8 paprasti ir išradingi būdai, kaip praktiškai panaudoti vyno butelius

Esame tikri – garantuotai esate matę įdomių vyno butelių panaudojimo pavyzdžių. Vis dėlto dauguma tokių daiktų ir yra tik gražūs, skirti pasidėti pasikabinti ar pasistatyti, be to, gražiai nupjauti ir apšlifuoti butelį reikalauja įgūdžių ir laiko. Tai gali būti ir vėjo varpeliai iš nupjautų vyno butelių ar nemariosios žvakidės, kurias, leisime sau paironizuoti, naudojame kone kasdien. Tačiau ar tai reiškia, kad vyno butelis tinka tik grožiui? Anaiptol! Pateikiame jums 8 būdus, kaip praktiškai panaudoti vyno butelius.

Praktiška.

Paveikslų kabinimas. Vyno butelių etiketės klijuojamos mechaniškai, todėl beveik visais atvejais jos yra priklijuotos tiksliai lygiuojant su butelio apačia. Ši savybė gali praversti ant sienos kabinant paveikslus ar veidrodžius. Jeigu norite pakabinti paveikslą kiek įmanoma tiesiau, paimkite vyno butelį. Geriausia, jei jis bus ištuštintas kelios valandos iki kabinimo, antraip metodas gali tinkamai neveikti. Tuomet kruopščiai pripildykite butelį vandeniu iki pat etiketės viršaus. Pakabinę paveikslą, prie viršutinės jo briaunos pridėkite vyno butelį. Jei paveikslas pakabintas kreivai, iš už butelio etiketės „kyšantis“ vandens fragmentas jums tai pasakys.

Standūs ilgaauliai batai. Kad išlaikytumėme batų standumą, į juos dažnai kišame iš laikraščių suglamžytas gniūžtes - ir tai veikia. Tačiau šį triuką pakartoti su ilgaauliais plonos odos batais, kurie yra linkę nuvirsti, yra labai neracionalu. Išeitis – į kiekvieno bato vidų galite įdėti tuščią vyno butelį.

Ištiesinkite popierų. Pasinaudokite apvalia butelio forma. Jei norite į vieną pusę lenktą  popierių (paprastą ar dovanų popierių)  padaryti tiesesniu, priglauskite jį lenktąja puse prie butelio, paimkite už kraštų ir švelniai kelis kartus patraukite pirmyn ir atgal, kol popierius išsitiesins.

Praktiška ir estetiška.

Knygų laikiklis/dekoracija. Ne paslaptis, kad lentynoje vorele sustačius knygas, kraštinės knygos turi remtis į du paviršius, antraip visa eilė gali nuvirsti. Ši problema sprendžiama įvairiai: galima stengtis užpildyti visą knygų eilę, galima šalia eilės galo suguldyti bent jau pusaukštę kitų knygų krūvelę arba pastatyti knygų laikiklį. Tokie laikikliai savo mase ir prilaiko knygų eilę nuo virtimo. Šią funkciją puikiausiai gali atlikti gražus vyno butelis. Ypatingai tiks prie meilės romanų, albumų apie Paryžių ar Bodlero poezijos.

Talpa maistui. Nuimkite etiketę ir pažiūrėkite į butelį – tai gryno stiklo kūrinys, puikiai tinkantis ką nors laikyti. Plastikinės ir metalinės dėžutės biriems produktams, žinoma, yra patogios, tačiau kodėl kai kurių produktų nesupylus į stilingus stiklinius butelius? Gerai juos išplaukite, pritaikykite kamštį ir turėsite puikias talpas. Jei naudojate daugiau, patogumo dėlei verta priklijuoti naujas etiketes su produktų pavadinimais.

Vaza. Pripilti į vyno butelį vandens ir pamerkti gėles gal ir atrodė drąsiai prieš 10 metų, tačiau toks paprastas sprendimas šiandien gali būti palaikytas paprastu kiču. Vis dėlto vyno butelis turi labai „vazišką“ formą, todėl tereikia žinoti, kaip ją išnaudoti. 

Jei turite dažų mokyklinėms lentoms (nors ir skamba mažumėlę egzotiškai, tai tikrai nėra didelė retenybė lietuviškose statybinių prekių parduotuvėse), nudažykite butelį jais. Leiskite dažams išdžiūti, tuomet ant paties butelio galėsite kreidelėmis rašyti linkėjimus, pamerktos gėlės pavadinimą, išpiešti patikusiais ornamentais ir daryti ką tik sugalvosite. Galite jį perrišti kaspinu, špagatu ar kitaip papuošti. Jei per daug vargo su dažais, galite mėginti apklijuoti jį žurnalų puslapiais ar kita išskirtine danga. Tokia vaza neabejotinai suteiks modernumo ir neprasprūs pro užsukusių svečių akis.

Gėlyno ar sodo  lopinėlio aptvėrimas. Daug kas tai daro naudodami didelius akmenis, tačiau jei norite išsiskirti arba gražūs akmenys jūsų aplinkoje - deficitas, panaudokite butelius. Tiesa, priklausomai nuo ploto, tam reikės nemažo jų kiekio – standartinio butelio skersmuo yra apie 9 cm. Iškaskite negilų griovelį, tvarkingai kakleliu žemyn sustatykite butelius, juos sulygiuokite ir iki pusės užpilkite žemėmis. Unikalu!

Papuošalų laikiklis. Kai kurios butelių etiketės yra labai gražios – tai nestebina, juk dauguma jų kuriamos tikrai aukšto lygio dizainerių. Paverskite tokį pasigėrėjimo vertą butelį papuošalų laikikliu. Jei turite daug apyrankių, tiesiog pastatykite gražųjį butelį patogioje vietoje, o ant jo kaklelio galite jas užmauti – jos nenukris žemyn, nes laikysis ties kaklelio sustorėjimu. Paprasta uždėti ir nuimti.

Vienas patarimas dėl kamščio. Iš vyno butelio kamščių galima padaryti daug ką, vistik dauguma projektų taip pat yra tik estetiški. Ieškote paprasto ir praktiško panaudojimo? Įtvirtinkite vieną trumpo storesnio geležies virbo galą į kamštį, o kitą jo galą sulenkite į raidės „o“ formą. Turite neskęstantį pakabuką raktams! Originalu ir praktiška.

Primename: jeigu panaudojimo būdai jums nepatiko ar tiesiog nenorite vargintis, stiklinę tarą išmeskite ne į bendruosius, o į specialius konteinerius stiklui. Tausokime gamtą.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis