Loftas Vilniuje, kurio interjeras sukurtas pačių šeimininkų

Niekam ne naujiena, kad nekilnojamasis turtas – išmintinga investicija, tačiau vilniečių Margirio Abukevičiaus ir Indrės Mackevičiūtės šeima lofto tipo butą atnaujintame buvusios gamyklos pastate Vilniaus Naujamiesčio rajone įsigijo ne tik dėl šios priežasties. Kūrybinga, daug keliaujanti, interjerų mados tendencijomis aktyviai besidominti pora norėjo mesti iššūkį stereotipams ir be didelių investicijų sukurti originalią nestandartinės erdvės interjero koncepciją.

Margiriui ir Indrei pasisekė – jų naujasis maždaug 65 m² lofto tipo butas su jau įrengta antresole kadaise buvo gamyklos aktų salės dalis, todėl turėjo keletą išskirtinių privalumų: išlikusias senąsias parketo grindis ir aukštas, įspūdingas skliautuotas lubas antresolėje. Tad dar iki pradedant projektuoti interjerą buvo nuspręsta, kad šiuos du elementus privalu ne tik išsaugoti, bet ir prie jų taikyti bendrą interjero koncepciją. Pirmiausia projekto autoriai ėmėsi sienų: siekiant pagerinti jų šilumos ir garso izoliacijos kokybę buvo naudojamas gipskartonis, tačiau jį planuota dekoruoti nelygiai, kad atrodytų lyg neapdailintas tinkas, nes tokia sienų apdaila puikiai pabrėžtų industrinę lofto dvasią. Indrė pasakojo, kad sienos ir buvo pirmasis jų iššūkis – taip ir nepavyko iki galo išaiškinti darbininkams, kodėl nereikia jų išlyginti idealiai... 

Šviesiai dekoruotoje pirmojo aukšto erdvėje, prieš didžiulius lofto langus, aukštoje, antresolės perdanga neuždengtoje erdvėje buvo suplanuota nedidelė svetainės poilsio zona, o greta jos – valgomasis. Pagrindiniai baldai čia atkeliavo iš šeimininkų mėgstamo prekybos centro „Ikea“, tačiau jie ir patys pamėgino eksperimentuoti ir kai kuriuos elementus kūrė, pritaikė ar perdarė patys. Tokie dizaino eksperimentai puikiai atitiko jų iššūkio esmę – minimaliomis sąnaudomis sukurti savitą ir originalią erdvę.

A. Narmonto nuotr.

Pasidaryk pats!
Siekiant užpildyti aukštą erdvę, svetainėje reikėjo masyvaus, derančio industrinėje erdvėje šviestuvo, tad meistrauti mėgstantis Margiris pats sukonstravo dekoratyvų vielinį gaubtą. Kitus minimalistinius šio interjero šviestuvus – ant ryškių laidų kabančias dideles lemputes, šeimininkas taip pat sugalvojo ir padarė pats. Kai kurioms dar pritaikė laikiklį – tam pasitarnavo lentynos laikikliai.

A. Narmonto nuotr.
A. Narmonto nuotr.
A. Narmonto nuotr.

Interjerui šiuolaikiškumo ir žaismingumo suteikia šeimininkų mėgstamos ryškios turkio spalvos detalės – langus puošiančios užuolaidos, praktiškos sulankstomos valgomojo kėdės, dekoratyvios smulkmenos.

A. Narmonto nuotr.

Kavos stalelį svetainėje atstoja didelė ritė – jai tereikėjo pritvirtinti baldinius ratukus, kad taptų patogiu baldu.

Visos buto sienos dažytos baltai, išskyrus galinę – nuo prieškambario pereinančiai į miegamojo zoną antresolėje sienai dekoruoti buvo pasirinktas šiltas pilkas koloritas. Projekto autoriai tikina, kad taip jie stengėsi sukurti jaukumo, privatumo pojūtį, kita vertus, pilka sienos plokštuma, kurią per patį vidurį skiria juodas laukujų durų kvadratas, vizualiai ją tarsi nutolina, todėl erdvė atrodo didesnė. Senosios parketo grindys prieškambario zonoje neišliko – toje vietoje išlietas pilkas betono kvadratas ankstesnių lofto gyventojų buvo uždengtas senu ornamentuotu kilimu. Margiris ir Indrė sutarė, kad butas būtų parduotas kartu su šiuo kilimu, vėliau jį išvalė ir patys nustebo pamatę, kaip ryškus raudonas jo koloritas ir stilizuotų motyvų raštai sužibėjo monochrominėje lofto erdvėje.

A. Narmonto nuotr.

Nusižiūrėk idėją!
Juodais matiniais mokyklinių lentų dažais nudažytos laukujos durys ne tik suskaido vientisą pilką prieškambario sienos plokštumą, bet ir tarnauja kaip patogi priminimų lenta, ant kurios galima kreida rašyti laiškelius namiškiams ar priminimus sau. 

A. Narmonto nuotr.

Geras sumanymas
Tuščiaviduriai betoniniai blokeliai rantytais
kraštais, sustatyti vienas ant kito, gali būti ir originali batų dėžė,
organiškai įsiliejanti į industrinės stilistikos interjerą.

A. Narmonto nuotr.

Margirio patobulinta indauja – ne tik patogus baldas indams susidėti, bet ir stilingas interjero akcentas.

A. Narmonto nuotr.

Nenorėdami užgožti erdvės ir išryškinti buitinės zonos, projekto autoriai specialiai atsisakė viršutinių spintelių – vietoj jų virš darbastalio sumontuota patogi medinė lentynėlė ir šiai vietai neįprasto dizaino šviestuvai.

A. Narmonto nuotr.

Žvilgantys nerūdijančio plieno kompaktiškos virtuvės paviršiai pabrėžia interjere vyraujančią industrinę stilistiką.

Indrė ir Margiris įsigijo butą su jau sukonstruota antresole, kurioje buvo suplanuota miegamojo zona. Ankstesnių šeimininkų joje pastatyta sena metalinė lova, kažkada patobulinta dekoratyviais subtiliais metaliniais elementais, naujakurių prašymu, kaip ir prieškambario kilimas, čia ir liko, tik buvo šiek tiek atnaujinta ir perdažyta pilkais dažais. Kadangi pagrindinis dėmesys miegamajame atitenka įspūdingoms skliautuotoms luboms, projekto autoriai nutarė likti lakoniški: prie pilkos sienos prisiglaudė tik gražioji metalinė lova ažūriniais galais, greta jos patiestas taisyklingomis geometrinėmis formomis dekoruotas monochrominis kilimas, pabrėžiantis asketišką šios zonos dizainą ir suteikiantis erdvei dinamikos. Negausią miegamojo baldų kompoziciją šioje zonoje papildo abipus lovos pastatyti naktiniai staleliai, šeimininkų perdaryti iš senos kėdės ir suolelio, bei antresolę juosiantis funkcionalus turėklas su atviromis lentynomis, kuriose galima patogiai susidėti įvairius daiktus.

A. Narmonto nuotr.
A. Narmonto nuotr.

Nusižiūrėk idėją!
Metalinius standartinės lovos galus galima subtiliai pagražinti metaliniais elementais ir taip sukurti vienetinį lovos dizainą. Svarbu tik susigalvoti norimą ornamentą ir rasti nagingą meistrą, kuris šią viziją įgyvendintų.

A. Narmonto nuotr.

Prie lovos dera naktiniai staleliai, šeimininkų perdaryti iš senų kėdžių, o ant jų pastatytus minimalistinius šviestuvus sukonstravo meistrauti mėgstantis Margiris.

A. Narmonto nuotr.

Antresolės zoną juosia praktiškas turėklas-lentyna.

Greta miegamojo, išsikišusiame perdangos gale, buvo įrengtas ir nedidelis vonios kambarys, kuriame tilpo dušinė, kompaktiška praustuvo zona, unitazas, o prie durų liko vietos ir skalbyklei. Tačiau Margiris ir Indrė nutarė patobulinti šio ankšto kambarėlio konstrukciją. Jų teigimu, iš pradžių, žvelgiant iš svetainės, ši antresolės krašte sumontuota „dėžė“ atrodė kaip svetimkūnis, užgriozdinantis atvirą lofto erdvę. Projekto autoriai vėl pamėgino eksperimentuoti ir laužyti stereotipus – vietoj aklinos sienos čia buvo sukonstruota skaidraus stiklo pertvara. Šeimininkai džiaugiasi, kad toks neįprastas sprendimas visiškai pateisino lūkesčius – buvęs nejaukus sunkumo pojūtis dingo, o skaidri stiklinė konstrukcija ne tik vizualiai praplėtė ankštą vonios kambario patalpą, bet ir tapo išskirtiniu industrinio interjero koncepciją papildančiu elementu.

Kompaktiško vonios kambario interjeras – lakoniškas, paprastas, bet patogus.

A. Narmonto nuotr.

Pagalvota ir apie praktiškumą – iš vonios pusės pakabinta užuolaida, kurią prireikus galima užtraukti, kad vonios kambarys nebūtų matomas iš svetainės.

A. Narmonto nuotr.

Dėl stiklinės pertvaros vonios kambaryje pavyko išvengti siauro koridoriaus įspūdžio, be to, čia patenka ir natūrali dienos šviesa.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis