Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose?

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Plastikiniai buteliai, dėl savo formos, yra be galo lengvai transformuojami į auginimui skirtus indus. Po to iš tokių indų be didesnio vargo daigus galima persodinti. Daiginimui labiausiai tinka didesni – 1,5-2 litrų talpos buteliai, ypač jei daiginami yra pomidorai, paprikos, baklažanai.

Shutterstock

Ko jums reiks?

* Laužomųjų ašmenų peilio (arba kito įrankio, buteliui perpjauti);

* ylos (skylei pradurti);

* plastikinio butelio;

* storesnio verpalo;

* sodinimo mišinio.

Shutterstock

Kaip pasigaminti?

1. Pirmiausia perpjaukite butelį pusiau.

2. Nuimkite kamštelį ir ylos pagalba jame pradurkite skylę, kad pro ją galėtų ištekėti vanduo (skylė atliks drenažo vaidmenį).

3. Pro skylę galima įverti verpalą. Jį pritvirtinti mazgu vidinėje kamštelio pusėje. Verpalas, kabėdamas butelio dalyje, kurioje kaupiasi vanduo, padės reguliuoti drėgmės lygį grunte, todėl jo beveik nereiks laistyti. Tai padarius kamštelį užsukite.

4. Viršutinę butelio dalį (kakleliu į apačią) įdėkite į apatinę butelio dalį.

5. Tada į indą supilkite sodinimo mišinį ir sodinkite sėklas.

Svarbu: pirmą kartą gruntą laistykite iš viršaus, kad pamatytumėte ar veikia drenažas (patikrinkite ar verpalas sudrėkęs). Vandens perteklius, per kamštelyje esančią skylę, sutekės į daigyklos apatinę dalį. Joje mirkstantis verpalas palaikys grunto drėgmės lygį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis