Apšvietimo tipai ir deriniai

Apšvietimas jau seniai neapsiriboja tik nuobodžiais šviestuvais namuose. Dabar apšvietimas naudojamas ir namams papuošti, ir atitinkamus kambarių ar patalpų aspektus pabrėžti.

Yra skiriami keturi apšvietimo tipai − netiesioginis, tikslinis, akcentinis ir dekoratyvinis apšvietimai. Šių apšvietimų tipų derinys sukurs tinkamą kambario apšvietimą.

Shutterstock nuotr.

Netiesioginis apšvietimas

Netiesioginio apšvietimo tipas pasirenkamas norint tolygiai apšviesti kambarį. Netiesioginę šviesą paprastai skleidžia lubų centre kabantis paprastas ar ventiliatorinis šviestuvas, keletas įleidžiamų šviestuvų, tolygiai paskirstytų lubose, ar natūrali šviesa, sklindanti pro langus ar stoglangius. Ryški netiesioginė šviesa pasitarnaus valant kambarius.

Tikslinis apšvietimas

Šis apšvietimo tipas naudojamas toje kambario dalyje, kurioje reikia daugiau šviesos atitinkamų užduočių atlikimui. Keletas pavyzdžių: skaitymo, pianino, biliardo stalo, naktinio staliuko ar įrenginių šviestuvai.

Shutterstock nuotr.

Akcentinis apšvietimas

Akcentinis apšvietimas naudojamas norint išryškinti įvairius daiktus. Keletas akcentinio apšvietimo pavyzdžių: meno kūrinių ar augalų šviestuvai, kalėdinės eglutės lemputės, indaujoje įleisti šviestuvai ar į viršų nukreiptas ir dailias lubas pabrėžiantis apšvietimas.

Shutterstock nuotr.

Dekoratyvinis apšvietimas

Dekoratyvinio apšvietimo esmė − šviesos instaliacija tampa dėmesio centru kambaryje. Keletas dekoratyvinio apšvietimo pavyzdžių: sietynas, dekoratyvinės žvakės, židinio šviesa ir nuostabūs dekoratyviniai šviestuvai.

Žinoma, ne kiekvienam kambaryje galima suderinti visus apšvietimo tipus, tačiau kelių tipų kombinacija kambariui suteikia įdomumo. Nepamirškite sumontuoti šviesos reguliatorių − taip galėsite nustatyti tinkamą apšvietimo lygį kambaryje ir sukurti atitinkamą nuotaiką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis