Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?

Klinkeris

Klinkeris – keraminė medžiaga, kuri yra gaminama iš specialaus molio su lauko špato ir malto šamoto priemaišomis. Deja, ne viskas kas rinkoje vadinama klinkeriu yra tikras klinkeris. Renkantis šią medžiagą labai svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės įgeriamumo rodiklį. Geru ir tikrai kokybišku variantu yra laikomas toks, kurio įgeriamumas yra iki 2 %. Šių plytelių maksimali riba yra apie 5-6%.

Ekspertai sako, kad ši apdailos medžiaga paprastai yra pasirenkama dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia – jų išvaizda asocijuojasi su tradicinio, mūrinio namo išvaizda, kuri yra patraukli akiai. Mūrinis namas atrodo solidžiai ir tvirtai. Tačiau ne visi turi galimybę džiaugtis mūriniu fasadu, tad tuo atveju, kai norima sukurti mūrinio namo estetiką, galima rinktis klinkerio plyteles. Antroji priežastis – nenuginčijamas šios medžiagos ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos veiksniams.

Kilnkerio plytelių pliusai

Kaip jau buvo minėta anksčiau, klinkerio plytelės išsiskiria drėgmės įgeriamumo rodikliu (geriausios kokybės klinkeris gali įgerti iki 2 %), o tai reiškia, kad ši medžiaga yra itin atspari drėgmei. Šis rodiklis tikrai įspūdingas, nes, pavyzdžiui, keraminės plytos pasižymi iki 20-25 % įgeriamumu. Rinkoje galima rasti skirtingos kokybės klinkerio plytelių, reikalavimai jų sistemai priklauso nuo to, ant kokio paviršiaus jos bus klijuojamos (ant polistirolo plokščių jis gali būti didesnis, ant mineralinės vatos mažesnis – iki 3 %).

Kita išskirtinė klinkerio savybė – atsparumas šalčiui, o tai be galo svarbu, nes kitos sudrėkusios medžiagos yra nesunkiai suardomos šalčio (įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir taip ardo sieną). Be to, ši medžiaga pasižymi dar ir geru garų pralaidumu.

Klinkerio plytelės taip pat yra atsparios UV spinduliams, todėl ši medžiaga praktiškai nekeičia spalvos.

Jos yra itin tvirtos ir ilgaamžės, šio tipo plytelės gali atlaikyti dideles apkrovas, todėl jos naudojamos ir grindinio trinkelių gamybai.

Galų gale, klinkerio plytelių įrengimas yra ganėtinai paprastas, o tokio fasado priežiūra itin lengva – kas keliolika metų jį galima atnaujinti nuplaunant.

Klinkerio plytelių minusai

Pagrindinis klinkerio plytelių minusas – aukšta kaina, o tai visgi yra vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis apdailos medžiagas. Ši medžiaga yra neabejotinai viena brangiausių fasado dengimo rūšių.

Keramika yra šiek tiek ribota atspalvių prasme. Nors klinkeris pasižymi nemaža spalvine ir paviršių įvairove, visgi variantų nėra tiek daug kaip, tarkime, renkantis iš dažų įvairovės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis