8 patarimai, kaip vonios kambariui suteikti naują veidą

Vonios kambarys yra erdvė, kurioje reikia nuolat palaikyti tvarką. Dušas, vonia, tualetas, kriauklė, užuolaidos, kilimėlis... Kaip viską tvarkingai išdėlioti ir suteikti vonios kambariui įdomesnį veidą?

1. Kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą

Kiekvieno daikto vieta vonios kambaryje turi būti apgalvota. Tam reikia suskirstyti jį į funkcines zonas. Tai galite padaryti patys – popieriaus lape išdėliokite pagrindinius vonios kambario daiktus, nepamirškite apgalvoti ir aksesuarų. Kitas etapas – apšvietimo, grindų dangos, spalvų parinkimas.

2. Kas geriau – vonia ar dušas?

Kuriant vonios kambarį, dažniausiai kylantis klausimas yra, ką rinktis – vonią ar dušą. Juk visi galvojame, kad dušas, tai ekonomiškas variantas. Tačiau vonia suteikia galimybę pailsėti po sunkios darbo dienos. Tad tai turi būti jūsų asmeninis sprendimas.

3. Spalvų ir raštų parinkimas

Ar spalva yra tinkama, dažniausiai galvojame, kai įrenginėjame kambarius, bet pamirštame kuriant vonios kambario dizainą. Vonios kambariui patartina išlaikyti vientisą stilistiką. Šioje zonoje sienas išklojame plytelėmis. Norint, kad būtų juntamas lengvumo pojūtis, rinkitės šviesias spalvas, smulkius, monotoniškus ornamentus, raštus. Tam, kad būtų išryškinta viena ar kita siena, rinkitės ryškų simbolį ar raštą. Tiesa, nepamirškite, jog tamsios spalvos susiaurina erdvę, o šviesios ją praplės.

4. Kriauklė

Vieta po kriaukle dažniausiai nedovanotinai pamirštama. Po ja galite įrengti lentyną, kurioje būtų patogu talpinti rankluoščius, kosmetiką, higienos priemones, skalbinių krepšelį apatiniams drabužiams.

5. Apšvietimas

Vienas geriausių sprendimų, jei vonioje yra natūralios šviesos šaltinis – langas. Visgi tai retenybė mūsų namuose, tad rinkitės šiltą šviesą skleidžiančias lemputes. Šviesos pasiskirstymą gali padidinti ir veidrodis. Nepamirškite virš jo įkurti šviesos šaltinį. Tinkamiausias sprendimas vonios kambariui – lubose įmontuotuos halogeninės lemputės. Šviesa iškart atgaivins šią zoną.

6. Grindys

Grindys vonioje sulaukia mažiausiai dėmesio. Tad galite rinkitės vienspalves grindis ir jokių raštų. Geriausia rinktis šviesias, blizgias plyteles. Jei naudojate kilimėlį, jį panaudojus, tiesiog uždėkite ant vonios ar dušo krašto. Taip aplinka atrodys tvarkingesnė ir švaresnė. Tačiau jei jis yra spalvingas, su įdomiais raštais, išdžiovinus, galite vėl patiesti.

7. Durys

Geriau nesirinkite į vidų atsidarančių durų. Jei yra galimybė pasirinkite atsiveriančias arba stumdomas duris. Tai padės efektyviau kovoti ir su vonios zonoje įsikuriančiu pelėsiu – patalpa lengviau vėdinsis. Taip pat išnaudokite duris kuo efektyviau, ant jų galite pritvirtinti kabliukus ir sukabinti rankluoščius, chalatus, kempines.

8. Vonios aksesuarai

Apgalvojus svarbiausius vonios kambario daiktus, griebiamės už galvos – dar reikia sutalpinti daugybę aksesuarų ir vonios reikmenų. Priemones, kurias naudojate dažniausiai, išdėliokite lengviau pasiekiamuose vietose. Nebandykite vonios kambaryje sutalpinti visų rankluoščių – atsineškite tik tuos, kuriuos naudosite. Stenkitės paslėpti ir neišdėlioti visų reikmenų – išnaudokite turimas lentynas. Nebijokite eksperimentuoti – jas rinkitės įdomių formų, spalvingas. Jei neturite lentynų ar pakankamai vietos po kriaukle, sutalpinkite visas higienos priemones į vieną kosmetinę ar stilingą krepšį. Nesirinkite pintų krepšių, nes juose gali įsiveisti pelėsis. Jei tik yra galimybė, visas lentynėles, spinteles, stenkitės pakabinti, taip jūsų vonioje įsivyraus tvarka.

Viską, ko reikia Jūsų vonios kambariui bei gauti profesionalią konsultaciją galite naujame Kaune, Savanorių prospekte esančiame „Sanistal“ salone. Jus konsultuos profesionali architektė-interjero dizainerė Ieva Žižytė, kurios specializacija vonios kambario interjeras ir įrengimas.

„Sanistal“ vonios kambario dizaino salonas įsikūrė dviejų aukštų pastate. Jame galite įsigyti visko, ko gali prireikti įsirenginėjantiems savo svajonių vonios kambarį: nuo santechninės keramikos, įrangos, dušo kabinų, pagalbinės įrangos iki sienų ir grindų plytelių. 

Pirmame aukšte lankytojai gali apžiūrėti ir išsirinkti keramines plyteles, kitas vonios kambario grindų ir sienų apdailai skirtas medžiagas. Čia pristatomos žinomų italų plytelių gamintojų, tokių kaip „Ceramica d'Imola“, „Arte Casa Ceramiche“, „Panaria ceramica“ naujausios kolekcijos.

Antrasis aukštas skirtas santechninei įrangai ir keramikai, taip pat dušo kabinoms, pagalbinei vonios kambario įrangai. Lankytojai galės susipažinti ir išsirinkti tokių žinomų gamintojų kaip italų „Catalano“, vokiečių „Axor Hansgrohe“ „Villeroy&Boch“, „Grohe“, šveicarų „Laufen“, „Geberit“, suomių „Oras“ ir kitų gamintojų produkciją.


„Sanistal“ santechnikos produktų Baltijos šalims vadovė  Gintarė Gegužinskaitė pasakojo, kad salono ekspozicija bus nuolat atnaujinama naujausiais ir didžiausio dėmesio sulaukusiais santechninės įrangos ir keramikos gaminais.
Daugiau informacijos: www.sanistal.lt

Panaudotos „Sanistal“ nuotraukos

Užsakymo nr.: PT_63069820

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis