Koks yra lietuvių svajonių butas?

Perkant nekilnojamąjį turtą, kartais tenka atsisakyti tam tikrų svajonių, nes finansinės galimybės ne visiems leidžia jas įgyvendinti. Vietoj naujo pastato pasirenkamas senesnis ir pigesnis, vietoj būsto centre įsigyjamas kitas variantas miesto pakraštyje. Tačiau besidomintieji nekilnojamuoju turtu noriai atskleidžia, apie kokį būstą svajoja ir kokį įsigytų, jei jų neribotų nei finansinės galimybės, nei vieta, nei laikas, per kiek laiko reikia įsikelti.

Atlikus apklausą, galima susidaryti įspūdį, koks būstas yra daugumos lietuvių svajonė. Respondentus labiausiai domina loftai (pusė apklausos dalyvių), antroje vietoje – tradicinio tipo butai (26 proc.), trečioje – studijos tipo butai (24 proc.). Tokie rezultatai rodo, kad Lietuvoje iki šiol standartiniais ir įprasto tipo butais domisi vis mažesnė auditorijos dalis – turėdami galimybių, dauguma žvalgytųsi netradicinių sprendimų, nestandartinių išplanavimų ir įrengimo įvairovės.

Dauguma nenorėtų gyventi toli nuo miesto centrinės dalies ir labiausiai svajoja apie butą miesto centre arba aplink centrą esančiuose mikrorajonuose (atitinkamai 45 ir 31 proc. apklausos dalyvių). Dešimtadalis rinktųsi butą miegamuosiuose rajonuose, po 7 proc. respondentų – prabangiame priemiestyje ar miesto pakraštyje esančius butus.

Svajonių pastatas, kuriame turėtų būti jų svajonių butas, daugumai yra modernus naujas namas (40 proc.) arba dangoraižis (25 proc.), dar 15 proc. apklausos dalyvių svajoja apie butą tiesiog paprastame, bet naujame name. Iš apklausos rezultatų matyti, kad pastato statybos metai ir naujumo kriterijus įgauna vis didesnę svarbą, renkantis būstą. Senuose autentiškuose pastatuose buto norėtų vidutiniškai kas penktas asmuo.

Trijų arba keturių kambarių – tai daugumai priimtiniausi butai (35 ir 25 proc.). Po dešimtadalį respondentų svajoja apie dviejų arba penkių kambarių butą. Dešimtadalis tiksliai negali įvardinti svajonių buto kambarių skaičiaus, 6 proc. norėtų didesnio nei penkių kambarių buto. Vieno kambario butas yra vos kelių procentų respondentų svajonė.

Paklausti, koks interjero stilius turėtų dominuoti svajonių bute, dauguma teigia, kad rinktųsi modernų minimalistinį stilių (34 proc.) arba skirtingose buto erdvėse derintų skirtingus stilius (20 proc.). Kitos statistiškai reikšmingos respondentų grupės svajoja apie šiuolaikiniu, klasikiniu arba skandinavišku stiliumi įrengtus butus.

Dauguma pageidautų, kad jų bute dominuotų tam tikra viena spalva arba jos gama (57 proc. apklausos dalyvių), tačiau didelė dalis (beveik pusė – 43 proc.) respondentų skirtingas erdves įprasmintų skirtingomis spalvomis. Apklausos rezultatai atskleidė, kad didžioji dalis respondentų yra konservatyvūs ir nesiryžtų savo namų paįvairinti ryškiomis netradicinėmis spalvomis: daugiau nei pusė rinktųsi pastelines spalvas (51 proc.), o ryškiomis spalvomis savo butą dažytų 26 proc., juodos ir baltos deriniu – 15 proc., likusiųjų beveik dešimtadalis naudotų tamsias spalvas.

Didžioji dalis svajoja apie butą per kelis aukštus (34 proc.), taip pat būtų puiku, jei butas būtų su aukštomis lubomis (23 proc.) arba su vitrininiais langais (21 proc.). Keliolika procentų norėtų buto mansardoje su langais pastogėje. Beveik dešimtadalis norėtų tiesiog paprasto, ekonomiško, įrengto priimtinu stiliumi buto ir pripažįsta negalvojantys apie nieką įmantraus.

Jeigu galėtų rinktis, kokia papildoma erdvė turėtų būti bute, dauguma norėtų didelės terasos arba balkono (23 proc.), drabužinės (16 proc.), didelio vonios kambario (14 proc.). Toks pasirinkimas rodo, kad gyventojams norisi erdvių, kurios reikalingos kasdieniame gyvenime. Likusieji respondentai pageidautų, kad bute būtų darbo kambarys, atskira poilsio zona, atskira erdvė su antresole (pavyzdžiui, miegui, vaikams ar kt.), kambarys namų kinui, namų biblioteka, kūrybinės dirbtuvės, pirtis arba žaidimų kambarys.

Apklausą atliko nekilnojamojo turto portalas Aruodas.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis