Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Terakotinės plytelės – klasikinės plytelės, kurios puikiai visiems yra žinomos dėl savo išskirtinės spalvos. Jos yra išdegtos iš specialaus raudono ir rudo molio, todėl turi malonų akiai žemišką atspalvį. Tokios plytelės garsėja savo tvirtumu bei natūralia estetika ir gali būti klojamos tiek namo viduje, tiek išorėje.

Terakotinių plytelių rūšys.

Terakotines plyteles galima rinktis iš natūralių bei glazūruotų plytelių. Natūralios terakotinės plytelės – žavus rudo ir raudono molio derinys, kuriame išryškėja natūralūs raštai. Tokiomis nedengtomis plytelėmis išklotos grindys dvelkia paprasta elegancija bei žemiškumu. Glazūruotos plytelės terakotos grožį paslepia po skaidriu sluoksniu, taip apsaugodamos jį nuo dėmių. Kita vertus, glazūruotos plytelės atrodo ne taip natūraliai.

Taip pat yra galimybė rinktis iš mašina arba ranka pjaustytų terakotinių plytelių.

Shutterstock

Terakotinių plytelių privalumai

Ilgaamžiškumas ir natūrali išvaizda. Šios plytelės labiausiai yra vertinamos dėl tvirtumo ir išvaizdos. Jomis klotos grindys tarnauja ilgus dešimtmečius. Dažniausiai šios plytelės būna rausvų ir rusvų žemiškų atspalvių, todėl pasižymi jaukia ir šilta išvaizda. Galima rinktis iš skirtingų plytelių formų bei dydžių. Jos ypač tinka namams, kuriuose yra vertinamas natūralumas ir juo pagrįsta estetika.

Universalumas. Terakota yra viena iš nedaugelio medžiagų, kurios tinka tiek vidaus, tiek išorės apdailai. Plytelių atsparumą galima papildomai sustiprinti sandariklių pagalba. Palyginus su kitomis keramikinėmis plytelėmis, terakotinės plytelės yra netokios šaltos, tad jomis maloniau vaikščioti basomis.

Shutterstock

Terakotinių plytelių minusai

Kiekviena terakotinė plytelė yra unikali. Ji turi tik sau būdingą raštą bei atspalvį, tad tai gali nepatikti tiems, kuri ieško identiškų plytelių.

Kadangi tai poringos plytelės, jos sugeria drėgmę bei dėmes. Kad to būtų galima išvengti, reikia naudoti sandariklius.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis