4 paslaptys, kaip sukurti tobulą apšvietimą virtuvėje

Visi puikiai žino tinkamo apšvietimo svarbą namų erdvėje. Natūrali šviesa bei dirbtinis apšvietimas drauge kuria namų jaukumą bei atmosferiškumą. Interjero dizaino specialistai sako, kad kuriat apšvietimo sprendimus individualiems būstams, daugiausiai iššūkių ir kūrybiškumo reikalauja virtuvės-valgomojo zona. Pateikiame keturis patarimus, kurie pagelbės projektuojant apšvietimą šioje erdvėje.

Kuo daugiau, tuo geriau!


Virtuvė – intensyviai naudojama namų erdvė, todėl šviestuvai joje yra ypatingai svarbi detalė. Interjero specialistai, kalbėdami apie apšvietimą virtuvės bei valgomojo zonoje, dažnai sako, kad geriau daugiau apšvietimo nei nepakankamai. Žinoma, šviesa šioje erdvėje neturėtų būti nesuvaldoma. Didesnėse erdvėse rekomenduojamas apšvietimas kontroliuojamas reguliatoriumi, kuris leidžia panorėjus šviesą paryškinti arba pritemdyti. Taip pat virtuvėje patariama įrengti daugiau nei vieną šviesos jungiklį, kad galima būtų įjungti ir išjungti pasirinktus šviestuvus.


Shutterstock


Bendras virtuvės apšvietimas


Bendras apšvietimas – apšvietimo tipas, kuris apšviečia visą erdvę ir sukuria jaukią, komfortišką nuotaiką. Toks apšvietimas virtuvėje turi būti šviesus, bet kartu išsklaidytas, ne per ryškus. Jo pagrindinė paskirtis yra pašalinti šešėlius bei atspindžius, suteikti erdvei šviesaus gyvumo. Dažniausiai tam yra naudojamos lempos nišose bei pakabinami šviestuvai.


Jeigu virtuvės-valgomojo zona yra maža, bendram apšvietimui sukurti užtenka darbo (maisto gaminimo) zonoje įrengto apšvietimo bei virš valgomojo stalo pakabinto šviestuvo. Jeigu virtuvė yra didelė, atviro išplanavimo, sujungta su kitomis būsto erdvėmis, apšvietimas nišose bus reikalingas tam, kad būtų apšviestos pereinamosios zonos.


Funkcinis apšvietimas virtuvėje


Funkcinis apšvietimas – konkrečios zonos apšvietimas. Pavyzdžiui, zonos, kurioje yra gaminamas maistas (pjaustoma, verdama, kepama, užsiimama indų plovimu ir t.t.), apšvietimas. Toks apšvietimas užtikrina saugią darbo vietą. Šioje erdvėje dažniausiai naudojamos LED juostos, kurios yra įrengiamos po pakabinamomis spintelėmis, taip pat yra naudojami ir kito tipo papildomi kryptiniai šviestuvai.


Jeigu virtuvėje yra sala, šią zoną svarbu tinkamai apšviesti. Jos apšvietimui dažniausiai yra naudojamas taškinis apšvietimas įrengtas lubose arba naudojami keli pakabinami šviestuvai, kurie ne tik apšviečia šią zoną, bet ir atrodo itin stilingai.


Shutterstock


Akcentinis apšvietimas virtuvėje


Akcentinis apšvietimas – originalus dekoratyvinis apšvietimas, kuris yra skirtas erdvės charakteringumui kurti. Tokiu apšvietimu galima pabrėžti įdomesnes virtuvės-valgomojo detales, išryškinti išskirtinį šviesos ir atspindinčių šviesą paviršių kuriamą efektą.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis