13 negirdėtų būdų, kaip panaudoti actą

Actas dažniausiai naudojamas kulinarijoje. Tačiau, ar žinote kaip kitaip galima jį panaudoti?

Blizginkite sidabrą

Sumaišykite pusę puodelio baltojo acto ir du šauktus kepimo miltelių. Sidabro dirbinius palikite šiame mišinyje bent keletą valandų, išėmę nuvalykite bei išdžiovinkite.

Pašalinkite nušalimus nuo batų

Jei žiemą batai apšalo, ant jų yra sunkiai nuvalomo druskuoto sniego, paprasčiausiai nutrinkite batus actu – tai leis pašalinti ant batų buvusius nušalimus.

Panaikinkite drabužių raukšles

Jei norite panaikinti drabužių raukšles – paprasčiausiai apipurkškite juos mišiniu, sudarytu iš vienos dalies acto bei trijų dalių vandens.

Pasigaminkite plaukų putas

Jei norite pasigaminti naminį plaukų laką, sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį obuolių acto, 2 šaukštelius alyvuogių aliejaus ir 3 kiaušinius.

Naminis odos kremas

Sumaišykite vieną šaukštelį obuolių acto ir 2 puodelius vandens. Į gautą mišinį mirkykite vatos gabalėlį ir įtrinkite savo odą kasdien – tai bus tarsi naminis odos kremas.

Paruoškite nagus lakavimui

Darantis manikiūrą namuose, actas gali netgi labai padėti – prieš kažką darydami su nagais, keletą minučių pamirkykite juos acte. Tai leis pašalinti įvairius ant nagų esančius nešvarumus.

Naudokite burnos skalavimui

Jei norite pašalinti vienokį ar kitokį burnoje tvyrantį kvapą, išskalaukite burną mišiniu, sudarytu iš vieno šaukštelio druskos, dviejų šaukštelių acto bei stiklinės šilto vandens.

Atsikratykite chloro

Jei norite, kad vienokie ar kitokie jūsų daiktai išvengtų chloro, paprasčiausiai įtrinkite juos obuolių actu.

Gerklės gydymas

Skalaukite gerklę bent tris kartus per dieną baltuoju actu – tai leis pašalinti skaudančios gerklės keliamą skausmą bei perštėjimą.

Išvenkite mėlynių

Jei norite išvengti mėlynių, jų pasimatymo, skaudamą vietą paprasčiausiai patrinkite vatos gabalėliu, pamirkytu į obuolių actą.

Sumažinkite nudegimų ryškumą

Jei per daug įdegėte saulėje, aptepkite vietą obuolių actu bent keletą kartų per dieną – tai padės kiek sumažinti nudegimo ryškumą.

Sudrėkinkite savo odą

Puodelis obuolių acto vonioje leis jums sudrėkinti savo odą.

Išsaugokite dažytų plaukų spalvą

Sumaišykite vieną puodelį baltojo acto ir 2 puodelius šalto vandens – šis mišinys leis dažytiems plaukams ilgiau išlaikyti savo spalvą.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis