Dviejų kambarių butas Vilniuje: jaukaus skandinaviško stiliaus pavyzdys

Artėjant ilgiems ir tamsiems rugsėjo vakarams, vis daugiau laiko praleisime jaukiuose namuose. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti buto interjeru, atnaujinti baldus, sudėlioti trūkstamus erdvės akcentus. Iš kur semtis idėjų? Šį kartą įkvėpimo ieškome autentiškame, šimtmečio senumo pastate, kurio pirmame aukšte įkurtas jaukus, skandinaviško stiliaus dviejų kambarių butas.

Detalės

Skandinaviško stiliaus bute prioritetas teikiamas komfortui: tikslingai išnaudojamos erdvės, patogiai išdėstomi interjero elementai. Čia didelę svarbą užima krepšiai, staleliai, komodos, lempos. Spintelės sudarytos iš daug skirtingo dydžio dalių, lentynėlių ir stalčių įvairiems daiktams susidėti. Šie namai dvelkia estetika, kruopščiai parinktomis detalėmis – žvakės, indai, vazos, įrėmintos išskirtinės nuotraukos, pakabos ir šviestuvai sukuria išskirtinį dizainą, o vienspalvį interjerą pagyvina raštuotos, dryžuotos, languotos ir ryškiaspalvės tekstilės elementai.


Balta spalva



Balta spalva ir kiti šviesūs atspalviai visuomet siejami su optine erdvės iliuzija. Tad nenuostabu, kad šiuose namuose dominuoja balta spalva, pasteliniai atspalviai. Vienas svarbiausių šio stiliaus elementų – šviestuvai. Namuose yra pakankamai šviesu, apšviestos visos svarbios zonos. Toršerai, stalinės lempos, žibintai, pastatomi ir pakabinami šviestuvai padeda sukurti jaukią šviesą. Dar vienas dominuojantis interjero aspektas suteikiantis butui erdvės jausmą – aukštos lubos, puoštos autentiškomis rozetėmis ir apvadais. Gilią namo istoriją primena ir autentiškos medinės grindys, kurias buvo nuspręsta restauruoti.


Miegamasis

Miegamasis kambarys – individuali ir intymi erdvė, geriausiai atskleidžianti žmogaus asmenybę. Šio kambario šerdis – lova. Šiuo atveju pasirinkta įprasto dizaino lova, kurią paryškina tekstilės elementai – spalvotos pagalvėlės, dvispalvis užtiesalas. Didžiausią dėmesį atkreipia sprendimas naktinius stalelius pakeisti kėdėmis. Tai puikus būdus pagyvinti skandinavišką interjerą ir suteikti jam išskirtinumo.


Virtuvė

Virtuvė – ypač svarbi namų vieta, nes čia ne tik mėgaujamės maistu, bet ir bendraujame, dalijamės dienos įspūdžiais, ateities planais. Šiame kambaryje naudojama balta ir šviesios medienos kompozicija. Tinkamai išnaudota maža erdvė – apatinės komodos atlieka ir kėdžių paskirtį. Šviesus dizainas sukuria didesnės erdvės iliuziją, o minimalus interjero detalių pasirinkimas išlaiko stilingą ir švarią aplinką. Pasak buto šeimininkų, virtuvės baldus teko užsisakyti pagal individualų užsakymą, mat išskirtinio aukščio lubas pora nusprendė išnaudoti uždaroms spintelėms. Jų skaičiumi įprastą virtuvė ši lenkia kone dvigubai.


Svetainė


Svetainėje dažniausiai leidžiame laiką su šeima ir draugais, todėl čia turi būti daug jaukių kampelių prisėsti ir pakankamai vietos viskam susidėti. Tokią galimybę suteikia patogi sofa, stilingi kavos staliukai ir mažos interjero detalės. Skandinaviško stiliaus esmė – paprastumas ir natūralumas, todėl pasirinkti lengvi, grakštūs baldai be papuošimų – jie neapsunkina erdvės ir puikiai įsilieja į minimalistinį interjerą. Neutralų dizainą pagyvina interjero detalės: dryžuotas užtiesalas, raštuota pagalvė, smulkūs augalai ir pinta dėžė su malkomis. Autentiška krosnis ne tik atlieka šildymo funkciją, suteikia jaukumo, bet ir puikiai tinka prie minimalistinio buto dizaino.


Kviečiame į virtualų video turą po NAPSIE čiužinių projekto vadovės Simonos Jonaitytės namus. „Studio Moderna“ skambučių centro grupės vadovas ir čiužinių ekspertas Žymantas Vrubliauskas patars, kaip išsirinkti individualius poreikius atitinkantį čiužinį, sugriaus visuomenėje plačiai paplitusius mitus, pasidalins patarimais, kaip atnaujinti, išvėdinti ir plauti seniai nedezinfekuotus čiužinius bei kokiais atvejais dairytis naujo.

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis