Kaip sukurti svajonių virtuvę mažoje erdvėje?

Kartais vartydami baldų katalogus arba žiūrėdami nuotraukas virtualioje erdvėje varviname seilę į virtuves. Tačiau grįžus į realybę suprantame, kad mūsų virtuvei dar toli iki to. O bėda kartais būna visai ne piniguose, o dėl to, kad Lietuva yra mažų virtuvių kraštas, ypač tada, jei kalbame apie standartinius butus. Tačiau, kas sakė, kad ir maža virtuvė negali būti kaip iš Holivudo filmo?

1. Gerai pasirinktas virtuvės zonų išdėstymas – vienu žingsniu arčiau svajonių virtuvės. Jei virtuvės patalpa labai maža geriausias pasirinkimas – linijinis virtuvės projektavimas. Paprasčiau tariant visi virtuvės baldai projektuojami pagal vieną sieną. O jei virtuvė šiek tiek didesnė, galite rinktis L formos virtuvės išdėstymą. Kaip pataria Ellin baldų specialistai, toks pasirinkimas tinka ir tuo atveju, jei virtuvė jūsų antrieji namai, kuriuose nuolatos sukatės ir gaminate maistą visai šeimai, kadangi turėsite daugiau vietos maisto gaminimui. Tiesa, kokį virtuvės baldų projektavimą bepasirinktumėte, atminkite, kad virtuvės trejybė – šaldytuvas, viryklė ir plautuvė, negali būti labai nutolę vienas nuo kito, geriausia per pora žingsnių. Tokiu būdų nereikės virtuvėje sukti garbės ratų, sutaupysite erdvės ir padidinsite pačios virtuvės funkcionalumą.

2. Išnaudokite sienų erdvę. Virtuvėje gausu įvairiausių rakandų, todėl kartais norint viską sutalpinti tenka palaužyti galvą, kaip tai tinkamai padaryti, paprasčiausias variantas – pakabinamos virtuvinės spintelės. Tinkamai suprojektuotos ir pagamintos virtuvės gali būti ne tik gražios ir stilingos, bet ir labai talpios. Jose laisvai susidėsite visus daiktus, kuriuos lengvai pasieksite nesibraudami per puodų ir „bliūdų“ mišką. Be to, už akių nekliūnantys daiktai sukuria sterilumo įspūdį ir atrodo, kad jūsų virtuvėje gali tilpti bet kas.

3. Moterys puikiai žino, kad šviesios spalvos prideda kelis nereikalingus kilogramus. Kalbant apie virtuvę šviesios spalvos erdvę vizualiai didina. Tiesa, ši taisyklė galioja ir virtuvės baldams. Galbūt jums labai patinka raudonmedžio ar deginto ąžuolo spalvos virtuvės baldai. Tačiau jei jūsų virtuvė maža, tamsių spalvų baldai ją tik dar labiau „sutrauks“ ir apsunkins. Todėl rinkitės šviesių spalvų, lygių tekstūrų virtuvės baldus, jie sukurs lengvumo ir švaros įspūdį.

4. Jei galite pasigirti gausia šeima ar dažnai ruošiate maistą didelėms artimųjų ar draugų kompanijoms, jums greičiausiai nuolatos trūksta papildomo paviršiaus maisto ruošimui ir laikymui. Todėl pasvarstykite apie didesnius stalviršius ar net kilnojamosios salos įsigijimą. Ruošiantis dideliam vakarėliui, ją visada galite pasistatyti virtuvėje, sudėti ant jos patiekalus ir nustumti į kitą kambarį. Tokių būdu nušausite du zuikius vienu šūviu: turėsite papildomos vietos maisto ruošimui ir švedišką stalą.

5. Jau aptarėme, kad virtuvėje gausu įvairių buitinės technikos ir maisto gaminimui skirtų prietaisų, kuriuos galite sudėti į pakabinamas virtuvines spinteles, tačiau ar viską naudojate kasdien? Gal kokteilinę ar sulčiaspaudę išsitraukiate tik keletą kartų į metus? Tai kam tada ją laikyti virtuvėje, kurioje ji tik užima vietą? Virtuvėje nenaudojamos daiktus sudėkite į tamsų kambarėlį arba į spintas, jei turite slankiojančias sistemas. O jei neturite, vertėtų užmesti akį į pirmą patarimą. Tokiu būdu sutaupysite vietos ne tik virtuvėje, bet ir visame bute.

6. Išnaudokite visas erdves virtuvėje. Pavyzdžiui, jei virtuvėje yra didelis langas visada galite prie jo suprojektuoti mini barą su kėdėmis, jei yra galimybė junkite virtuvę su svetaine. Tiesa, tokiu atveju virtuvės baldai turėtų derėti prie jos ir neužmiršti gerai paskaičiuoti garų ištraukimo kiekius.

7. Profesionalus dizaineris geriau nei nuotraukos baldų kataloguose. Nesvarbu, kaip gerai būtumėm nusipiešę tobulos virtuvės vaizdą savo galvoje, tačiau kai ateina akimirka jį įgyvendinti, suprantame, kad realybė gerokai prasilenkia su fantazija, o baldų prekybos centruose siūlomos virtuvės baldų ekspozicijos visiškai netinka jūsų butui. Juk netinkamai pasirinkti virtuvės baldai gali ne tik užgriozdinti visą erdvę, bet ir būti nefunkcionalūs bei apsunkinti judėjimą virtuvėje. Todėl dar niekam nepamaišė profesionalo patarimai ir pastabos. 

Informacija iš: www.ellin.eu

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis