PRIEŠ ir PO: kaip neišlaidaujant atnaujinti seną balkoną

Kuomet įsikeli į naują būstą, iš karto pradedi svajoti, kaip jį įsirengsi. Pirma mintis, kuri skaitytojui Linui su žmona šovė į galvą įsigijus senos statybos butą ir įžengus į balkoną, „žiūrintį“ į namo kiemą – šis balkonas taps namų poilsio zona.

Visgi balkono atnaujinimas – tai projektas, kurio iškart nepadarysi – viskas turi vykti palaipsniui. Tenka ieškoti idėjų internete, apžiūrėti, ką siūlo statybinių medžiagų parduotuvėse.

Kadangi išorinė balkono sienelė yra pakankamai aukšta, tad norint matyti, kas vyksta kieme, paprastas krėslas ar kėdė tiesiog per žema, buvo akivaizdu, kad reikia baro kėdžių.

Pasidėti kavai ar užkandžiams reikalingas staliukas, bet jo reikia ne visada, be to, balkonas labai siauras. „Turėjau aliuminio profilių, nerūdijančio plieno skardos detalių ir pamaniau, kodėl gi nepanaudojus? Taigi sukonstravau tokius sulankstomus, dviejų padėčių staliukus“, – dalijasi patirtimi alytiškis.

Skaitytojo nuotr.

Kai jų nereikia, staliukai tiesiog kabo 2 cm gylio nišoj. Kada reikia pasidėti tik puodelį ar bokalą, galima atlenkti siaurąją dalį. Kada reikia pasidėti kažką daugiau – įmanoma ištiesti pilnai.

Balkonas yra šioks toks langas į gamtą (nors ir miesto vidury), taigi balkone norėtųsi paslėpti betoną, bet reikia taupyti vietą, todėl danga neturi susiaurinti ir taip siauro balkono. Sienos turi būti šiltos ir minkštos, kažkas panašaus į medieną sukurti jaukumui. Sprendimas – klijuojama kamštinė danga – ir šioks toks izoliatorius nuo šalto betono: ir ne kieta atsiremti, ir natūralus vaizdas primenantis medžio žievę.

Grindys turėtų būti tokios, kad net ir basomis būtų malonu ant jų stovėti, lyg stovėtum ant žolės... Besižvalgant parduotuvėje kilo idėja pasitelkti dirbtinę žolę. Dirbtinė žolė ir gerai atrodys, ir nereikalaus priežiūros, ir bus ilgaamžiškesnė, ir bus estetiška (beveik kaip terasoje). Tą pačią dieną parsivežėme kelis kvadratinius metrus pačios tankiausios, panašiausios į tikrą ir minkščiausios dirbtinės žolės, kokią tik galėjome rasti“, – pasakoja Linas.

Skaitytojo nuotr.

O po dviejų savaičių darbo galima pasidžiaugti maloniu akiai rezultatu, kurį matote pagrindinėje nuotraukoje.

Galbūt Jūs taip pat meistraujate ir norėtumėte savo rezultatais pasidalinti su kitais portalo DarauPats.lt skaitytojais? Susisiekime: info@daraupats.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis