Kaip miegamojo spalvos veikia mūsų psichologiją

Retas pagalvoja, kad miegamojo kambario spalvos gali turėti įtakos mūsų psichologijai ir, bendrąja prasme, sąsajų su psichologijos mokslu.

Miegamojo spalvos kartu su dekoravimo elementais ir bendra interjero stilistika daro poveikį mūsų psichologijai todėl, kad šis kambarys nėra vien tik vieta, kur mes ilsimės. Tai kur kas daugiau – miegamasis, tai tas kambarys, kur dalį laiko praleidžiame vienumoje, kur galime užsiimti savistaba.

Blogas ar netinkamas miegamojo spalvų pasirinkimas neabejotinai gali paveikti jūsų nuotaiką bent jau porai valandų prieš jums išeinant iš namų į darbą ar kažkur kitur.

Pavyzdžiui, psichologai ir namų dekoravimo specialistai paprastai pataria savo klientams nesirinkti miegamiesiems tam tikrų spalvų, pavyzdžiui, rudos ar tamsiai rudos, nes jos gali kelti nerimą ir trikdyti normalų miegą. Miegamajame netinka ir spalvos, kurios budrina: šviesiai geltona, ryškiai raudona, oranžinė, citrininė, vaiskiai žalia, intensyvi rožinė.

Kad miegotumėte gerai, pasirinkite neutralias spalvas: pilką, alyvuogių, kaštoninę (ruda maišyta su raudona) ar tamsiai mėlyną. Šios spalvos pasižymi raminančiu poveikiu ir leidžia nusiteikti miegui.

Daliai žmonių ir šios minėtos spalvos psichologiškai nepriimtinos, todėl jiems patariama miegamojo sienas dažyti baltai, šampano, dramblio kaulo atspalviais.


Shutterstock nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis