Kuo geriausia padengti pušines bei eglines terasas

Net ir šį vėsoką pavasarį jau buvo nemažai dienų, kai galėjote pasėdėti savo terasoje. Tačiau galbūt iki šiol neradote laiko pasirūpinti ja po žiemos ar tik pradedate įsirengti savo naująją terasą? Pirmuoju atveju - verčiau užmeskite akį, antruoju - sveikiname. Kad ir kaip būtų, terasos paviršiaus priežiūros išvengti nepavyks. Tad kaip juo tinkamai pasirūpinti?

Terasa pavasarį. Jei jūsų terasa iš yra iš medžio kompozito lentų, tuomet jums šie rūpesčiai nėra aktualūs, nes jos nereikia papildomai apdirbti, užteks nuplauti. Įprastomis eglinėmis ar pušinėmis terasomis teks pasirūpinti papildomai.

Terasoje po žiemos (ar po vėlyvo pavasario) gali atsirasti keletas vizualinių ar fizinių defektų – galite rasti išpuvusių, pajuodavusių lentų ir panašiai. Jei radote tręštančias, pūvančias, juoduojančias lentas, pirmiausia reikia įvertinti jų būklę. Nors terasa yra neaukštai, tačiau lūžtančios po kojomis medinės lentos vis tiek gali pridaryti daug nemalonumų. Tad paveiktą puvinio medieną naudinga pakeisti. Tačiau, jei tai tik pirmi užkrato žingsniai, terasą nušveiskite, o jei juodulių ir toliau lieka, panaudokite medienos baliklį. Tuomet mediena impregnuojama ir padengiama apsauginiu sluoksniu.

Prieš atnaujinant terasos medieną, ją reikia nuvalyti. Valymui galima naudoti įvairias chemines plovimo priemones, taip pat galima nuplauti ją aukšto slėgio srove.

Tuomet terasa impregnuojama, jei matitote, kad to reikia. Kaip ir medžio kompozito lentų, taip ir termiškai ar giluminiu būdu impregnuotų lentų papildomai impregnuoti nereikia. Išorinių impregnantų atsparumas skiriasi, vieni atlaiko ilgiau, kiti trumpiau, tačiau nereikėtų į tai žvelgti neatsakingai - ant produktų paprastai rašoma, kiek ilgai jie išlaiko poveikį. Impregnuota terasa bus atspari puviniui, pelėsiui, grybeliams bei kitiems mikroorganizmams, Taip pat galite rinktis produktus, kurie yra ir impregnantas, ir dažai (bendrąja prasme) viename.

Kuo dengti. Medinės terasos pagrindinė paskirtis yra ne tik laisvalaikio erdvė, tačiau ir išryškintas natūralumas, medienos grožis, jos švarumas. Todėl įsirengus medinę terasą neatrodo racionalu ją uždažyti taip, kad nesimatytų spalvos. Jei visgi norisi įdomesnio atspalvio, galite pasirinkti specialias, pusiau skaidraus atspalvio terasos dažyves, kurios suteiks švelnią spalvą, bet neužgoš tekstūros.

Dažniausiai minima priemonė optimaliam terasos padengimui yra alyvavimas. Dengiant šiuo metodu, padengimo sluoksnis nepadengia terasos lentų, o į jas įsiskverbia. Lakas, tuo tarpu sudaro plėvelę. Ši jo savybė lemia, kad lakuota mediena tampa atsparesnė ir ją reikia rečiau atnaujinti. Kita vertus, tokia mediena slidesnė. Alyvuota terasa atrodo natūraliau, tačiau jos trūkumas tas, kad ją reikės atnaujinti dažniau. Tiesa, tai priklausomo nuo pačios terasos naudojimo, produkto bei aplinkos sąlygų. Pasirinkę kokybiškesnius produktus šį laiką galite ir prailginti iki kelių kartų. Prastesnės priemonės gali priversti jus tai daryti netgi kartą per sezoną.

Ant terasos bus vaikščiojama ir ji vis viena nusidėvės. Dėl šios priežasties patariama vengti blizgių dažų bei dažyvių. Vaikščiojant ant tokios dangos, ilgainiui išryškėja nuolatinio judėjimo kryptis. Šios vietos greičiau nusidėvi ir tampa matomos, o norint gražiai viską uždengti iš naujo, esamą dangą tokiu atveju teks pašalinti. Matinė danga šiuo atveju būtų tinkamesnis pasirinkimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis