Siauras poetiškas namas

Siauras namas siauroje gatvelėje, pasakojantis istoriją apie vyrą, moterį ir jų aistrą. Taip poetiškai savo pirmąjį architektūrinį projektą apibūdina autorius architektas Bassamas El Okeily.

Aleksandrijoje (Egipte) gimęs architektas mokėsi prancūziškoje mokykloje Casablankoje (Marokas), vėliau persikėlė į Prancūziją ir Belgiją. Nors 2006 metais įkūrė savo architektūros studiją „Atelier Bassam El Okeily Architects DESA“ jis prisipažįsta, jog iki šiol dirba vienas.
Šis privatus namas prikausto dėmesį ir nepalieka abejingų. Ne tik dėl to, kad stovi mažame Belgijos provincijos miestelyje Bilzene.

Vizualiai pastatas atrodo išties siauras, tarsi įsispraudęs tarp kitų gatvės namų, tačiau šis įspūdis apgaulingas. Nors namo plotis - vos 5,30 m., bendras gyvenamasis plotas yra 215,66 m². Architektas suprojektavo ne tik erdvias pagrindines gyvenamąsias zonas, bet ir numatė erdves, kur šeimininkai gali užsiimti savo pomėgiais. Kur šios zonos, geriausiai matosi iš... gatvės.

Namo pirmasis aukštas yra uždaras. Ant jo tarsi uždėtas visiškai permatomas milžinišką ekraną primenantis kubas su stikliniu fasadu. Šiame „ekrane“ praeiviai mato du efektingų geometrinių formų balkonus. Mažesniajame namo šeimininkas, aistringas meno istorijos mylėtojas, įsirengė jaukų skaitymo kampelį ir biblioteką.

Viršutinis balkonas – menininkės žmonos „teritorija“, kur ji dirba savo studijoje. Ir vakare galima matyti, kaip šiame name verda gyvenimas. Efektingas apšvietimas paverčia pastatą akį traukiančia dinamiška skulptūra.

Foto: Tim van De Velde, Jerome Malpel.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis