Gėlininkų metas: patarimai sodinantiems rožes

Balandį pats metas šiltnamyje sėti dekoratyvinius kopūstus, žirnelius, kermėklus, šamučius. Jų sėklas galite daiginti didesnėse daigyklose arba nedidelio skersmens vazonėliuose. Geriausia naudoti durpinį substratą. Taip pat tai puikus metas vėl rūpintis gėlyno puošmena - rožėmis.

Geriausia rožes sodinti balandžio pabaigoje. Neišsprogiusios - geriau prigis, o nupirktos parduotuvėse ar turgeliuose, kurios būna pateikiamos vazonėliuose, sodinamos tik šalnų grėsmei praėjus.

Be to, jau galima nudengti seniau sodintas lepiąsias rožes. Tačiau dangas nuimkite palaipsniui, geriausia rinktis ne saulėtą, o apsiniaukusią dieną. Būtinai nepamirškite palaistyti.

Vadinamąsias laipiojančias rožes, kurios dažniausiai auginamos kaip tvorelių dekoracijos, apkarpykite, palikdami tik 2-3 pumpurus ant kiekvienos šakos. Apžiūrėkite ar yra nusilpusių, plonesnių stiebų. Tą patį padarykite ir su parko rožėmis.

Laipiojančių rožių apskritai nekarpykite, nes jos jau krauna žiedus ant praeitų metų ūglių.

Tikimės šie patarimai pravers renkantis rožių rūšį, o jau greitai Manonamai.lt puslapyje išsamus straipsnis apie šių gėlių prižiūrėjimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis