Jei per šventes laukiate svečių, svarbu atminti keletą svarbių taisyklių

Per šventes neretai pasikviečiame į namus svečių arba patys svečiuojamės pas draugus ar giminaičius. Kaip surengti pasibuvimą su svečiais namie, kad visos pusės būtų patenkintos?

Kviečiame perskaityti vakarėlio šeimininkų dažnai daromų klaidų sąrašą. Žinant jas galėsime viską apgalvoti iš anksto ir jų išvengti.

1. Valgiai ir gėrimai

Nesitikėkite, kad svečiai patys pasiims iš šaldytuvo norimo gėrimo ar ras virtuvėje aukštai ant spintelės padėtus sausainius. Svečiams gali būti nesmagu šmirinėti po svetimus namus, taigi sudėkite gėrimus ir valgius taip, kad jie būtų aiškiai matomi. Apgalvokite iš anksto, ko gali prireikti prie suplanuotų patiekalų ir sudėkite visus padažus, pagardus ir prieskonius patogioje svečiams vietoje. Jeigu svečiuose bus žmonių, kurie turi ypatingų mitybos poreikių (yra vegetarai, žaliavalgiai ar abstinentai, pasirūpinkite, kad ir jie rastų sau tinkamų užkandžių bei gėrimų).

2. Nesustumdote baldų taip, kad būtų patogu vaikščioti

Kai stumdote baldus ir svarstote, kur sudėti valgius ir gėrimus, pagalvokite, ar žmonėms bus patogu vaikščioti po namus. Pasirūpinkite, kad visi galėtų laisvai judėti ir jiems niekas netrukdytų. Apgalvokite, kur gali susidaryti grūstis. Pavyzdžiui, jei jūsų virtuvė maža, sudėkite maistą ant stalo kambaryje – tada svečiams neteks grūstis mažoje erdvėje.

3. Manote, kad visiems turi pakakti sėdimų vietų

Jei tai nėra šventinė vakarienė, svečiai tikriausiai didžiąją laiko dalį bendraus, šnekučiuosis stovėdami. Įprastai žmonės prisėda tik vakarėliui baigiantis, kai didelė dalis svečių jau būna išėjusi. Taigi suorganizuokite pora jaukių sėdimų kampelių, tačiau nesijauskite taip, lyg turėtumėte susodinti visus svečius.

4. Vaišinate gėrimais ir valgiais, kuriems paruošti reikia visos dienos

Jei nusprendėte vaišinti vakarėlio svečius kokteiliais, pasikvieskite į pagalbą tai išmanantį žmogų, pasisamdykite barmeną (arba paprašykite šios pareigos imti kažkurį draugą), priešingu atveju visą vakarėlį plaksite kokteilius ir slapčiomis nekęsite svečių, kad neturite laiko pabendrauti. Pirkti gėrimai svečius džiugins ne ką mažiau, o jūs turėsite laiko švęsti. Tas pats pasakytina apie maistą – geriau paprastesni patiekalai, kurių nereikėtų gaminti nuo pat ryto. Dalį užkandžių gali sudaryti netgi šaldyti gaminiai – kūrybingai juos patiekiant, svečiai nepastebės skirtumo.

5. Muzikinis fonas

Nebūtina samdyti grupės ar sudarinėti pasaulyje šauniausio grojaraščio, kita vertus, kažkokia muzika turi skambėti, kai susirinks svečiai. Muzikinis fonas nuteikia jaukiau, ypač vakarėlio pradžioje, kol visi susipažįsta ir susibendrauja. O vėliau galimi netgi šokiai.

6. Pamirštate pasirūpinti vėdinimu ir sumažinti šildymą

Kai kambaryje susirinks daug žmonių, nuo jų kūnų šilumos patalpa įšils. Patartina sumažinti šildymą, prieš vakarėlį pravėdinti namus ar įjungti kondicionavimą, kad vakarėliui prasidėjus po poros valandų žmonėms netektų prakaituoti.

7. Nesupažindinate svečių vieni su kitais

Jei pakvietėte žmonių, kurie nepažįsta nė vieno svečio, nepalikite jų vienų. Supažindinkite juos su vienu kitu svečiu, įtraukite į pokalbį.

8. Viską stengiatės padaryti patys

Vakarėlio rengimas – ne vieno žmogaus darbas. Kad ir kiek laiko skirsite pasiruošimui, paskutinę minutę vis tiek bus neužbaigtų reikalų. Jei pasikviesite ką nors į pagalbą, vakarėlio pradžioje galėsite sutikinėti svečius, o ne lakstyti aplink stalą, palikusi svečius nejaukiai stovėti.

9. Pamirštate atsipalaiduoti ir pasilinksminti

Kur jūs patys mieliau eitumėte – į šventę su tobulais papuošimais, maistu, gėrimais ir nusiplūkusia vakarėlio šeimininke, ar ne tokį tobulą vakarėlį, kurio šeimininkai atsipalaidavę linksminasi su svečiais? Jūsų svečiai jaučiasi lygiai taip. Jūs – šeimininkai, jūsų nuotaika lems vakarėlio atmosferą, tai atsipalaiduokite ir mėgaukitės bendravimu su bičiuliais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis