Dažniausios namų apšvietimo klaidos

Kalbant apie pagrindines apšvietimo namuose klaidas teks prisiminti kelias neginčijamas apšvietimo taisykles.

Reikėtų remtis pagrindine taisykle, kuri skamba labai paprastai – NEGALIMA NAUDOTI TIK VIENO APŠVIETIMO SLUOKSNIO – turėsite tvirtą pagrindą tęsti apšvietimo planavimą namuose. Įsiminkite esminę taisyklę, jog Jūsų namuose turėtų veikti 3-4 apšvietimo lygiai. Galėsite teisingai suplanuoti ne tik savo namų apšvietimą, bet galėsite patarti ir kitiems.

Bendrasis, funkcinis, akcentinis ir dekoratyvusis apšvietimai – šeima, kuri turėtų apsigyventi kiekvienuose namuose.

Kas namie šeimininkas: Jūs ar centrinis svetainės šviestuvas? 

Paprastai į jį sudedama nemažai vilčių: jis centrinis, brangus, gerai ir visiems matomas, sukuria gerbūvio atmosferą, tikra tiesa – jis apšviečia Jūsų valgomąjį su svetaine ar miegamąjį. Bet nejauku ir tiek! Jis dominuoja patalpoje ir sutelkia į save visą dėmesį. Nesimatys nei Jūsų paveikslų, nei sienų grožio ir dar ant sienų kris negražūs šešėliai.

Klaidą lengvai ištaisysite papildomai įvedę bendrąjį patalpos apšvietimą, pavyzdžiui, įrengę porą sieninių šviestuvėlių šviečiančių aukštyn į lubas. Nuo lubų krintanti ir išsisklaidanti šviesa suteiks jaukumo, kurio trūksta ir panaikins pagrindinio šviestuvo metamus šešėlius.

Funkcinis apšvietimas yra antras po bendrojo apšvietimo reikalingas sluoksnis. Jeigu mėgstate skaityti, būtinai įrenkite specialų apšvietimą, pasistatykite toršerą ar stalinę lempelę skaitymui.

Gražiausias kambario dekoracijas paryškinkite specialiu akcentiniu apšvietimu, kurį atliks kryptiniai prožektoriai. Kai kambaryje atsiras keletas gražių dekoracijų – baigsis Jūsų centrinio šviestuvo „Supernovos žvaigždės“ dominavimas.


Supernovos efektas


Taip pat skaitykite: laiptų apšvietimas, dekoratyvusis apšvietimas.

Jūsų gali laukti dar kelios kitos dažnai pasitaikančios apšvietimo klaidos.

Namai – muziejus

Taip atsitinka, kai patalpoje per daug akcentų, kurie yra specialiai apšviesti, tačiau nėra gerai subalansuoto bendrojo apšvietimo. Paveikslas, augalas, poilsio zona (sofa, fotelis), stalas, laiptai. Lyg ir šviesu, tačiau blaško ir neramina. Akcentinis apšvietimas yra skirtas tik kai kuriems Jūsų namus puošiantiems objektams. Tam jį ir naudokite.


Muziejaus efektas


Taip pat skaitykite: dekoratyvus apšvietimas, sodo apšvietimas.

Namai – šviestuvų salonas

Tai pakankamai pavojinga liga. Tačiau šviestuvų kiekio ir jų tinkamumo bei jų funkcijų suderinimas yra įmanomas, jei sutiksite namuose nenaudoti daugiau nei 3 skirtingų spalvų ir ne daugiau nei 3 skirtingų formų šviestuvų. Kalbant apie šią klastingą klaidą svarbu pasakyti, kad ji geriausiai gydoma saiku ir šviestuvais, kurie patys yra nepastebimi, niveliuoti, pavyzdžiui, spalva, ir tik skleidžia šviesą.


Šviestuvų salono efektas


Namai – tarsi ūkanota diena

Tai nereiškia jaukumo. Šios klaidos priežastis – namuose naudojamas vien tik bendrasis apšvietimas. Maži į lubas įleisti šviestuvėliai ar nišoje paslėptas apšvietimas Jūsų namuose tampa nejaukumo, blankumo priežastimi. Jeigu Jūsų namuose minimalistinis interjeras, bet Jūs nenorite, kad namai būtų pasmerkti skendėti prieblandoje – pasistenkite apšvietimą įrengti kuo šiltesnį, jaukesnį. Raskite patalpoje vieną ar kelis akcentus, kuriuos apšvieskite ir įsirenkite funkcinę šviesą.

Tarsi ūkanota diena


Nepamirškite – klaidos atsiranda labai greitai, o jas taisyti reikia laiko, lėšų ir noro.

Taisyklė, kuri padės išvengti nemalonių klaidų paprasta – tarkitės su apšvietimo specialistais. Jie kartu su Jumis parengs Jūsų namų apšvietimo scenarijų ir, jeigu viskas bus apgalvota, vienas kitas žingsnis į kairę pamačius nepaprasto grožio šviestuvą nepadarys Jūsų namams žalos.

Teisingas apšvietimo sprendimas

Shutterstock nuotr.

Užsakymo nr.: PT_63224216

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis