Šiuolaikiniai maišytuvai: nepretenzingi ir padedantys taupyti vandenį 3 dalis

Vonios kambario neįmanoma įsivaizduoti be vandens maišytuvo, o vartotojai turi iš ko rinktis norėdami įgyvendinti savo vonios kambario viziją. Šiuolaikiniai maišytuvai priklausomai nuo paskirties gali būti montuojami į praustuvus, sieną ar stalviršį, net statomi greta vonių patalpos viduryje. Šiemet garsiausi pasaulio gamintojai Frankfurte vykusioje parodoje ISH pristatė nemažai dėmesio vertų naujienų, atspindinčių naujausias maišytuvų dizaino ir technologijų tendencijas, kurias apžvelgia „Muresta“ rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė ir dizaino publicistas Vaidotas Norkus.

Naujausios maišytuvų tendencijos

Maišytuvas – ne tik vienas svarbiausių vonios kambario funkcinių elementų, bet ir reikšminga vonios kambario detalė, turinti milžinišką reikšmę bendrai interjero koncepcijai. Kokio stiliaus maišytuvai būna ir kokie pagrindiniai jų bruožai? „Maišytuvus įprasta skirstyti į klasikinius ir modernius, – sako N. Ivanauskienė.

Dažniausiai moderniems priskiriami minimalistinių griežtų linijų maišytuvai. Pastaraisiais metais kurdami maišytuvų dizainą dizaineriai įkvėpimo semiasi ir iš gamtoje aptinkamų formų, siekia jas kūrybiškai interpretuoti ir kuriamų maišytuvų formose. Tuo tarpu klasikinio stiliaus maišytuvai alsuoja prabanga, solidumu, jiems būdingi charakteringi lanko formos čiaupai, masyvios apvalios ar kryžminės rankenėlės. Klasikinius maišytuvus taip pat populiaru dekoruoti prabangių metalų, krištolo, porceliano detalėms, „Swarovski“ kristalais“. 

V. Norkus pastebi, jog viena naujausių maišytuvų dizaino tendencijų – dizaineriai ir gamintojai vis drąsiau interpretuoja ir vieną, ir kitą stilių, suteikdami jiems naujų išraiškos formų ir atrasdami universalesnes pritaikymo interjere galimybes. 

Pasak N. Ivanauskienės, nepretenzingo, o tuo pačiu rafinuoto dizaino maišytuvų didžiausias privalumas – juos nesunku stilistiškai priderinti prie įvairių formų keramikos. Kaip vieną įdomiausių šiais metais pristatytų naujienų ji įvardino kompanijos „Villeroy&Bosh“ kolekciją „Just“. „Interjero dizaineriai, architektai vieningai sutaria, jog šios kolekcijos maišytuvai harmoningai derės prie įvairių formų – stačiakampių, apvalių, ovalių – keramikos“, – sako pašnekovė. 

Stilistinį universalumą kaip vieną svarbiausių šiuolaikinių maišytuvų bruožų akcentuoja ir pasaulinio garso italų dizaineris Roberto Palomba. „Pristatydamas kompanijai „Zucchetti“ kartu su žmona Ludovica sukurtą kolekciją „Jingle“ jis sakė norėjęs sukurti patogų stilingą, o tuo pačiu - nepretenzingo dizaino produktą. Šiuolaikiškai atrodantį ir tinkantį bet kuriam vonios kambariui, ir jam tai puikiai pavyko“, - pasakoja N. Ivanauskienė. 

Nuo 6 l per minutę iki 3,5 l vandens per minutę

V. Norkui itin intriguojančios atrodo klasikinio stiliaus maišytuvų šiuolaikinės interpretacijos. „Šie maišytuvai labai populiarūs pastaraisiais metais madinguose eklektiško, fusion stiliaus interjeruose, – pastebi V. Norkus.

Tokiuose interjeruose nesiekiama preciziškai laikytis griežtų žanro taisyklių ar atspindėti konkretų istorinį laikmetį. Kaip vieną įdomiausių pavyzdžių jis paminėjo Vokietijos dizaino studijos „moll design“ sukurtą kolekciją „LaFleur classique“ jau paminėtai „Villeroy&Boch“ kompanijjai. „moll design“ garsėja kaip itin funkcionalios ir minimalistinės stilistikos šalininkė. Šioje kolekcijoje iškart į akis krenta charakteringos tradicinės kryžiaus formos rankenėlės, kurios maišytuvams suteikė žaismingą, o tuo pačiu šiek tiek nostalgišką išvaizdą“, – pastebi V. Norkus.

Abu pašnekovai sutaria, jog ant abiejų rankų pirštų galima suskaičiuoti kompanijas, kurių produktuose įdiegtos technologinės naujovės susilaukia ir specialistų, ir vartotojų pripažinimo. Didžioji dalis įdiegtų technologinių naujovių skirtos vandens taupymui, taip pat prietaisų naudojimo patogumui. Pasak N. Ivanauskienės, šiemet pristatyta pasaulinės maišytuvų lyderės kompanijos „Hansgrohe Axor“ serija „Starck Organic” milžiniško susidomėjimo nusipelno dėl visų šių priežasčių.

„Dėmesio verta ne tik organiška, medžio šakelę primenanti maišytuvo forma ar dėl didesnio patogumo atskirai sumontuoti maišytuvo vandens temperatūros ir srovės stiprumo reguliatoriai. „Starck Organic“pirmą kartą įdiegtos technologinės naujovės, padėsiančios ženkliai sutaupyti išnaudojamo vandens kiekį“, - sako N. Ivanauskienė. Šiame maišytuve vanduo purškiamas dušo galvutės principu – iš antgalyje esančių maždaug 90 smulkių skylučių, tarsi susmulkinančių srovę į atskirus lašelius. Šis sprendimas leido naudojant gerokai mažesnes vandens sąnaudas aprėpti didesnį plotą. Pašnekovė pastebi, jog „Starck Organic“ maišytuvų vandens taupymo parametrai išties stulbinantys: „Jei iš standartinių maišytuvų per minutę išbėgančio vandens vidurkis svyruoja apie 6 litrus vandens, tai „Starck Organic“ maišytuvuose šis vidurkis tesudaro apie 3,5 litro per minutę“.

Pašnekovų nuomone, šios maišytuvų naujienos tik patvirtina, jog dizaino paieškoms ir technologijoms, ypač padedančioms taupyti vandenį, maišytuvų gamintojai ir toliau skirs didžiausią dėmesį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis