„Ikea“ kainos Lietuvoje turėtų būti įkandamos didesnei daliai lietuvių

Rugpjūčio 14 dieną Lietuvoje duris atversianti Švedijos baldų milžino „Ikea“ parduotuvė lietuviams siūlys panašias kainas, kaip ir kaimynams lenkams. Tiesa, kartais lietuviams teks sumokėti keliasdešimt litų daugiau. Toks įspūdis susidaro peržvelgus abiejų šalių kataloguose pateiktas kainas.

Tiesa, katalogai nėra vienodi, todėl ir dauguma prekių nesutampa.

Tokia pati „Klobo” dvivietė šviesi sofa bus siūloma ir Lietuvos, ir Lenkijos pirkėjams. Mūsų šalyje ji bus parduodama už 299 Lt, o kaimyninėje valstybėje ją galima nusipirkti už 349,99 zlotus (apie 284 Lt).

Kiek brangiau nei pas kaimynus Lietuvoje bus galima nusipirkti raudoną „Lingvik” sofą-lovą su gulimuoju krėslu. Pas mus ji kainuos 799 Lt, Lenkijoje – 999 zlotus (apie 732 Lt).

Chromuoto plieno ir plastiko „Tobias“ kėdė Lietuvoje kainuos 329 Lt, o Lenkijoje – 399 zlotus (apie 325 Lt).

Pavyzdžiui, „Ektorp“ trivietė sofa Lietuvoje bus siūloma už 1449 Lt, tuo metu Lenkijoje tokio paties pavadinimo, tačiau dvivietė kainuoja 899,99 zlotus (apie 732 Lt).

Kalbant apie miegamojo baldų pasirinkimą, abiejose šalyse bus parduodamas „Nordli“ baltas lovos rėmas. Lietuvoje jis kainuos 839 Lt, o Lenkijoje kur kas pigiau – 799,99 zlotus (651 Lt). Naktinis staliukas prie šios lovos Lietuvoje parduodamas už 229 Lt, Lenkijoje – 229,99 zlotus (186 Lt).

Abiejų šalių kataloguose galima rasti tokią pačią baltą „Fullen“ praustuvo spintelę su dviem durelėmis. Lietuvoje jos kaina – 69,99 Lt, Lenkijoje – 69 zlotai (apie 56 Lt).

Lietuvoje „Lillangen“ praustuvo spintelę su vienomis durelėmis ir dviem lentynomis bus galima nusipirkti už 499 Lt.

Lenkijoje tokio paties pavadinimo, tik vienomis durelėmis daugiau turinti spintelė kainuoja 688,98 zlotus (apie 560 Lt).

Lietuvoje bus parduodamas „Stornas” išskleidžiamas 6-10 asmenų stalas su dviem papildomomis dalimis kainuos 1199 Lt. Tuo metu tokio paties pavadinimo kiek mažesnis 4-6 asmenims skirtas stalas Lenkijoje parduodamas už 899,99 zlotus (apie 732 Lt).

Pigiausiai bendrovė Lietuvoje planuoja parduoti „Sniglar“ kūdikio lovelę. Planuojama jos kaina – 99 Lt. Lenkijoje ji siūloma už 89 zlotus (apie 72 Lt)

Tamsiai žalios „Stockholm“ vazos Lietuvoje kainuoja 99 Lt, Lenkijoje – 149 zlotus (apie 121 Lt).

Bus ir restoranas

26 tūkst. kv. m pastate veiks ne tik baldų parduotuvė, bet ir švedų virtuvės restoranas. „Ikea“ kataloge nurodoma, kad lašišos suktinukus bus galima užsisakyti už 7,99 Lt, o lazanija su lašiša kainuos 14,99 Lt. Kartu su tėvais atvykusiems vaikas planuojama siūlyti specialų meniu.

Prie parduotuvės pastato įrengta 1 000 vietų nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, pasiekti ją bus galima ir viešuoju miesto transportu.

Žirnių gatvėje esančiame 14 ha sklype statybos prasidėjo praėjusių metų rugsėjį. Šalia sklypo, kuriame stovi naujasis prekybos centras, dar vyksta ir aplinkkelio tiesimo darbai. Jau anksčiau skelbta, kad mainais į šią plyno lauko investiciją buvo pažadėta nutiesti atšaką nuo Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio.

Anksčiau skelbta, kad „Ikea“ parduotuvę Lietuvoje valdančios bendrovės „Felit“ investicijos mūsų šalyje sieks 100 mln. eurų (345 mln. litų).

Tinklalapyje rekvizitai.lt pateikiamais duomenimis, šiuo metu įmonė yra įdarbinusi 210 darbuotojų.

„Ikea“ iš kitų baldų pardavėjų išsiskiria dizainu ir nedidelėmis kainomis. Šį baldų gigantą įkūrė švedas Ingvaras Kampradas, garsėjantis savo taupumu.

Tarptautinis Švedijoje atsiradęs baldų prekybos tinklas visame pasaulyje turi daugiau nei 330 parduotuvių.

Planuojamas parduotuvės darbo laikas – 10-20 val. kasdien.

„Ikea” turės „savo” autobusą

Nuo rugpjūčio 5 dienos pro prekybos centrą „Ikea“ važiuos 2 Stotis–Vikingų g.–Oro uostas maršruto autobusai.

Taip pat, nuo rugpjūčio 5 dienos keičiami 116 Žvėrynas–Gudelių šilas–Bukčiai autobusų maršruto tvarkaraščia, teigia Vilniaus miesto savivaldybė.

Nauji tvarkaraščiai internetinėje svetainėje www.vilniustransport.lt jau paskelbti, Viešojo transporto stotelėse informacija bus atnaujinta artimiausiu metu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis