Dizaineris pataria, kaip komponuoti raštuotus kilimus

Interjeras visuomet atrodys jaukesnis ir šiltesnis, jei grindis puoš minkštas kilimas. O dar daugiau išraiškos suteiks išskirtiniai raštai. Kaip juos tinkamai pritaikyti interjere, kad namai atrodytų stilingai, jaukiai ir estetiškai, pataria dizaineris Normundas Vilkas.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dizaino tendencijos

Pastaruoju metu šiuolaikiškame interjere dažnos lakoniškos formos ir saikingos detalės, todėl natūraliai atsiranda poreikis užpildyti erdvę ryškiais, emocijas keliančiais interjero elementais. Į šias tendencijas reaguojantys gamintojai rinkai siūlo intensyvių spalvų bei originalių raštų produkciją, ne išimtis – ir kilimai.

Iki šiol vis dar madingos įvairių etnografinių motyvų raštų interpretacijos. Taip pat aiškiai pastebima įvairiaspalvių geometrinių figūrų populiarėjimo tendencija. Kompiuterizavus gamybą, atsirado ir įvairiausių kilimų faktūrų, sukuriančių tam tikrą reljefiškumo įspūdį, išgaunamą derinant skirtingo storio siūlus.

Kur tinka raštuoti kilimai?

Nors kilimai interjerui suteikia išskirtinumo ir jaukumo, yra keletas rekomendacijų, į kurias ypač reikėtų atsižvelgti renkantis ryškiaspalvį raštuotą kilimą.

Ryškų, raštuotą kilimą patartina tiesti vietose, kuriose norima suformuoti tam tikras funkcines zonas (valgomojo, svetainės, žaidimų ir panašiai). Intensyvus kilimas apibrėžia erdvę ir suteikia jai patrauklumo.

Norint pagyvinti monotonišką gyvenamąją erdvę, puikiai tinka ryškių dekoro akcentų. Tam tinka ryškiaspalviai raštuoti kilimai. Tokias detales, laikui bėgant, nesunku pakeisti naujomis, taip sukuriant dizaino tendencijas atitinkantį interjerą.

Miegamajame patartina nepersistengti su ryškiomis spalvomis: šiai erdvei dekoruoti verčiau rinktis pastelinių raštų ar vienspalvius kilimus.

Itin mažose erdvėse taip pat nesiūloma rinktis intensyvių raštų, ryškiaspalvių kilimų. Taip pat patartina atsižvelgti į patalpos aukštį – toks kilimas vizualiai žemina erdvę.

Kaip derinti raštus?

Derinant kilimo koloritą ar raštus su kitomis interjero detalėmis, sukuriamas interjero išbaigtumo pojūtis. Svarbu atkreipti dėmesį į kilimo suderinamumą su užuolaidomis, pagalvėlėmis ir kitais tekstilės gaminiais.

Jei norite vienoje erdvėje derinti skirtingų raštų kilimus, reikėtų rinktis vienodą jų stilistiką (klasikinius raštus patartina derinti su klasikiniais ir panašiai), taip pat patartina išlaikyti panašią spalvų paletę. Daugiau derinių ir interpretacijų galimybių suteikia geometrinėmis formomis bei spalvomis margintų kilimų komponavimas.

Dar keli vertingi patarimai

Kilimai puikiai sprendžia akustines problemas, todėl patiesus jį judrioje gyvenamosios erdvės vietoje sumažės triukšmo lygis.
Kilimas sugeria aidą, todėl gali padėti išvengti tuščios erdvės įspūdžio.

Žurnalo „Mano namai“ spalio mėnesio numeryje ieškokite straipsnio apie naują dizainerio Normundo Vilko sukurtą projektą – šiuolaikišką, ryškiaspalviais akcentais paįvairintą buto interjerą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis