5 klausimai apie hidroponinį daržą

Jeigu svajojate apie nuosavą daržą, kuriame augalai gyvuotų be žemių ir purvo, išeitis galėtų būti hidroponika.

Kas yra hidroponika?

Tai – būdas auginti daržą bežemėje terpėje. Graikiškai žodis hydro reiškia vandenį – būtent tai yra labiausiai paplitusi šios rūšies auginimo terpė, tačiau hidroponikoje naudojamos ir kietosios medžiagos – maistinių medžiagų tirpalai arba auginimo terpės, tokios kaip pjuvenos, žvyras, smėlis, hidrogelis, kokoso drožlės, molio granulės, kiminų samanos.

Ar sudėtinga įsirengti tokį sodą?

Hidroponinio auginimo procesas labai primena daugeliui gerai žinomą svogūnų laiškų auginimą vandens stiklinėse. Tačiau hidroponika užtikrina augalų mitybą įvairiais mineralais, leidžia tai daryti bet kuriuo metų laiku bei procese naudoti įvairius substratus.

Auginimo terpės ir maistingosios medžiagos

Auginimui naudosite specialiai hidroponikai sukurtus maistingųjų medžiagų tirpalus ir auginimo terpes. Šios skiriasi nuo trąšų, kurias naudojate auginimui dirvožemyje. Visos naudojamos medžiagos yra inertinės, tai reiškia, kad jos greitai nesusiskaido ir padeda augalams tiekti maisto medžiagas. Kadangi šios auginimo terpės viena prieš kitą neturi jokių esminių pranašumų, jums paprasčiausiai tereikia nuspręsti, kuri geriausiai tinka jūsų sodui. Tačiau neleiskite tokiems produktams, kaip kokoso drožlės per daug sušlapti. Nuolat šlapios terpės kenkia šaknims dėl deguonies trūkumo.

Kokios rūšies augalus galime auginti hidroponiniame darže?

Tokiose daržuose nesunkiai užauginsite bet kokius naminius, vaisinius augalus ar daržoves. Kai kurios sistemos bus palankesnės tam tikro tipo augalams, pavyzdžiui, vandens kultūrų sistemos geriausiai tinka augalams turintiems seklias šaknis (salotoms, špinatams, ridikams ir vaistažolėms, ir t. t.). Tuo tarpu kitos sistemos palankesnės augalams, turintiems ilgas šaknis, pavyzdžiui, runkeliams.

Kokio derliaus tikėtis?

Jeigu į savąjį hidroponinį sodą pakankamai investuosite – įrengsite tvarkingą sistemą, apšvietimą ir užtikrinsite kokybiškų medžiagų tiekimą augalams, galėsite tikėtis puikių rezultatų, pranokstančių ir tradicinę sodininkystę. Taip pat sakoma, kad hidroponiniame darže užaugintų vaisių ir daržovių skonis būna geresnis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis