Klausia skaitytojai: kaip perkelti vonią ir virtuvę į kitą vietą?

Prieš kurį laiką sulaukėme mūsų skaitytojos klausimo apie vonios, tualeto ir virtuvės mazgų perkėlimą iš vienos patalpos į kitą. „Ar įmanoma perkelti tualetą, vonią ir virtuvę toliau nuo kanalizacijos stovo? Mūsų butuko senamiestyje atveju tai labai aktualu, nes norisi tualetą ir visą techninę buitį nukišti į tamsiausią buto vietą ir "išlaisvinti" vieną kambarį su gražiu vaizdu gyvenimui, o ne, kaip buvo nutarta sovietmečiu įrenginėjant name kanalizaciją, tualeto reikalams".

"Tame kampe, į kurį norėtume perkelti virtuvę ir vonios kambarį apačioje nėra kaimynų. Ten įrengta šiluminio mazgo patalpa, taigi, tualetas ir dušas neatsirastų virš gyvenamųjų patalpų. Kadangi name nėra tinkamo nuolydžio, mums siūloma įsirengti nuotekų siurblius. Ką reikėtų žinoti apie tokią sistemą ir jai reikalingus siurblius?“, - teiraujasi ji.

Į klausimus apie sistemos įrengimą atsako „UAB Ciglida“ atstovas Dainius Pusvaškis

Visų sanitarinių prietaisų - tualeto, vonios, vonios kriauklės, dušo, virtuvės plautuvės, indaplovės ir skalbimo mašinos, perkėlimas yra iš tiesų pakankamai komplikuotas, jeigu kaip nurodoma klausime, neįmanoma padaryti atitinkamo nuolydžio.

Šiuo konkrečiu atveju yra galimi du variantai. Pats paprasčiausias, pigiausias ir efektyviausias būdas visus minimus sanitarinius prietaisus perkelti į kitą patalpą ir po to prijungti prie pagrindinio kanalizacijos vamzdžio stovo, būtų pasinaudojant namo šiluminio mazgo patalpa. Reikėtų perkelti prietaisų nuotekų vamzdyną į šiluminio mazgo patalpas. Tokiu atveju būtų galimas nuotekyno natūralus ne mažesnis kaip 1-3 proc. nuolydis patalpos lubų viršuje įsikertant į pagrindinį kanalizacijos vamzdį.

Kitu atveju, minėtų sanitarinių prietaisų perkėlimas būtų galimas tik nuotekų ir kanalizacijos vandens išsiurbimo prietaisų pagalba. Tai maži, kompaktiški automatiniai vandens išsiurbimo įrenginiai, skirti šalinti vandenį iš klozetų, dušo kabinų ir praustuvų, kurie yra nutolę nuo pagrindinio kanalizacijos vamzdžio taip, kad neįmanoma įrengti natūralaus nuolydžio.

Nors šiuolaikiniai vandens išsiurbimo prietaisai pasižymi puikiomis techninėmis charakteristikomis ir yra žymiai tylesni, patikimesni, našesni ir lengviau prižiūrimi, tačiau palyginti su paprasta tradicine kanalizacijos nuotekų sistema turi  savų trūkumų. Visų pirma, tai triukšmo lygis. Nors išsiurbimo metu šiuolaikiniuose siurbliuose vidutinis keliamas triukšmas sudaro tik apie 58 dBa. Kad būtų išvengta triukšmo, siurblį galima pastatyti ant vibracijas slopinančio pagrindo 10 mm nuo sienos. Tai taip pat didesnės priežiūros ir išlaidų reikalaujanti sistema, palyginus su natūralaus nuolydžio sumontuota nuotekyno sistema.

Indaplovei ir skalbimo mašinai siurbliai nėra būtini, kadangi jie patys vandenį išpumpuoja į kanalizaciją. Šie prietaisai su kanalizacijos įvadu jungiami lanksčiomis vientisomis jungtimis, tokiu būdu užtikrinant jungčių sandarumą.

Įrengiant visus šiuos prietaisus reikia laikytis vietinių taisyklių ir normų. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad siurbliai turi būti prieinami techninei priežiūrai ir remontui. Specialistai negalės atlikti techninės priežiūros ar remonto, jei prie įrenginio bus neįmanoma lengvai prieiti.

Elektros maitinimą gali prijungti tik specialistai. Instaliacijoje turi būti nuotėkio į žemę išjungiklis, apsaugantis nuo srovės nuotėkio į žemę. Jis apsaugo, jei naudojamas kištukas su žemės kontaktu.
Minėti siurbliai gali siurbti tik kanalizacijos vandenį iš klozetų, kuriame yra tualetinio popieriaus ir fekalijų. Jei siurbiami skysčiai, kuriuose yra kitų medžiagų, tai gali sukelti gedimą, ir tokiems gedimams gali būti netaikoma gamintojo garantija, kuri standartiškai yra 2 metai.Tačiau, jei agregatas bus reguliariai naudojamas ir valomas, tuomet bus užtikrinamas jo patikimas veikimas ir ilgas tarnavimo laikas.

Apie nuotekų siurblius pasakoja „UAB Vandens siurbliai“ atstovas Tomas Lelys 

„Norint išvengti nesklandumų tuo atveju, jei namie dingsta elektra, reikėtų įsirengti papildomą siurblinę, nes tokiu atveju nuotekos išpumpuojamos nebus. Todėl tokių siurblių pagrindinis minusas ir yra priklausomybė nuo elektros.  Tyliausi nuotekų siurbliai gali dirbti apie 50 dBA garsu, o apskritai diapazonas svyruoja nuo 50 iki 70 dBa. Palyginimui, 50 dBA būtų tyli kalba arba lietaus garsas, 70 dBA – garsi kalba.

Siurblio galia ir elektros suvartojimas priklauso nuo paties prietaiso. Skirtingi gamintojai ir modelių pasižymi skirtingu suvartojimu. Dauguma tokiu atveju naudojamų siurblių naudotų nuo 500W iki 700W energijos.

Tokių siurblių priežiura paprasta, reikia tiesiog kontroliuoti, kas patenka i siurblį. Netgi nepatartina mesti tualetinio popieriaus, nes jis turi savybę prilipti prie sienelių, kas vėliau gali sukelti problemų. Siurblių Ilgaamžiškumas priklauso nuo to, teisingo siublio parinkimo - kokio gamintojo įrenginį pasirinksite bei kokį modelį įsigysite ".


Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis