Būdai, kaip vizualiai padidinti erdvę

Nuolat ieškome būdų, kaip padidinti erdvę bent jau vizualiai. Veidrodžiai, šviesios spalvos – tik kelios priemonės kuriant erdvesnį būstą.

Gyvenamąją patalpą pakeis ir didesnės erdvės pojūtį suteiks spalvos, dekoro elementai ir tinkamai parinktas apšvietimas. Vizualus erdvės pojūtis sukuriamas labai paprastai – žaidžiant spalvomis ir ornamentais.

Pavyzdžiui, pakabinamos lubos ir tinkamas apšvietimas padeda sukurti aukštos patalpos įspūdį. Panašų efektą sudaro intensyvios spalvos laku ar dažais nudažytos grindys. Tačiau su spalvomis derėtų elgtis atsargiai ir atsižvelgti į kai kuriuos niuansus.

Pavyzdžiui, per daug žydros spalvos erdvėje sukuria per daug intensyvią erdvės iliuziją, dėl ko žmogus ima jaustis nepatogiai. Geltona spalva menkina saugumo jausmą, nors erdvei ir suteikia laisvės bei lengvumo įspūdį.

Šviesūs ir šalti pilkai melsvos, šviesiai žalios spalvų tonai puikiai tinka mažiems kambariams. O šilti, pasteliniai atspalviai ar ryškūs tonai – idealiausi erdviai patalpai. Vizualiai didesnės erdvės pojūtį galima sukurti žaidžiant skirtingomis vertikaliomis ir horizontaliomis spalvinėmis figūromis.

Pavyzdžiui, horizontalios linijos vizualiai pratempia kambario erdvę į plotį. Tačiau tokios linijos vizualiai žemina lubas. Vertikaliomis linijomis margintos sienos palieka erdvės ir aukštų lubų įspūdį, tačiau kambario plotas atrodo mažesnis nei iš tikrųjų. Todėl tiek su vertikaliomis, tiek su horizontaliomis linijomis ant sienų persistengti nevertėtų. Be to, būtina aiškiai suvokti, kokio efekto vienais ar kitais raštais siekiame.

Svarbu žinoti, kad smulkūs ornamentai erdvę vizualiai didina, o stambūs – mažina. Balti ornamentai tamsiame fone erdvę „išpučia“. Languoti ar dryžuoti sienų marginimai bei sienų apmušalai su pasikartojančiais motyvais kambario erdvę bet kokiu atveju vizualiai keičia – vienspalvių tonų efektas kur kas mažesnis. Vertikalių linijų motyvai interjere – puikus būdas paaukštinti erdvę. Vizualiai erdvę padidinsime žaisdamos piešiniais ir reljefais. Tokia optinė apgaulė efektyviai paaukština lubas.

Sienų raštai turi derėti su gyvenamosios erdvės dydžiu, tai reiškia, kad visi sienų piešiniai turi atitikti tiek erdvės plotą, tiek gyventojų ūgį – idealiausia, jei piešiniai sienas puošia gyventojų akių lygyje. Jei erdvės lubos žemos, sienoms derėtų rinktis šviesias spalvas, o jų sankirtas papuošti grafiniais piešiniais.

Ekspertai teigia, kad žmonės dažniausiai pageidauja vizualiai padidinti svetainės, vonios kambario erdvę. Neretai siekiama optine apgaule sukurti erdvesnės baseino ar oranžerijos erdvės įspūdį.

Paprasčiausias ir originaliausias metodas vizualiai padidinti erdvę remiasi atspindžio dėsniais. Naudojant veidrodžius interjere, galima du kartus padidinti kambario erdvę. Veidrodžiai gali būti taikomi skirtingai – kaip atskiri veidrodiniai elementai rėmuose, ištisos veidrodinės plokštumos, įmontuojamos į baldus, sienas ar lubas, kaip veidrodžių mozaikos, kuriomis gali būti papuoštas nedidelis stalelis, sienos dalis ar kita interjero detalė.

Šios perregimos medžiagos pagalba galima „ištrinti“ ribas tarp patalpų, o šviesa, žaidžianti ant stiklo paviršiaus, suteikia jam spindesio ir atsispindi kituose kambario paviršiuose, suteikdama jam šviesumo. Nebūtina naudoti ištisas veidrodines ar stiklines sienas bute, pakanka perregimo stiklo ar krištolo indų, juos galima, pavyzdžiui, patalpinti priešais langus, kad ant jų kristų saulės šviesa. Paprastas stiklinis žurnalinis staliukas gali šiek tiek padidinti erdvę, jei jį pastatysite taip, kad nuo jo atsispindėtų saulės spinduliai.

Be to, vizualiai padidinti kambarį galima teisingai pasirinkus apdailos medžiagas: lygūs ir spindūs paviršiai atspindi šviesą, pripildydami kambarį šviesos ir spindesio.

Šviesūs sienų tonai suteikia patalpai aukščio, o tuo pačiu ir erdvės. Tačiau vis dėlto pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, jei norite suteikti patalpai erdvės, yra detalės – kuo daugiau kambariuose baldų, sietynų, knygų, gėlių, aksesuarų, buitinės technikos, tuo mažesni jie atrodo. Tuščiuose kambariuose, regis, daugiau oro ir maloniau būti. Net spintos nišose suteikia didesnės erdvės įspūdį, lyginant jas su paprastomis spintomis.

Teisingas baldų išdėstymas taip pat gali padidinti mažų kambarių erdvę. Pavyzdžiui, kambario paskirstymas zonomis pasitelkus į pagalbą sofą, pastatytą kambario centre, gali turėti dvejopą rezultatą – suderinus su likusiais kambario elementais ji gali kambarį padidinti, o jei ji pernelyg akcentuojama, gali viską sugadinti. Jei sofa ar krėslas atsukti priekiu į duris, taip galima padidinti kambarį, o jei šonu ar nugarėle, taip sukuriamas papildomas paviršius ir patalpa vizualiai sumažėja.

Daugeliu atvejų tušti kambarių kampai ir centrai sukuria laisvės įspūdį. Patalpas vizualiai mažina dideli augalai ir stambių gabaritų baldai, spintos, prigrūstos indų ar knygų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis