėtinga, bet pasiruošimas procesui yra svarbus. Visų pirma apžiūrėkite, ar paviršius yra lygus – nuo to priklauso, ar dažai lygiai užsiteps ir gerai laikysis. Mediena, be abejo, yra šiurkštesnė už metalą, todėl dažai daug geriau sukimba su paviršiumi, tačiau įmanoma nudažyti ir metalą. Metalą patariama ir gruntuoti.

Paviršiaus nuvalymas ir pašiaušimas

Bet kokį paviršių, prieš jį dažant, reikia nuvalyti – taip pat ir metalą. Jei paviršius bus riebaluotas, dulkėtas, aprūdijęs – dažai nesukibs su paviršiumi. Vienas svarbiausių klausimų, kalbant apie metalą – kaip išvengti rūdžių. Net ir maža dėmelė – jau rimtas įspėjimas. Geras nušlifavimas pašalina rūdis ir metalą vėl galima dažyti. Kai paviršius bus švarus, dažomą sritį reikės pašiaušti – geriausia pašlifuoti. Jei turite galimybę – gruntuokite, taip užtikrinsite dar geresnį sukibimą.

Gruntavimas

Kai paviršius yra švarus, pašiauštas, laikas tepti pirmąjį dažų sluoksnį. Kai kurie dažai yra skirti tepimui tiesiai ant pliko metalo, tačiau tai tinka ne kiekvienu atveju. Dažniausiai pirmas sluoksnis yra grunto. Šie specialūs dažai džiūdami traukiasi ir sudaro tokį paviršių, prie kurio puikiai prilimpa tikrieji dažai. Žinoma, galite rasti keletą rūšių dažų, kuriems nereikia gruntavimo, tačiau gruntavimas bet kokiu atveju yra labai naudingas.

Kai pirmasis grunto sluoksnis išdžiūna, tepamas antrasis grunto sluoksnis. Dvigubas gruntavimas reikalingas ne tik siekiant sukurti geresnį paviršių dažų sukibimui, bet ir apsaugai nuo oksidacijos. Dvigubas sluoksnis geriau apsaugo nuo drėgmės, užkerta kelia korozijai ir užtikrina metalo ilgaamžiškumą.

Metalo dažymo technika

Po gruntavimo seka dažymas. Yra keli būdai, kaip dažyti – viskas priklauso nuo tikslo ir kiekvieno asmeninio patogumo. Dažant įprastas sienas dažniausiai dažoma voleliu, tačiau metalo dažymui tai nėra idealus įrankis – dėl ypatingai lygaus metalo paviršiaus matysis visi nelygumai. Tad jei dažote voleliu, po to vis tiek teptuku teks uždažyti, palyginti kai kurias vietas.

Visgi geriausia metalą dažyti purškiant. Purškiama specialiu purkštuvu – sluoksnis bus lygus, tikslus, nebus dryžių, kuriuos palieka teptukai, ar nelygumų, kuriuos palieka voleliai. Trūkumas – purškiami dažai taškosi, tad reikia pasiruošti apsaugą. Pagalvokite, prieš pasirinkdami virtą, kur dažysite, ir apsaugokite kitus daiktus, esančius patalpoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis