Šaltojo sezono interjero tendencijos FOTO

Rudens ir žiemos sezono interjero mados tendencijos pasižymi tuo, kad grįžta prabanga ir sodrios spalvos.

Rudens ir žiemos sezono interjero mados tendencijos

Prabanga ir stabilumas – taip dviem žodžiais šio sezono interjero madas įvardija žinovai. „2013–2014 m. rudens ir žiemos sezono baldų kolekcijos atskleidžia, kaip anksčiau vyravusį kuklumą ir funkcionalumą keičia subtilus puošnumas bei komfortas“, – teigia italų dizainerių baldais prekiaujančių „Interio Baltic“ salonų, kurių vienas įsikūręs baldų ir interjero prekybos centre „Domus galerija“, direktorė Oksana Hyttel.

„Vos matomas aukso ar perlamutro blizgesys, minkštesni ir patogesni baldai, klasikinių „Chanel“ rankinukų dizaino įkvėptos atraminės sofų pagalvės – visa tai pamatysite šio sezono kolekcijose, – sako interjero ekspertė. – Kalbant apie itališkų baldų dizainą, sugrįžta papildomos detalės: įvairios dekoro siūlės, sagutės, akcentai. Jos ne apsunkina baldą, bet padaro jį įdomesnį.“ 

Stalas atsikovoja šeimos gyvenimo centro pozicijas

Pasak italų interjero dizainą gerai išmanančios O. Hyttel, dideli, puošnūs, net didingi stalai – taip pat viena šio sezono naujovių. „Tradiciniai šeimos pietūs ar vaišės namuose vėl tampa svarbiu ritualu, todėl baldų dizaino kūrėjų dėmesio centre – didelis patogus stalas. Jo funkcijos tarsi praplečiamos – stalas tampa namų dalimi, čia praleidžiama vis daugiau laiko. Tai vieta, kur susirenka visa šeima, o savaitgaliais prie jo taurės vyno ir pokalbių pakviečiami draugai. Prie stalo ne tik valgoma, bet ir patiriama nemažai jaukių, šiltų gyvenimo akimirkų. Tad vėl populiarėja dideli, net šiek tiek masyvūs stalai. Juokaujant galima sakyti, kad šis baldas vėl tapo geriausiu keturkoju žmogaus draugu.“ 

Žalia – madingiausia sezono spalva

„Praėjusį sezoną vyravo mėlyna spalva, o šiandien interjero ir baldų kūrėjai siūlo įvairių žalios spalvos atspalvių akcentus ir kombinacijas, – teigia O. Hyttel. – Iš gamtos atėjusi žalia spalva suteikia stabilumo, optimizmo, atitinka bendrą grįžimo prie skoningos prabangos tendenciją.“ 

Anot „Interio Baltic“ direktorės, kalbant apie spalvas, sodrios apskritai karaliauja šio sezono interjeruose, todėl kuriant stilingus namus reikėtų žvalgytis būtent šių spalvų baldų ir aksesuarų. 

Šiluma, jaukumas ir dėmesys ekologijai

Tai tiesiog privalomi šio sezono akcentai. Pasak O. Hyttel, namų jaukumui, šilumai šį rudenį interjero dizaineriai skiria itin daug dėmesio. „Vėl labai madingi šilti ir jaukūs namai su židiniais ar krosnelėmis, o jaukumo pojūtį dar labiau sustiprina akį traukiančios įvairių formų ir žaismingų spalvų tekstilinės malkų dėtuvės“. 

Nusprendusiems be radikalių permainų ir didelių investicijų atnaujinti namus, interjero ekspertė šį sezoną pataria rinktis minkštus ir malonius liesti baldų audinius ar užtiesalus, taip pat skirtingų žalios spalvos atspalvių interjero akcentus bei detales: vazas, žurnalų stovus ar jau minėtas malkų dėtuves.

 

O. Hyttel atkreipia dėmesį į tai, kad kai kurios praėjusių metų interjero dizaino tendencijos išlieka madingos ir šį sezoną. Tai – dėmesys ekologijai ir perdirbamoms medžiagoms. Natūralių ir sintetinių medžiagų balansą akcentuoja ir italų dizaineriai, nors grįžimas prie prabangą pabrėžiančio stiliaus – akivaizdus. 

Audiniai ir tapetai su Šilko kelio motyvais

Užuovėją nuo rudens šalčio ir tamsos šį sezoną namuose turėtų sukurti tapetų bei audinių raštai. Tokia mintis pirmiausia kyla žvelgiant į naujausias žymių dizainerių kolekcijas, įkvėptas Rytų egzotikos. „Designers Guild“ pristatomos sezono naujienos atspindi Šilko kelio istorijos motyvus. Šių dizaino namų audinių ir tapetų salono „Retroforma“, esančio „Domus galerijoje“, atstovė Lina Kalinauskaitė-Forsman pasakoja, kad dabar patys madingiausi ryškiaspalviai, brangakmenius primenantys baldų audiniai ir tapetų raštai. 

„Indigo mėlyna, žali smaragdo atspalviai ir šį sezoną madingiausia mėtų žalia spalva vyrauja „Designers Guild“ kolekcijose. „Bizantijos“, „Aleksandrijos“ ir kitais antiką bei Rytų kraštus primenančiais vardais pavadinti gaminiai padabinti aukso folijos papuošimais, aksomo dulkių detalėmis, o rytietiška prabanga dvelkia kiekvienas audinys ir raštas. Rytų egzotikos gausu ir žymaus britų dizainerio Matthewo Williamsono kurtose šių metų audinių ir tapetų kolekcijose, kurias pristato „Retroforma“.

Dangiškojo drakono, bengalinio tigro, povų plunksnų iliustracijos – pagrindiniai dizainerio kolekcijos, kurtos dizaino namams „Osborne & Little“, akcentai.

Ant sienų turėtų netrūkti spalvų ir margų raštų

Anot L. Kalinauskaitės-Forsman, šį sezoną madingi klasikiniais Damasko raštais marginti tapetai. Be to, kaip teigia pašnekovė, verta paminėti ir dar vieną šio sezono madingą akcentą – rišto audinio dažymo metodą imituojančius tapetų motyvus. Tokį metodą, kai medžiaga prieš dažant tam tikrose vietose surišama, „Designers Guild“ praėjusį sezoną pristatė savo audiniais, o šį rudenį perkėlė ir ant tapetų. „Margi raštai suteikia galimybę pabrėžti tam tikrą spalvą interjere, pakreipti jį norima linkme, įlieti spalvą net ir į beveik bespalvį interjerą“, – ryškių ir spalvotų raštų pranašumus vardija salono „Retroforma“ atstovė. 

Kalbant apie vienspalvius tapetus, šį rudenį irgi pastebima naujų tendencijų. Čia vyrauja stambaus pynimo ir pynimo eglute raštai bei sodrios spalvos. Kaip teigia L. Kalinauskaitė-Forsman, klasikinio interjero gerbėjams vertėtų pasižvalgyti ir po naujas Ralpho Laureno ir „Zoffany“ dizaino namų tapetų kolekcijas. Viena jų – „Tespi“ – įkvėpta ispanų kilmės menininko Mariano Fortuny kūrybinio palikimo. Ralphas Laurenas lieka ištikimas subtiliam amerikietiškos prabangos jausmui – klasikinės juostelės, Damasko raštų motyvai ir žymioji Ralpho Laureno mėlyna išlieka šio dizainerio vizitine kortele, atspindi ir bendrą šio sezono interjero dizaino madą – povų plunksnų mėlynos ir mėtų žalios atspalvius. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis