Dizainerės patarimai, kaip kurti miegamojo interjerą

Miegamasis – tai vieta, kurioje praleidžiame didžiąją laiko dalį. Nemigos priežasčių būna įvairių, tačiau specialistai teigia, jog miegamojo spalvos ir dizainas turi įtakos miego kokybei. Ne veltui yra sakoma, kad geras miegas gydo visas ligas. Jeigu ilgesnį laiką jus kamuoja nemiga, jaučiatės pavargę ar neišsimiegoję, visą dieną jaučiatės mieguisti, pagalvokite, galbūt derėtų kažką pakeisti miegamajame. Interjero dizainerė Justina Balvočiūtė sutiko pasidalinti savo patirtimi, kaip sukurti harmoniją miegamojo interjere.

Fotolia nuotr.

Funkcionalūs elementai

Dažniausiai smulkių interjero detalių gausa nesuteikia jaukumo. Priešingai, miegamasis tampa chaotiška, nejaukia erdve. 

Fotolia nuotr.

Interjero akcentais gali būti funkcionalūs elementai, šviestuvai, miegamojo tekstilė, pagalvėlės, užuolaidos, kilimai.

Ilgo plauko kilimas suteiks miegamojo erdvei jaukumo šaltais žiemos vakarais. Taip pat siūlome miegamojo lovą papuošti dekoratyvinėmis pagalvėlėmis.

Fotolia nuotr.

Apšvietimas miegamajame

Dizainerė siūlo tinkamai pasirinkti apšvietimą, kuris labai svarbus kuriant jaukų miegamąjį. Intensyvus apšvietimas nėra reikalingas. Jaukumą kuria iš apačios sklindanti šviesa. Taip pat tinka šviestuvai medžiaginiais gaubtais.

Fotolia nuotr.

Romantikos suteiks ant naktinio stalelio pastatomos stalinės lempos. Dar vienas tinkamas miegamojo interjero akcentas – toršeras.

Svarbiausia – jaukumas ir erdvė

Erdvei vizualiai padidinti derėtų pasirinkti veidrodį. Vieni specialistai teigia, jog veidrodžiams miegamajame ne vieta. Tuo tarpu kiti dizaino žinovai veidrodį tapatina su erdve, jaukumu. 

Fotolia nuotr.

Kadangi erdvė ir ramybė privalo vyrauti miegamojo interjere, veidrodis tinkamas pasirinkimas tiems, kurie nebijo eksperimentuoti ir pasirinkti netradicinius sprendimus.

Fotolia nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis