Etnografinė sodyba, kur nereikia pjauti žolės FOTO

Jaukiai sodybai sukurti nebūtina samdyti interjero ar kraštovaizdžio dizainerių. Užtenka didelio noro ir kantrybės. Tuo gali įtikinti Dalia ir Raimundas Razevičiai iš Josvainių miestelio, sodybą puoselėjantys ir kuriantys savomis rankomis.

Pradžia nuo pirties

Prieš dvidešimt metų pirkdami sklypą Josvainių miestelyje Dalia ir Raimundas tikėjosi ten įsikurti. Tačiau ekonominė krizė pakoregavo planus. Šeima liko gyventi vyro tėvų namuose – tik kitoje gatvėje. Po kelių metų dvidešimt septynių  arų sklype nutarta pasistatyti pirtį. Taip prasidėjo iki šiol trunkantis sodybos kūrimas. Po pirties sekė sodo sodinimas, tvenkinio kasimas, o praėjusiais metais pastatyta erdvi pavėsinė. Šią vasarą tikimasi suręsti svirną su miegamaisiais kambariais ir sale šventėms, praplatinti tvenkinį bei iškasti šulinį. Sodybą nutarta plėsti, nes daugėja šeimos narių, auga draugų ratas.

Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr.

„Žiemą kiekvieną savaitgalį užsukame į pirtį, atšilus orams čia praleidžiame kone visą laisvą laiką, švenčiame šventes. Tačiau pastaraisiais metais nebetelpame. Pirties pastate yra įrengta pirtis, priešpirtis ir kambarys pasibuvimams. Jis jau darosi ankštas. Norisi vietos miegojimui ir šokiams“, – pasakojo sodybos šeimininkė Dalia.

Planuojama, kad pirties, pavėsinės ir svirno pastatai suformuos sodybos kiemą. Likęs plotas liks sodui, gėlynams ir nedidelei krepšinio aikštelei.

Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr.

Žolės nepjauna

Staliumi dirbantis Raimundas visus pastatus stato pats. Moteris juokėsi, kad sodybos architektas yra vyras, o ji padeda įgyvendinti visus sumanymus.

„Sodybą kuriame taip, kad patiems būtų gražu. Idėjų semiamės iš savo fantazijos. Aplinką taip pat formuojame nesivadovaudami žurnalais ar specialistų patarimais. Labai dažnai augalai ar puošybos elementai pakeičia kelias vietas, kol randa sau tinkamiausią“, – pasakojo Dalia.

Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr.

Iš pradžių augalų specialiai nepirko – sodindavo tai, ką gaudavo dovanų. Tik visai neseniai buvo pakeisti sodo medeliai – pasodinti derlingesni. Šiltnamio ar daržo sodyboje nėra. Augalai skirti grožiui, nors egzotiškų ar retų čia taip pat neišvysite. Šeimininkai mieliau renkasi lietuviškoms sodyboms įprastus krūmus ir gėles. Aplinka kuriama etnografiniu principu. Net žolė pjaunama ne visame sklype – paliekama vietos natūraliai pievai.

Sodybos šeimininkai prisipažįsta turintys silpnybę senienoms. Antikvarinius baldus, rakandus randa senienų turgeliuose ar gauna dovanų. Visi jie atsiduria sodyboje. Tačiau ne visi dar turi savo vietą. Kai kurie daiktai tarnauja kaip puošybos elementai lauke, kiti viduje, treti laukia vis dar savo eilės. Pasak Dalios, norisi išlaikyti saiko pojūtį ir neapkrauti erdvės.

Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Dalios ir Raimundo Razevičių sodyba
Asmeninio archyvo nuotr.

Sodybą galite apžiūrėti galerijoje:

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis