Saugokite kaulavaisius: ypač pavojingi – slyvų vaisgraužiai

Slyvų vaisgraužiai gali pažeisti net 80-90 proc. slyvų vaisių. Tuomet žalios slyvos nebegali normaliai vystytis. Iš pažeistų vaisių vietų pradeda skirtis sustingstančios sultys, vaisiai įgauna violetinį atspalvį ir krenta žemėn, o jau prinokę vaisiai nebėra tinkami vartoti.

Kas tai yra? Vaisgraužiai – tai mažyčiai drugeliai, kurių prasiskleidusių sparnelių plotis siekia 12-15 mm. Labiausiai jie yra pavojingi kaulavaisiams. Šių gyvių priekiniai sparneliai yra tamsiai pilki, pažymėti violetiniu atspalviu, o galiniai – šviesiai rusvi. Juos pastebėti yra nelengva, nes jie skraido prietemoje ir naktį, o dienomis slepiasi vaismedžių žievėje.


Ką daryti? Pamatę pirmąsias nukritusias sukirmijusias slyvas, ant vaismedžių kamienų uždėkite kenkėjų gaudymo juostas, pagamintas iš maišinės medžiagos ar žolinių virvių. Tokia gaudymo juostas reikia apžiūrėti kas 7-10 dienų, sujungti ir sunaikinti į jas patekusius kenkėjus, kad iš jų neišsiristų naujos kartos drugeliai.


Vasarą kas 10 dienų purenkite dirvožemį vaismedžių šakų vainiko plote, kai šių kenkėjų vikšrai žemėje tampa lėliukėmis.

Prižiūrėti vaisius galima kiekvieną dieną. Svarbu yra nurinkti nukritusias, sukirmijusias slyvas. Prieš rinkdami nukritusias slyvas, lengvai pakratykite vaismedžius, kad nukristų dar kabantys ir vaisgraužių pažeisti vaisiai.


Kai iš kiaušinėlių išsirita vaisgraužių lervos ir jos ruošiasi patekti į vaisius, slyvas patariama nupurkšti cheminėmis medžiagomis. Cheminėmis priemonėmis slyvas patariama nupurkšti pirmoje birželio pusėje (prieš pirmąją kenkėjų kartą) ir liepos pradžioje (prieš antrąją kenkėjų kartą).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis