Kaip išvengti karščio keliamo diskomforto?

Nesunku pastebėti, jog mus supanti gamta vis labiau linksta į kraštutinumus. Vieni labiausiai varginančių ir bėdų pridarančių gamtos reiškinių vasarą – staigios oro permainos: slėgio kritimas arba kilimas, liūtys, škvalai, viesulai ir, žinoma, karščio bangos. Jei staiga atšalus žiemą galime šilčiau apsirengti, užkamšyti kiaurus langus ir įsijungti bet kokį po ranka pasitaikiusį šildytuvą, vasarą atsivėsinti yra kur kas sunkiau – nuogesni nei nuogi būti negalime, o pasirūpinti oro kondicionavimo sistema iš anksto suskumba ne kiekvienas.

Karščio bangos gali būti trumpos, tačiau diskomfortas, o taip pat ir pavojus sveikatai per šį trumpą laiką gali kilti didžiulis. Net visiškai sveiki žmonės, staiga patekę į nepalankią aplinką, pradeda skųstis įvairiais negalavimais, mažėja jų produktyvumas. Karštis ir dideli temperatūros svyravimai vargina įvairaus amžiaus žmones, ypač vyresnius, sergančius širdies ir kraujagyslių, kitomis lėtinėmis ligomis.

Palankiausia patalpų oro temperatūra yra nuo 18 iki 25 laipsnių. Vasarą patalpos greičiau įšyla, ypač prasčiau izoliuotuose senesniuose pastatuose. Šiuolaikinių modernių pastatų gyventojai ir darbuotojai taip pat susiduria su problemomis: turinčios didelius langus ir esančios saulėtoje pusėje, patalpos tampa tikrais „šiltnamiais“. Todėl, norint išlaikyti komfortišką mikroklimatą, orą patalpose reikia nuolat vėsinti iki optimalios temperatūros.

Visapusišką komfortą įvairiomis oro sąlygomis gali užtikrinti šiuolaikiniai oro kondicionieriai: vasaros metu patalpų oras vėsinamas ir išgryninamas pagal pasirinktą oro temperatūrą. Naudojamos pažangiausios technologijos leidžia sumažinti energijos suvartojimą, optimizuojant oro kondicionieriaus veikimą pagal žmonių aktyvumą, saulės įtaką ir kitus veiksnius. Modernus oro kondicionierius nėra vien sezoninė investicija – jis nekabės be darbo ir žiemą – šildys ir grynins orą, reguliuos jo drėgnumą.

Kaip išsirinkti patikimą kondicionierių?

Kaip ir daugelyje sričių, taip ir pradėję domėtis oro kondicionavimu susidursite su didele pasiūla. Tačiau reikėtų ne tik rinktis pagal kainą, bet ir apmąstyti savo poreikius. Šiuolaikinės oro kondicionavimo sistemos gali sukurti organizmui tinkamiausią oro temperatūros ir drėgmės balansą. Visgi ne mažiau svarbu ir tai, kokiomis energijos sąnaudomis tai bus pasiekta, kokių papildomų funkcijų pasiūlys moderni įranga ir kaip paprasta jas bus valdyti. 

Šiuolaikiškas oro kondicionierius – modernus ir sumanus įrenginys. Jis sukuria komfortą, sveiką ir saugų mikroklimatą bei pasižymi pažangiomis energijos taupymo galimybėmis. Patikimumas, aukšta kokybė, efektyvus ir ekonomiškas veikimas – svarbiausi kriterijai, kuriais derėtų vadovautis renkantis oro kondicionierių. 

Visame pasaulyje puikiai žinoma elektronikos gamintoja Panasonic taip pat yra ir viena iš šildymo bei šaldymo įrangos, skirtos namų ir biurų vartotojams, lyderių. Šioje srityje kompanija turi daugiau nei 30 metų patirtį. Panasonic oro kondicionieriai sukurti taip, kad vėsintų orą ypač taupydami energiją.

Aukštas energetinis efektyvumas

Inverter tipo oro kondicionieriai yra efektyvūs ir ekonomiški. Patalpos oro temperatūrą galima reguliuoti tiksliau nei On/Off tipo įrenginiuose, todėl sunaudojama mažiau energijos, sumažinamas triukšmo ir vibracijos lygis. Tuo tarpu Inverter+ įrenginių charakteristikos yra daugiau nei 20% patobulintos, lyginant su standartiniais Inverter oro kondicionieriais. Tai reiškia 20% mažesnį energijos suvartojimą. Inverter+ atitinka A energijos efektyvumo klasę tiek šaldymo, tiek šildymo režimuose.

Jokių alergijų ir ligų sukėlėjų!

Panasonic oro kondicionieriuose patalpos orui išgryninti naudojamos specialios nano dalelės. Tai patentuota technologija Nanoe-G. Šios dalelės efektyviai veikia ore sklandančius, ant paviršių nusėdusius bei filtre sulaikytus mikroorganizmus – bakterijas, virusus, pelėsius. Specialus bakterijas naikinantis filtras neutralizuoja sugautus alergenus, virusus, bakterijas. Patalpų oras tampa švaresnis ir sveikesnis.

Veikia tyliai ir tik tada, kai reikia

Dėl naujos kartos kompresorių ir dvipusio pasiurbimo ventiliatorių išorinės Panasonic oro kondicionierių dalys yra vienos tyliausių oro kondicionavimo rinkoje. Vidinis oro kondicionierių blokas skleidžia beveik nejuntamą 20 dB garso slėgį. Pažangi Mild dry funkcija, veikdama švelniu sausinimo režimu, užkerta kelią staigiam drėgmės lygio kritimui.

Specialūs jutikliai nustato patalpoje esančio žmogaus aktyvumo lygį ir buvimo vietą, reguliuoja oro srauto kryptį – taip užtikrinamas maksimalus komfortas ir energijos taupymas. Taip pat šie jutikliai nustato saulės spinduliuotės intensyvumo lygį įvertindami ar yra saulėta, ar debesuota, ar atėjo naktis. Tuo tarpu, kai patalpoje nėra žmonių, įrenginys automatiškai persijungia į energijos taupymo režimą. Kai patalpoje yra didelis žmonių skaičius, šaldymo galia yra automatiškai padidinama, užtikrinant pakankamą komforto lygį. Taip optimizuojamas įrenginio veikimas. Kondicionierių patogu reguliuoti net nebūnant namie – galimas nuotolinis įrenginio valdymas internetu.

Patikima automatika ir patogus valdymas

Panasonic oro kondicionieriaus vidiniame bloke yra integruotas tinklo modulis, kuris suteikia galimybę paprastai prisijungti ir kontroliuoti įrenginį. Naujos kartos valdymo sistema leidžia įrenginį valdyti nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos išmaniaisiais telefonais, planšetėmis bei įprastais kompiuteriais, naudojant Android bei iOS operacines sistemas.

Naudingas ir vasarą, ir žiemą

Panasonic oro kondicionierius veikia tinkamai šaldymo režimu net tada, kai lauko oro temperatūra nukrenta iki -15°C, o šildymo – net iki -25°C. Novatoriška technologija leidžia akumuliuoti šilumą įrenginyje, o po to ji panaudojama nenutrūkstamam šildymo procesui. Technologija Summer house puikiai pritaikoma vasarnamiuose ar laikino naudojimo patalpose, kai reikia palaikyti 7-8°C oro temperatūrą. Taip išvengiamas vamzdynų užšalimas šaltuoju metų laiku.

Turite oro kondicionierių? Nepamirškite vėdinimo!

Kuriant komfortišką ir sveiką mikroklimatą, orą patalpose svarbu net tik šildyti ar vėsinti, tačiau taip pat ir nuolat jį atnaujinti. Sveikatos specialistai pataria pasirūpinti, kad į patalpas reguliariai patektų šviežio oro. Norėdami išvėdinti patalpas paprastai tiesiog atidarome langus, tačiau atverti langai į lauką išleidžia šilumą, o į vidų pro juos patenka triukšmas, dulkės, įvairūs teršalai.

Itin retais atvejais oro kondicionieriai gali tiekti šviežią orą iš lauko į patalpas, tačiau dauguma jų tik priverčia cirkuliuoti ir vėsina patalpose esantį orą. Todėl tai, kad oro kondicionieriai atlieka vėdinimo funkciją, didžiąja dalimi tėra mitas. Tyrą orą ir komfortą namuose gali užtikrinti vėdinimo sistema, kurią galima įrengti tiek naujai statomame, tiek renovuojamame bute, individualiame name ar biure. Energetiškai efektyvi vėdinimo sistema kartu su modernia oro kondicionavimo sistema – sveiko ir komfortiško mikroklimato garantas, taip pat – būdas sutaupyti energiją.

Kodėl reikalingas vėdinimas? Kokie pavojai slypi nevėdinamose patalpose? Kaip namuose sukurti saugią ir sveiką aplinką, ir net sutaupyti? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų rasite nuotaikingame filmuke apie vėdinimą.

Užsakymo nr.: PT_61721503

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis