10 citrinų panaudojimo būdų

Citrinos yra daug daugiau nei spalvingas garnyras. Šie maži geltoni citrusiniai vaisiai turi šimtus praktinių pritaikymo galimybių namuose - nuo nerūdijančio plieno įrankių blizginimo iki skalbinių balinimo. Citrinų rūgštis suteikia joms veiksmingas natūralias valymo savybes, jos naudingos sveikatai ir grožiui. Šie 10 citrinų panaudojimo būdų sumažins jūsų namų valymo išlaidas, pašalins nereikalingus cheminius valiklius ir suteiks jūsų namams šviežią, gaivinantį kvapą.

1. Suteikite savo namams gaivumo

Nuo šaldytuvo iki katės kraiko dėžės, citrinos gali pašalinti įvairius blogus kvapus visuose namuose. Pamirkykite kempinę citrinų sultyse ir įdėkite ją į šaldytuvą, kad sugertų kvapus. Pavirinkite citrinų žievelę vandens puode, norėdami šviežiai kvepiančių visų namų. Įmeskite citrinos likučius į atliekų smulkintuvą, kad užkirstumėte kelią blogiems kvapams nuo susikaupusio užsikimšusio maisto. Vos keli pjaustytos citrinos griežinėliai šalia kraiko dėžės padės neutralizuoti nemalonius kvapus.

2. Pašalinkite patamsėjimus

Jei jūsų žalvaris, varis ar nerūdijantis plienas neblizga, galite pasigamindami pastą iš citrinų sulčių ir druskos. Užtepkite ją ant pajuodavusių vietų. Palikite 5 min., po to nuplaukite šiltu vandeniu. Tuomet atsargiai nusausinkite.

3. Poliruokite metalinius paviršius 

Nereikia pirkti specialių nerūdijančiam plienui, aliuminiui ir chromui skirtų valiklių. Tiesiog perpjaukite citriną pusiau ir įtrinkite į paviršių, kad pašalintumėte pirštų antspaudus ir nešvarumus. Norėdami didesnio poveikio, sumaišykite citrinų sultis su druska arba geriamąja soda ar vynakmenio kremu. Paskutinieji du variantai yra pakankamai švelnūs, kad būtų galima poliruoti metalinius paviršius, nepaliekant įbrėžimų.

4. Pašalinkite dėmes

Prakaito, žolės, vyno, pomidorų ir kitokias dėmes ant drbužių galima panaikinti su nedideliu kiekiu citrinų sulčių. Nušluostykite kiek įmanoma daugiau audinį gadinančio skysčio, o tada prisotinkite dėmę sultimis. Pabarstykite druska, o po to ją įtrinkite. Vėliau įmeskite drabužį į skalbimo mašiną.

5. Išbalinkite skalbinius be baliklio 

Jums nereikia baliklio, kad išbalintumėte baltus skalbinius, kurie prarado spalvą arba pageltonavo. Plaudami baltus skalbinius, skalavimo etape įdėkite ketvirtadalį puodelio citrinų sulčių ir pakabinkite juos ant skalbinių virvės išdžiūti saulėje. Saulės ir citrinų sulčių derinys padarys jūsų baltus skalbinius kaip naujus.

6. Apsaugokite vaisius ir daržoves nuo parudavimo

Obuoliai, bulvės, avokadai ir kiti vaisiai ir daržovės, kurie perpjovus yra linkę paruduoti, gali būti išsaugoti su šiek tiek citrinų sulčių. Įdėkite maždaug šaukštelį sulčių į vandenį, kai verdate bulves, ir apšlakstykite šiek tiek sulčių ant vaisių salotų.

7. Sumažinkite gerklės skausmą 
Nesvarbu, kokio skonio, sirupas nuo kosulio niekada nėra skanus. Sekantį kartą, kai jums taip skaudės gerklę, kad vos galėsite kvėpuoti, verčiau išbandykite šią gudrybę: įmaišykite į vandens puodelį valgomąjį šaukštą citrinų sulčių ir valgomąjį šaukštą medaus. Užvirinkite ant viryklės arba pašildykite mikrobangų krosnelėje. Kol skystis dar šiltas, bet ne per daug karštas, gerkite. Citrina pravalo kongestiją, o medus nuramina uždegimo paveiktą audinį.

8. Valykite riebaluotus indus
Citrinų sultys yra labai veiksmingos prieš riebalus. Užspauskite jų ant didelių nešvarumų, įskaitant įsisenėjusius, prikepusį maistą ir palikite kelioms minutėms. Po to pasigaminkite pastą iš geriamosios sodos ir šiek tiek didesnės dalies citrinų sulčių ir nugrandykite lipnią masę.

9. Atbaidykite vabzdžius be pesticidų 
Skruzdes, blusas, kandžius, tarakonus ir kitus vabzdžius atbaido stiprus citrinų kvapas ir skonis. Vietoj rutuliuko kandims naikinti savo spintoje pakabinkite pralaidų medžiagos maišelį su džiovintomis citrinų žievelėmis ir išspauskite šviežių citrinų sulčių ant palangių ir durų, pro kur tikėtina, kad į jūsų namus patenka kenkėjai. Taip pat galite papurkšti citrinų sulčių į sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, tarpus tarp prietaisų ir sienų.

10. Išbalinkite geltonus rankų pirštų nagus
Suteikite savo nagams sveikesnę, jaunatviškesnę išvaizdą pamirkę juos citrinų sultyse. Nuvalykite nagų laką, nusiplaukite rankas, o tada minutę ar dvi pamirkykite rankų pirštų nagus neatskiestose citrinų sultyse. Po to padrėkinkite juos, kad apsaugotumėte nuo pernelyg didelio sausumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis