Kaip organizuoti tvarką virtuvėje?

Virtuvė neveltui yra vadinama namų širdimi. Juk tai ypatinga vieta, kuri savo jaukumu bei skaniais kvapais aplink pietų stalą suburia šeimą. Verta pasistengti, kad šioje skonių bei kvapų karalystėje būtų malonu ne tik valgyti, bet ir gaminti. Kad tai nevirstų kasdiene kančia, siūlome susipažinti su 5 idėjomis, kurios palengvins jūsų buitį.

1. PUODŲ DANGČIAI

Puodų dangčiai mažoje virtuvėje sukelia nemažai problemų. Siūlome originalų sprendimą – įsigykite rankšluosčių kabyklą ir pritvirtinkite ją varstomų spintelės durų vidinėje pusėje. Štai ir viskas, dangčiai tvarkingai sustatyti, o jūs sutaupėte nemažai vietos! Jei nenorite ir negalite leisti pinigų, galite pasinaudoti dar paprastesniu metodu: spintelės durų vidinėje pusėje abiejuose šonuose pritvirtinkite du varžtus bei nuo vieno varžto iki kito ištieskite storą vielą. Dar viena idėja – išsipjaukite keletą medinių plokščių ir suskirstykite jomis stalčių: taip vienoje vietoje sutalpinsite nemažai puodų ir keptuvių dangčių.

2. STALO ĮRANKIAI

Šaukštai, šakutės ir peiliai – tai esminiai įrankiai kiekvienoje virtuvėje, todėl verta pasistengti, kad jūsų stalčiuje jie būtų sudėti tvarkingai. Kaip tą padaryti? Galima įsigyti horizontalų stalo įrankių dėklą, kuris suskirstytas į keletą dalių kiekvienai įrankių rūšiai. Būtinai atsižvelkite į dėklo sienelių aukštį  – nepirkite su pernelyg žemomis, nes bus nepatogu. Beje, tokio tipo dėklą lengva pasigaminti ir patiems – suklijuokite keletą kartoninių dėžučių ir apklijuokite jas raštuotu popieriumi. Kitas sprendimas – vertikalus dėklas, taip sudėti šaukštai ir šakutės tikrai nenuklys į stalčiaus gilumą ar į peiliams paskirtą vietą. Puikia stalo įrankių laikymo vieta gali tapti net paprastos metalinės skardinės (metalinis spindesys puikiai papuošia virtuvę) arba dailūs vintažiniai vazonėliai. Kodėl gi juos neaprišus kreminės spalvos virvute ir ant dailiai iškirptų lapelių neišraičius įrankių pavadinimo?

3. PRIESKONIAI

Dar viena opi virtuvės problema – tai prieskonių laikymo vieta. Jei juos beriate į atskirus indelius, verta į varstomų spintelės durų vidinę pusę įtaisyti lentynėlę su apsauginėmis vielomis – taip indeliai neiškris, juos bus patogu paimti, sutaupysite nemažai vietos. Dar vienas originalus sprendimas – įsigytą lentynėlę pakabinti ant sienos. Maži stiklainiai taip pat gali pasinaudoti kaip puikūs prieskonių indeliai. Jei ant kiekvieno stiklainiuko dangtelio užklijuosite tokias etiketes kaip „Rozmarinai“, „Juodieji pipirai“, „Cinamonas“ ir kt., prieskonius nesunkiai atskirsite atidarę stalčių. Ekstravagancijos mėgėjams turėtų patikti magnetiniai birių maisto gardinimo produktų indelių dangteliai, nes taip užsuktus stiklainiukus galima pritvirtinti net prie šaldytuvo!

4. ŠALDIKLIS

Jei praleidžiate daug laiko, kol šaldiklyje surandate koldūnų pakelį ar užpernai užsišaldytų uogų pyragui, jums praverstų truputis organizuotumo. Siūlome genialią idėją – nusipirkite kelis plastikinius krepšelius, kurie be vargo tilptų į kiekvieną šaldiklio ar šaldytuvo skyrių. Tuomet į kiekvieną įsigytą dėžutę sukraukite panašios prigimties produktus ir prie kiekvieno krepšelio prikabinkite po etiketę, pvz.: „Uogos“, „Žuvis“, „Daržovės“, „Mėsa“ – juos tvarkingai sudėkite į šaldytuvą. Taip paprasta ir patogu! O, svarbiausia, kitą kartą ko nors ieškodami sutaupysite daug laiko.

5. KEPIMO FORMOS

Keksiukų, pyragų ir apkepų formoms virtuvėse dažnai nebelieka vietos. Dauguma žmonių šiuos virtuvės rakandus laiko orkaitėje, tačiau kaip nepatogu kaskart, norint ką nors kepti, viską išimti ir sudėti atgal! Siūlome idėją, kuri amžiams ištrins šią problemą iš jūsų atminties. Išsipjaukite ar nusipirkite keletą faneros lakštų ir juos vertikaliai pritvirtinkite prie spintelę perpus dalinančios lentynėlės. Tokiu paprastu būdu sutilps daug kepimo formų, o ant viršutinės lentynėlės galėsite sustatyti likusius puodus, keptuves bei pagalbinę virtuvės aparatūrą.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis