Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus

Artėjant vasarai, pradedame galvoti apie laisvalaikio leidimą gryname ore. Balkonas, terasa ar pavėsinė artimiausiu metu taps ilgų pasisėdėjimų vieta, kurioje gera leisti laiką su knyga rankose ar tiesiog šnekučiuojantis su šeima bei draugais. Tam, kad būtų užtikrintas patogus buvimas po atviru dangumi ir kad sukurtumėte jaukią tokių pasibuvimų vietą, svarbu tinkamai išsirinkti lauko baldus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tai padaryti.

Baldų rinkimasis pagal jų naudojimo paskirtį

Lauko baldai – funkcionalūs laisvalaikio erdvės elementai. Renkantis reikalingus lauko baldus, reikia įvertinti jų paskirtį bei tai, kaip dažnai jais bus naudojamasi. Apsispręskite ar šie baldai bus skirti tik laisvalaikio leidimui, ar lauke bus ir valgoma, tada žinosite kokio tipo baldai bus reikalingi (sofa, krėslai, stalas, kėdės ir panašiai). Specialistai sako, kad planuojant baldų išdėstymą lauke, praverčia plano sudarymas popieriaus lape. Toks planas padeda vizualiai įsivaizduoti kokie ir kokio dydžio lauko baldai bus tinkamiausi.

Shutterstock

Lauko baldų medžiagos

Renkantis lauko baldus, svarbiausias jų aspektas – medžiaga iš kurios jie pagaminti. Lauko baldai turi būti atsparūs aplinkos veiksniams, įvairiausioms oro sąlygoms. Taip pat pageidaujama, kad tokie baldai būtų tvirti ir tarnautų ne vieną sezoną. Lauko baldų gamintojai sako, kad geri lauko baldai, pagaminti iš kokybiškų medžiagų, gali tarnauti daugiau nei dešimtmetį. Specialistai išskiria keturias pagrindines lauko baldų medžiagas: plastikas, metalas, mediena, rotangas.

Plastikiniai lauko baldai. Plastikiniai baldai – lengvi, atsparūs bei lengvai prižiūrimi. Deja, šie baldai yra įgavę ganėtinai neigiamą įvaizdį, jie dažnai yra siejami su pigiais, neišvaizdžiais ir nepatvariais lauko baldais. Tačiau šiandien yra nemažai gamintojų, kurie gamina plastikinius lauko baldus, kurie yra ne tik stilingi, bet ir patvarūs. Kaina dažnai lemia šių baldų kokybę: galima rasti labai pigių, tačiau nepatvarių plastikinių baldų, taip pat galima rasti brangių, kokybiškų baldų.

Metaliniai lauko baldai. Iš kokybiško metalo pagaminti lauko baldai yra tvirti ir ilgaamžiai. Šie baldai paprastai yra estetiškai patrauklūs bei elegantiški. Metalinių baldų minusas – šaltumas, vakarais ant jų gali būti šalta sėdėti.

Mediniai lauko baldai. Mediniai baldai yra vizualiai patrauklūs, šilti ir puikiai dera su gamta. Tačiau reikia turėti galvoje, kad mediena yra labai jautri aplinkos veiksniams (drėgmei, temperatūros svyravimas ir panašiai). Tad norint kiemą papuošti mediniais baldais, geriausia rinktis baldus pagamintus iš tropinių lapuočių. Tokie baldai yra atsparūs, tačiau brangūs.

Rotanginiai lauko baldai. Rotangas – tropikuose augantis augalas. Iš jo pagaminti baldai yra atsparūs aplinkos veiksniams ir atrodo stilingai. Rotanginiai baldai turi medienai būdingo šiltumo, tad gali tapti neblogu jos pakaitalu.

Estetinės lauko baldų savybės

Kitas svarbus aspektas renkantis lauko baldus – dizainas. Svarbu, kad baldai derėtų su aplinka ir kurtų harmoningą poilsio zonos vaizdą. Specialistai rekomenduoja atsižvelgti į tai, kurioje vietoje baldai stovės. Renkantis baldus prie namo stovinčiai terasai ar buto balkonui, jais galima pratęsti interjero temą. Jei baldai stovi gamtos apsuptyje, reiktų juos derinti prie aplinkoje esančių elementų. Svarbūs su dizainu susiję elementai į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį: spalva, forma bei tekstūra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis