Dviejų lietuvių koncepciniai prietaisai – tarptautinio dizaino konkurso geriausiųjų 100-uke

Net du dizaino studentai iš Lietuvos, kartu su 1700 dalyvių iš 74 pasaulio šalių pasiūlę ateities buitinių prietaisų koncepcijas, šiemet pateko į tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux Design Lab 2014” geriausiųjų 100-uką.

Į šių metų konkurso šimtuką, kuriame dominuoja dalyviai iš Centrinės ir Rytų Europos, Pietų Amerikos ir Azijos, taip pat pateko ir dviejų Latvijos atstovų bei vienas Estijos atstovo projektas. Iš viso konkursui buvo pateikta 17 projektų iš Lietuvos.

Šių metų konkursui, kurio tema „Sveiki namai“, Vilniaus dailės akademijos (VDA) produkto ir aplinkos dizaino katedros antrakursis Lukas Avėnas pasiūlė koncepcinį mitybos papildų prietaisą POKTU, kuris nuskenuotų itin užsiėmusio ir per mažai dėmesio savo mitybai skiriančio ateities vartotojo delną, užfiksuotų įvairius jo sveikatos parodymus ir parinktų atitinkamus maisto papildus. Išmanusis telefonas su specialia visus duomenis saugančia programėle taip pat būtų sudėtinė šios sistemos dalis, fiksuojanti, kada ir kiek žmogus dirba sėdimą darbą ar aktyviai juda.

Gamintojo nuotr.

Mitybos kategorijai savo darbą pateikė ir latvė Elina Šembelė, sukūrusi portatyvinį prietaisą FRIDGY, kuris, viena vertus, šaldytuve šalina bakterijas ir prailgina produktų laikymo trukmę, kita vertus, identifikuodamas kvapus, signalizuoja šeimininkui apie pavojų sveikatai keliančius produktus. Pradėjus gesti produktui, prietaiso korpuse užsidega raudona žyma, nurodanti produkto kategoriją ir padedanti lengviau jį surasti.

Gamintojo nuotr.

Drabužių priežiūros kategorijoje tarp šimto geriausių išskirtas VDA Kauno fakulteto studentės Ingridos Kacėnaitės FABRIC PEN – kišeninis prietaisas, padedantis pataisyti sugadintą drabužį arba atnaujinti jo dizainą. Rašiklį primenantis prietaisas praverstų suplėšius ar ištepus drabužį – tereikia pagal sudėtį pasirinkti audinio tipą, nuskenuoti jo spalvą ir atspausdintu lopu bus galima užtaisyti drabužį. Taip pat šis prietaisas suteiktų galimybę drabužį paversti unikaliu pridedant originalaus dizaino, spalvų ir raštų detalių.

Gamintojo nuotr.

Į šimtuką taip pat patekusi estė Karolin Korge drabužių priežiūros ir garderobo atnaujinimo problemą siūlo spręsti pasitelkiant prietaisą ZERO WASTE. Vietoj to, kad išmestų pabodusius drabužius, vartotojas galėtų pasinaudoti perdirbimo ciklu – įdėti į prietaisą seną drabužį, specialioje kabinoje nusiskenuoti kūno parametrus, iš katalogo pasirinkti norimą modelį ir pasigaminti naują rūbą.

Gamintojo nuotr.

Oro valymo kategorijoje, kuriai daugiausia darbų pasiūlė ir Vilniaus dailės akademijos studentai, geriausiu iš Baltijos šalių buvo atrinktas latvės Madaros Zelcanės projektas AIR SHEET titano dioksidu padengtas audinys turi detektorių, kuris identifikuoja toksines medžiagas aplinkoje, o oro valymą atlieka pasitelkdamas ultravioletinę fotokatalitinę oksidacijos (UV-PCO) technologiją. Šį audinį galima tiesiog patiesti kaip kilimą vaikų kambaryje ar naudoti kaip baldų užtiesalą. Šis produktas tai žalias, švarus ir taupus sprendimas pagerinti namų oro kokybę.

Gamintojo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis