Kokie kibirai reikalingi sodyboje?

Kad ir kaip sparčiai vyktų technikos progresas, kad ir kiek naujovių atsirastų, niekas nepakeis paprasčiauio kibiro. Net ir mieste tai nepamainomas daiktas, o kaime ar sodyboje be jo iš viso neišsiverstume.

7dach.ru pristato skritingų rūšių kibirus. Tikėkimės, tai padės jums išsirinkti tinkamą!

Kam reikalingas kibiras?

Gyvendami mieste retai kada naudojame kibirą pagal paskirtį – t. y. kaip indą. Vis dažniau jame skalaujame grindų skudurą ar metame šiukšles. O sodyboje viskas kitaip – be šių „pagalbininkų“ tiesiog neapsieitumėte.

- Jei nėra vandentiekio, vandens teks semtis iš šulinio ar šaltinio. Žinoma, galima laikyti vandenį ir statinėse, plastikiniuose buteliuose, puoduose, tačiau juos nešti nėra nepatogu.
- Į kibirus patogu rinkti uogas, grybus, bulves, morkas, burokėlius, obuolius, kriaušes – ką tik norite. Ir nešti patogu, ir daug telpa.
- Kartais kibire raugiami agurkai, kopūstai, obuoliai.
- Dirbant sode kibiras – nepamainomas pagalbininkas. Į jį galima pilti vandenį, maišyti trąšas, suberti pjuvenas prieš barstant jas ant lysvių. Be abejo, kiekvienam darbui reikalingi atskiri kibirai.

Kokių kibirų būna

Parduotuvėse galite rasti visokiausių kibirų: stačiakampių, kvadratinių, ovalių, apskritų. Būna ir kibirų hibridų (tik plastmasinių), kurių viena pusė apvali, kita – kvadratinė.

Plastmasiniai kibirai

Šie kibirai vieni reikalingiausių buityje, todėl jų pasiūla gausesnė nei kitų kibirų. Spalvos ir formos – pačios įvairiausios, talpa – nuo 1 iki 70 l.
Svarbu! Nedidelėms patalpoms, sandėliukams labiau tinka ovalūs ar stačiakampiai kibirai. Jie padeda sutaupyti vietos.
Plastikiniai kibirai yra lengvi, juos lengva eksploatuoti, gamintojų tvirtinimu, jie yra ekologiški. Juose laikomų produktų kvapas neįsigeria – žinoma, geriau turėti atskirus kibirus kiekvienam produktui. Kaina nėra didelė, taigi, galima įsigyti visą kibirų arsenalą.
Virtuvei ar sandėliukui idealiai tinka kibirai, kurių talpa nuo 0,5 iki 20 l, pažymėti specialia žyma (hdpe ar PP). Ji reiškia, kad kibirai yra pagaminti iš maistui skirto plastiko. Tokiuose kibiruose galima laikyti įvairiausius produktus – daržoves, vaisius ir pan.
Svarbu! Jei raides pamiršote ar jų nebesimato, pažiūrėkite, ar ant kibiro pavaizduotos šakutės arba taurė – jais žymimas maistui tinkantis plastikas.

Sodo darbams, statyboms rinkitės didesnius, tvirtesnėmis rankenomis kibirus. „Nemaistiniai“ kibirai žymimi raidėmis PVC.
Plastikinius kibirus plaukite įprastomis indų plovimo priemonėmis arba ūkiniu muilu. Saugokite juos nuo didelio karščio ir šalčio.

Tai įdomu!

Suskilusį plastmasinį kibirą galima pataisyti, jei įskilimas nedidelis.
Kaip užtaisyti skilimą:
Sritį aplink kibirą pakaitinkite, pvz., prie atviros ugnies. Įskilimo kraštus suspauskite, o kraštus užtepkite kokiu nors kietu daiktu. Paskui pastatykite kibirą vėsioje vietoje, kol sukietės ir atvės.
Gali būti, kad po remonto kibiro forma kiek deformuosis, bet naudoti bus tinkamas.

Metaliniai kibirai
Metaliniai kibirai laikomi vienais tvirčiausių. Gamybos technologijos, žinoma, patobulėjo, tad su metalu gali varžytis ir kai kurios plastmasės rūšys.
Tačiau metaliniai kibirai gerai atlaiko įvairius „išbandymus“, juose galima laikyti ir vežioti įvairiausius skysčius. O plastmasiniame kibire nepatartina laikyti karštų skysčių.
Net ir apgadintus metalinius kibirus galėsite naudoti toliau. Plastikiniai nuo stipraus smūgio įskyla arba perskyla perpus.
Metaliniams kibirams nekenkia temperatūrų svyravimas. Šaltyje jie neskyla, nuo ugnies neišsilydo.
Maišant statybinius tirpalus, betoną, metalinis kibiras tiesiog nepamainomas. Kai masė kibire sukietėja, reikia pastuksenti, kad ji iškristų iš kibiro. Pakanka paversti ir lengvai trinktelėti kibirą į žemę. Plastmasinis kibiras po tokių veiksmų greičiausiai suskiltų.

Populiariausios metalinių kibirų rūšys: skardiniai, emaliuoti, cinkuoti ir nerūdijančio plieno.

1. Skardiniai kibirai
Jų būna pirkti daugelyje parduotuvių. Toks kibiras atlaikys bet kokį plovimo tirpalą, be to, jame galima laikyti uogas, vaisius, daržoves, tirpdyti trąšas, nešti smėlį, durpes ir pan.
Skardinį kibirą galima naudoti ir kaip papuošimą sode arba virtuvėje, pavyzdžiui, pamerkus į jį gėlių.
Skardinio kibiro sienelės storis – 36 mm, aukštis – apie 40 cm, tuščias jis nesveria nė 2 kg. Talpa būna įvairi, populiariausi – 20 l kibirai.
Šių kibirų nereikia ypatingai prižiūrėti. Plaukite vandeniu su cheminiu ar natūraliu plovikliu.
Negalvokite, kad alaviniai kibirai – vien tik nuobodžiai pilki. Dabar daug gamintojų patikimumą derina su gražiu dizainu.
Kokybiški skardiniai kibirai yra dengiami dažais, kartais net su ornamentu.

2. Emaliuoti kibirai
Populiariausias, šeimininkų labiausiai mėgstamas metalinio kibiro modelis. Emaliuoti kibirai gaminami iš plono lakštinio plieno, padengto stiklo emaliu. Emaliuotuose kibiruose geriausia laikyti maisto produktus, nes emaliniai dažai su jais nereaguoja. Talpa, spalva ir forma – kiekvieno pasirinkimas.
Būtinas emaliuoto kibiro atributas – dangtis. Tai labai patogu, nes nereikia galvoti, kuo uždengti kibirą.
Tokius kibirus galima naudoti iki 100 laipsnių temperatūroje. Jie nerūdija, nesioksiduoja.
Tiesa, emaliuoti kibirai jautrūs mechaniniams veiksmams, su jais reikia būti atsargiems. Nuo menkiausio pažeidimo gali suskilti emalio danga. Negana to, paviršiuje gali išryškėti negraži juoda dėmė, kuri dar ir kenksminga. Kibiro su pažeista emalio danga nebegalima naudoti maisto produktams, nes pro tą dėmę išsiskiria sunkiųjų metalų druskos.

O jei kibiras neapgadintas, jį galima naudoti 15–20 metų.
Svarbu. Emaliuotų kibirų negalima valyti abrazyvinėmis priemonėmis, trinti stipriais milteliais. Geriau plauti muilo ir sodos ar garstyčių tirpalu (25 g 1 l vandens), jis pašalins nešvarumus, dezinfekuos indą.
Kad emalis blizgėtų, pavirinkite kibire sūrų vandenį (5 šaukšteliai 1 l vandens).

3. Cinkuoti kibirai
Nemažai žmonių renkasi cinkuotus kibirus, nes jie gana patvarūs ir patogūs. Į juos galima sukrauti sodybos derlių, laikyti pieną, įvairius maisto produktus.
Tiesa, nepatariama cinkuotuose kibiruose ilgai laikyti maisto produktų. Daržoves, vaisius, uogas galima laikyti ne ilgiau nei savaitę. Juose negalima nieko virinti, konservuoti, raugti.
Cinkuoti kibirai nerūdija, juos lengva nuplauti ir galima ilgai naudoti. Jie puikiai tinka statybose, buityje – galima nešioti smėlį ar pan. medžiagas, laikyti šiukšles.
Cinkuoti kibirai plaunami priemone su kaolinu, muiluotu vandeniu, sodos tirpalu su amoniaku.

4. Nerūdijančio plieno kibirai
Tokie kibirai yra universalūs, juose galima laikyti maisto produktus, jie pravers statybose, darže. Juos lieja, tad tokie kibirai neturi sudūrimų. Tai ir yra jų ilgaamžiškumo paslaptis. Kai nėra sudūrimų, nėra vietos įtrūkimams.
Nerūdijančio plieno kibirai:
- lengvi, bet labai patvarūs,
- jiems nereikia ypatingos priežiūros,
- juos naudosite 20 ar daugiau metų, nes nerūdijantis plienas nedyla net dažnai naudojant.

Mediniai kibirai
O kur dingo mediniai kibirai, nuo kurių viskas ir prasidėjo? Ar jų dar būna? Tikrai taip.
Raugti ar sūdyti produktus geriausia mediniame kibire ar kubile. Tradicijos grįžta, nes grįžta natūralių, ekologiškų gaminių mada.
Kokybiški kibirai būna pagaminti iš natūralios medienos pagal specialią technologiją, nenaudojant klijų ir pan.
Mediniams kibirams ypač daug dėmesio skiria pirčių, saunų mėgėjai. Tokius kibirus gamina iš Altajaus kedro arba liepos. Nepakartojamas aromatas, sklindantis nuo garų, paverčia pirties procedūrą dar malonesne.
Medinius kibirus reikia kruopščiau prižiūrėti. Juos reikia laikyti vėsioje, kiek drėgnoje patalpoje, kad nesuskiltų, kuo toliau nuo ugnies.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis