Dažniausios tapetų klijavimo problemos

Tapetai šiandien yra gyvybinga sritis, kurioje galima rasti daugybę inovatyvių idėjų – jiems gaminti naudojamos įvairios medžiagos, pasiekiamas įmantrus dizainas, stilius. Galbūt atsirastų norinčių paprieštarauti, tačiau dažniausiai išsirinkti tapetus yra lengviau nei juos tinkamai suklijuoti. Tai yra galutinis ir svarbiausias darbas - blogai suklijavus net ir gražiausius bei brangiausius tapetus rezultatas bus nevertas sumokėtų pinigų.

Viena bendroji tapetų probleminė vieta – rulonų krašteliai, kurie turi savybę atsiknoti ar susisukti.

Tai atsitinka dėl:
- klijavimo metu netinkamai uždengtų kraštelių – naudojate per mažai klijų;
- klijų gali būti ir per daug;
- klijai sukietėjo nespėję sukibti - galbūt per ilgai svarstėte, ką ir kaip suklijuoti.
- siena gali būti netinkamai paruošta, nenuvalyta, netinkamos tekstūros. Jei kitais atvejais tapetų nulupti nereikia, šiuo atveju – teks.
- Per aukšta kambario temperatūra tapetų klijavimo metu. Klijai per greit sudžiūna, tapetai nespėja prilipti.

Jei atsilupa tik tapetų krašteliai, viską galima pataisyti, tačiau jei tapetai atšoko per vidurį sienos – jau daug prasčiau. Išeitis krašteliams suvaldyti yra paprasta – peiliu pakelkite kraštelį, mažu teptuku patepkite klijais, tuomet voleliu išlyginkite sandūrą. Taip pat tam skirti ir specialūs persidengimo vietoms klijuoti skirti tapetų klijai.

Kitos problemos:

Atsilupa visi tapetai. Paprastai rekomenduojama nespartinti tapetų džiuvimo nei papildomu šildymu, nei dirbtiniu skersvėju. Geriau susitaikyti, kad jie džius tiek, kiek jiems reikės. Priešingu atveju, tapetai ir klijai gali džiūti nevienodai ir pradėti kilnotis ar net visai atšokti.

Dryželiai ant tapetų. Tai dažniausiai likę klijai, kurie turi nusivalyti drėgna šluoste. Beje, kai kurios tapetų rūšys keičia atspalvį nuo ilgo gulėjimo sandėlyje, saulės ar cheminių medžiagų. Kartais tie patys tapetai, būdami dar rulonuose, atrodo visiškai vienodaI, tačiau suklijuoti ant sienos skiriasi.

Tarpeliai tarp tapetų juostų. Tarpai gali atsirasti dėl netinkamo paviršiaus paruošimo ar netinkamo supjaustymo.

Oro pūslelės. Dažniausiai atsiranda dėl netinkamų klijų arba jei tapetai buvo klijuojami labai žemoje temperatūroje. Blogas sienos paruošimas – taip pat priežastis oro pūslelių atsiradimui. Kartais galima pūsleles tiesiog pradurti ir gražiai priklijuoti iš naujo. Didesniame plote – įpjauti ir užtepti papildomai klijų.

Keičiant tapetus rekomenduojama nulupti senuosius. Šiai užduočiai galite naudoti tapetų garintuvą – tai tikrai pats greičiausiais ir patogiausias būdas. Kadangi tapetus keičiate ne kas mėnesį, verta paieškoti, galbūt kas nors šį prietaisą gali paskolinti ir išnuomoti. Taip pat galima apsieiti ir paprasčiau - rinktis specialius skysčius, skirtus nuimti tapetams. Toks tirpalas tepamas teptuku ant tapeto, palaukiama kol įsigers ir jam nenudžiūvus tapetai pradedami šalinti. Vardan patogumo, tokius tapetus prieš tai galima ir suraižyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis