Kad prie namų slenksčio visada būtų švaru: kaip išvalyti durų kilimėlį

Rudenį mūsų platumose dažnai lyja, ant batų prilimpa purvo, kurį prieš įeidami į namus valomės į durų kilimėlį. Kilimėlis surenka nešvarumus, todėl jį patį rudenį reikia dažniau valyti. Guminį kilimėlį išvalyti lengva, tačiau kaip pasirūpinti minkštu kilimėliu?

Visų pirma kilimėlį reikėtų išpurtyti lauke, gryname ore, kad ant jo neliktų didelių grumstų ir dulkių. Dar geriau, jei yra galimybė kilimėlį kažkur pakabinti ir išpurtyti – liks mažiau darbo dulkių siurbliui. Tai atlikus, smulkesnes dulkes ir paviršių geriausia išsiurbti dulkių siurbliu.

Labai dažnai durų kilimėlis skleidžia nemalonų kvapą, ypač jei jis buvo paliktas drėgnas. Tokiu atveju reikia apibarstyti kilimėlį soda, palikti ne mažiau nei pusvalandžiui ir išsiurbti dulkių siurbliu. Soda puikiai sugeria visus nemalonius kvapus. Šią procedūrą galima atlikti reguliariai – kilimėliui tai tikrai nepakenks, o jūsų namuose tvyros malonesnis kvapas, bus mažiau patogenų.

Jei kilimėliui reikalingas drėgnas valymas, galima jį palikti lauke lietingą dieną, kad lietaus vanduo jį išskalautų. Žinoma, galima jį išplauti šiltu muiluotu vandeniu, trinant šepečiu. Po to kilimėlį rūpestingai išskalaukite ir išdžiovinkite. Jokiu būdu netieskite prie durų dar neišdžiūvusio kilimėlio, nes ant drėgno paviršiaus iš smėlio, purvo ir dulkių susidarys tiršta masė, kurią po to bus sunku nuplauti.

Svarbiausia durų kilimėlį valyti reguliariai, tada kaskart tai bus lengva padaryti. Kuo daugiau nešvarumų prisirenka ant kilimėlio, tuo sunkiau jį išvalyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis