Naujausios audinių tendencijos tiesiai iš Paryžiaus

„Prancūzai turi daugiau gyvenimo džiaugsmo, daugiau šventės, taip pat skonio“, – paprašyta palyginti Paryžiaus interjero dekoro savaitės „Paris Deco Off“ nuotaiką su italų dizaino renginiais nedvejodama atsako Lina Kalinauskaitė-Forsman, interjero salonų vadovė.

L. Kalinauskaitė-Forsman kartu su komanda sausį lankėsi svarbiame interjero dekoro renginyje Paryžiuje, kuris į legendinį didmiesčio Saint Germain rajoną ir Rue de Mai gatvę sutraukė dizaino profesionalus, architektus ir tekstilės pramonės atstovus iš viso pasaulio.

„Renginys skirtas industrijos profesionalams ir lankymasis jame nėra tiesiog pasivaikščiojimas po parodą kaip stebėtojui, – sako pašnekovė. – Čia einama į dizaino kūrėjų namus, reikia prisistatyti ir gerai žinoti, kur patekai. Antraip šeimininkų dėmesingumu nepasidžiaugsi.“

Žiemą vykstančiame renginyje pristatomos šių metų pavasario–vasaros interjero dizaino mados tendencijos. Jame galima pamatyti, kokios spalvos ir raštai vyraus įtakingiausių dizaino namų interjero dekoro kolekcijose šiemet.

Štai, pavyzdžiui, Himalajų šalių etniniai motyvai, tarsi iš senųjų keliautojų archyvų ištrauktos iliustracijos, moderniomis priemonėmis perkeltos ant audinių ar tapetų, šiemet itin populiarios.

Kita ryški ir jau kurį laiką besitęsianti tendencija – naudojama rišto audinio dažymo technika. Ši tendencija išryškėjo praėjusių metų rudenį, o dabar tapo labiau pastebima.
Dar viena audinių ir tapetų kolekcijų tendencija – tapybos kūrinių ir jų motyvų naudojimas ant konkrečių interjero objektų, pavyzdžiui, užuolaidų ar pagalvėlių.

„Dizaino namai bendradarbiauja su menininkais, perkelia jų kūrinius ant audinių ir taip naujoviškai apgyvendina juos klientų namuose“, – pasakoja L. Kalinauskaitė-Forsman.
Naujose pavasario–vasaros kolekcijose dizaino ekspertė ypač akcentuoja egzotiką ir atogrąžų temą: palmių lapai, atogrąžų augalai ir gyvūnai, paukščiai, beždžionės tarsi siaučia „Sanderson“ dizaino namų pavasario–vasaros kolekcijoje.

Dizainerio Christian Lacroix namų kolekcijos mus nukelia į Pietų Prancūziją, Rivjerą, kur ryškios spalvos, saulėta“, – pažymi pašnekovė.

Egzotiniai atogrąžų motyvai šiemet atsispindi ir paprastai subtilesnėje art deco dizaino linijoje. Šiam laikotarpiui būdingi raštai tampa drąsesni ir gyvesni. Jie papildomi gėlių ar paukščių piešiniais.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis