Geriausias gaubtas lempai

Išsirinkę tobulai tinkantį gaubtą lempai padarysite ją dar patrauklesnę akiai, o jeigu jums reikia šiek tiek pagalbos tą padaryti, siūlome kelis patarimus. Gaubtas gali ne tik patobulinti, bet ir visiškai pakeisti lempos išvaizdą.

Dažniausiai gaubtams naudojamos medžiagos – šilkas, medvilnė, linas, plastikas/vinilas ir popierius. Pasirinkite tokią medžiagą, kuri puikiai atrodo jūsų interjere, arba tokią, kuri sukurs patrauklų namų akcentą.

Menininkės Rasos Labinaitės sukurti šviestuvai:

Kad atrodytų maloniai, gaubto plotis bent jau turėtų prilygti stambiausiai šviestuvo daliai. Žinoma taisyklė: gerai atrodys toks gaubtas, kuris keliais centimetrai yra platesnis už patį šviestuvą.
Gaubtas turėtų visiškai uždengti patroną.

Įdėkite gaubto laikiklį – taip galėsite gaubtą nuleisti arba pakelti.
Norėdami gauti tikslų gaubto dydį, turi būti išmatuotos trys dimensijos – viršutinis diametras, apatinis diametras ir gaubto aukštis. Jeigu jums reikia pakeisti gaubtą, eidami į parduotuvę pasiimkite šiuos išmatavimus, nes jie nurodo tikslų gaubto dydį.

Šviestuvų gaubtų dekoravimas: kaip papuošti paprastus gaubtus

Norite į savo paprastus lempų gaubtus įnešti šiek tiek gyvumo, ugnelės? Štai keletas patarimų, kaip dekoruoti lempų gaubtus.

1. Kaspinai – geriausi dekoruotojų ir gamintojų draugai. Norėdami pritaisyti kaspinus taip, kaip jums patinka, naudokite klijus ar dvipusę lipnią juostą. Vertikalios ar horizontalios juostos visuomet atrodys dailiai. Jeigu norite gaubtą išlaikyti paprastą, bet kartu stilingą, kaspiną pritaisykite aplink apatinę gaubto dalį. Išbaigtumo jausmą suteiks ir kartu pagyvins ant siūlės prikabinta tinkanti saga.

2. Karoliukais puošti arba paprasti kutai taip pat, kaip ir kaspinai, puikiai tarnauja dekoruotojams. Kutais puošite apatinę ir/arba viršutinę gaubto dalį (ne taip, kaip su kaspinu). Jie gali būti pritaisyti klijais arba dvipuse lipnia juosta.

3. Vienas iš geriausių lempų gaubtų dekoravimo būdų yra puošyba medžiagomis. Susiraskite dailų audinį, kuris tiek tinka šviestuvui, tiek dera kambaryje, ir išpuoškite gaubto išorę ar vidų.

4. Jeigu jaučiatės užsidegę, galite prisiūti ką nors prie medžiaginio lempos gaubto. Prisiūkite arba išsiuvinėkite inicialus, geometrines figūras, ar bet ką, kas tik jums šauna į galvą.

5. Pabandykite nuobodiems gaubtams įpūsti gyvybės tekstiliniais dažais (jų galite nusipirkti daugumoje rankdarbių parduotuvių). Tuomet pasiduokite fantazijai – viskas yra gražu! Nudažykite gaubtą viena spalva, išpieškite geometrinėmis figūromis ar geometriniu dizainu, užrašykite vardus ar inicialus, bet ką. Toks užsiėmimas galėtų būti šaunus laiko praleidimas su vaikais, kurie nori patobulinti savo kambarius (juk menas – nebūtinai ant sienų ir šaldytuvo).

6. Nusipirkite purškiamų dažų arba į buteliuką su purkštuku pripilkite dažų ir išpurkškite lempos gaubtą. Jeigu norite išgauti laipsniškai pereinančias spalvas, išpurkškite gaubto apačią, tuomet išpilkite šiek tiek dažų iš buteliuko, o vietoje jų pripilkite vandens. Tada nupurkškite aukščiau esančią gaubto dalį – taip kartokite visą procesą iki kol pasieksite norimą rezultatą.

Galite taip daryti ir atvirkščiai – viršutinę gaubto dalį išpurkšti pirmiausia, tuomet leistis žemyn vis šviesesniais tonais. Visą šį darbelį darykite tokioje vietoje, kur nėra grėsmės ko nors netyčiom apipurkšti – dažnai dažai (ypač purškiami) labai sunkiai išsivalo.

Gaubtą galite nusivelti iš vilnos, o visą lempos konstrukciją pasidaryti iš butelio patys. Visi instrukcijos čia.

Lempa
Lempa
DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis