PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles?

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Virtuvės pokyčiai


Gitana pasakoja, kad perdažyti plyteles labiausiai paskatino senamadiškas dizainas ir atsiradęs nešvaros pojūtis. Tarpai tarp plytelių tapo purvini ir nebeišvalomi, tačiau 18 metų senumo plytelės puikiai laikėsi ant sienų. Tada reikėjo spręsti esminį klausimą – keisti plyteles naujomis ar tiesiog jas dažyti? Buvo pasirinktas daug taupesnis variantas.

Dažyti Gitanai buvo visiškai nesunku, netgi malonu, tačiau kiek ilgiau užtruko plytelių valymas. Galutinis rezultatas pranoko lūkesčius atsirado naujumo pojūtis, kuris įkvėpė daugiau suktis virtuvėje ir gaminti.


Vonios pokyčiai

Baltos glazūruotos plytelės su rožiniais dekorais taip pat buvo paveldo dalis, kuri atrodė gerokai pasenusi, kol išaušo pokyčių diena. Vonios kambarys sulaukė itin ekstremalių pokyčių, kuriuos galėjo įgyvendinti pati Gitana.

Rezultatas – nuo šiol vandens procedūros vyksta kartu su interjero terapija!


3 žingsniai ir senos plytelės virsta naujomis


Gitaną dažyti padrąsino detalios mokymų centro TIKKURILA parengtos dažymo instrukcijos.


1. Paviršiaus paruošimas. Prieš dažant plyteles svarbu jas tinkamai paruošti tam, kad dažai gerai sukibtų su paviršiumi. Kruopščiai nuplaukite paviršių su valymo priemone „Tikkurila Maalipesu“ pagal instrukcijas. Pašalinkite riebalų ir kalkių likučius, nuplaukite ir nusausinkite paviršių. Apsaugokite vietas, kurių nenorite nudažyti, uždengdami popieriumi ir dažymo juostele.


2. Gruntavimas. Virtuvės plyteles gruntuokite su vandeniniu sukibimą gerinančiu gruntu „Tikkurila Otex Akva“. Vonios plytelių gruntavimui naudokite tirpiklinį gruntą „Tikkurila Otex“, kuris užtikrina dar geresnį dažų sukibimą. Denkite gruntą trumpo plauko baldų dažymo voleliu ir, jei reikia, sulyginkite paviršių minkšto sintetinio plauko teptuku.


3. Dažymas. Kai gruntas išdžius, dažykite 1-2 sluoksniais pasirinkto atspalvio dažais „Tikkurila Luja“. Šie dažai atsparūs drėgmei, sudėtyje turi nuo pelėsio saugančių priedų, tad puikiai tinka virtuvės ir vonioms patalpoms.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis