Grindys miegamajame: kokią dangą pasirinkti?

Kalbant apie miegamojo grindis, pasirinkimas yra iš tiesų didelis. Kita vertus, reikalavimų šio kambario grindų dangai irgi yra nemažai: jos turi būti patogios ir šiltos basoms kojoms, taip pat jos turi būti estetiškai patrauklios ir derėti su kambario interjero stiliumi. Pristatome kelias grindų dangas, kurios yra tinkamas pasirinkimas miegamojo erdvei.

Kiliminė danga miegamajame. Minkštumo, šiltumo ir jaukumo atžvilgiu kiliminė danga yra nepralenkiama, todėl visai nekeista, kad tai yra viena populiariausių dangų miegamajame. Be anksčiau išvardintų kiliminės dangos privalumų, svarbu paminėti, kad tai puiki izoliacinė priemonė — ji padeda kontroliuoti triukšmą bei palaiko šilumą. Kadangi galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų, raštų, tekstūrų, tinkamą kiliminę dangą galima rasti kiekvienam interjero stiliui. Pagrindinis šios dangos minusas — ne itin lengva priežiūra.


Shutterstock


Medinės grindys. Kitas be galo populiarus pasirinkimas miegamajame — medinės grindys (masyvo lentos arba parketlentės). Ši grindų danga yra vertinama dėl savo natūralios išvaizdos. Miegamojo erdvėje ji kuria jaukią ir ramią atmosferą. Medinės grindys yra šiltos, todėl ant jų nėra šalta vaikščioti basomis. Pagrindinis šios dangos minusas — gan aukšta kaina.


Shutterstock


Laminatas. Laminatas estetine prasme yra patraukli grindų danga. Ji labai tiksliai imituoja medienos išvaizdą, todėl be didesnio vargo miegamajame gali sukurti jaukumo įspūdį. Beje, laminatas gali imituoti ne tik medieną, bet ir kitas medžiagas (pavyzdžiui: akmenį, odą, ir panašiai), taip pat galima rinktis ir iš kitų įvairių dizainų. Šiuolaikinis laminatas yra ganėtinai tvirtas ir gali tarnauti ilgą laiką, o jo kaina, palyginus su medinėmis grindimis, yra nedidelė. Pagrindinis šios dangos minusas — braižymasis, kietumas.


Shutterstock


Kilimai miegamajame. Pasirinkus kietesnę grindų dangą miegamajame, ją visada galima paminkštinti ir sušildyti pasirinktu kilimu. Kilimai interjere turi ypatingą galią erdvei suteikti stilingumo. Kilimų pasirinkimas miegamojo erdvei yra beveik begalinis, galima rinktis iš skirtingų medžiagų, tekstūrų, spalvų, raštų, dydžių bei formų. Tad pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų asmeninio skonio, bendro namų interjero stiliaus bei biudžeto.


Shutterstock


Kamštinė danga. Kamštinė danga yra mažiau populiari, bet miegamojo erdvei tikrai tinkama natūrali bei ekologiška grindų danga. Dėl patogaus (minkšto ir šilto) šios dangos paviršiaus ir garso izoliacinių savybių, kamštines grindis įprasta kloti virtuvėje, tačiau tokie šių grindų privalumai yra labai pravartūs ir miegamojo erdvėje. Pagrindiniai minusai: jas reikia reguliariai perlakuoti (maždaug kas 5–7 metus); tai yra gan brangi grindų danga.


Shutterstock


Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis